VIII.Deník Vysočina liga - 8.kolo - vedoucí trojice nezaváhala

10.06.2011

Rychlé pípy nedostaly od FC Mokov mnoho šancí a po prohře 0:5 zůstávají na posledním místě. To Mokov se díky zaváhání Hexenu dostává na čtvrtou příčku. Na svědomí to mají především dvougólový Beránek a autor hattricku Humlíček, kteří tento zápas ve druhém poločase rozhodli.

S.P.Q.R. chtělo odčinit debakl z minulého kola a překvapilo EFC HEXEN Prachárnu „B“ aktivní hrou. Po celý první poločas bylo lepším týmem, ale branka byla pro ně, stejně jako pro Hexen zakletá. Druhý poločas byl zase naopak ve znamení snahy Hexenu o rozhodnutí zápasu ve svůj prospěch. Hexen zatlačil svého soupeře na jeho polovinu, ale stejně jako v první půli nenašel žádný střelec recept na překonání obrany a brankaře. Ke gólu nevedly ani rychlé brejky S.P.Q.R. a tak se obě mužstva zaslouženě rozešla smírně.

Překvapivě hodně práce měla Nulová šance s Atikem. V pěkném zápase hrál Atik skoro to, na co jsme od něho bývali zvyklí, ale na body to nestačilo. Nulová šance dokázala otočit poločasový nepříznivý stav a připravila Atiku čtvrtou porážku v sezóně a dál tak drží bronzovou příčku.

I Ždírec se překvapivě trápil s SC Cavalera. Ten má ale naštěstí ve svém středu střelce par excellence Ondřeje Záškodu. Po poločase 2:2 zaznamenal tento šutér čistý hattrick a rozhodl tak o vítězství svého týmu 5:2. Svými dnešními čtyřmi brankami se osamostatnil na čele tabulky střelců s celkovým počtem rovných dvaceti branek.

V prvním poločase zápasu Slownaft Bedřichov vs. Rondo to vypadalo na vyrovnaný zápas. Jenže ve druhém již poněkolikáté doplatilo Rondo na problémy se sestavou a Slownaft jej smetl jednoznačně 9:3! Hattrick zaznamenal Skotnica a Tlačbaba dal branky dokonce čtyři. Pokud dokáže Slownaft v příštím kole uhrát minimálně remizu s Dobrýmtýmem bude zachráněn. Rondo je na tom podstatně hůře, protože od sestupových příček ho dělí pouhé tři body a zvláště klíčový bude souboj v 10.kole s Cavallerou.

Druhé místo v soutěži udržel Zoufalej chaos, který porazil Dobrejtým 5:2. O vítězství rozhodl již v prvním poločase, který skončil 5:0. Další branku už ale dát nedokázal, ale ani Dobrejtým neměl na víc, než na korekci zápasu. I přes další prohru má ale stále reálnou naději na udržení. Hodně napoví příští kolo a souboj se Slownaftem.

Kromě Záškody se žádnému z vedoucí osmičky střelců nepodařilo v tomto kole skórovat a tak, jak už jsme avizovali, se Ondřej ZÁŠKODA ujímá vedení v soutěži o krále střelců 8.ligy se čtyřbrankovým náskokem před M.Kružíkem. Na třetím místě zůstává duo Jaroš-Kubeš.