Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

Ozvěny I. Ježek ligy..

09.12.2010

Eurovia potvrdila své velké kvality a s přehledem vyhrála I. Ježek ligu, když titul měla zajištěný už 2 kola před koncem, a tak si mohla dovolit jediné zaváhání. Konečný stav, který čítá 10 výher a pouze jedinou prohru mluví za vše. Eurovia se tradičně mohla opřít o střelce Romana Zemana, který je členem početné havlíčkobrodské legie.

Armagedon
tradičně předváděl kvalitní výkony, které ale nakonec nestačili na obhajobu titulu, ale i tak je druhé místo skvělým umístěním. Sice Armagedon ne všechny zápasy vyhrával s přehledem, ve spoustě zápasech se trápil, ale Armagedon má ve svých řadách super střelce Aldu Kováře, který Armagedon táhl, a většinou dotáhl k výhře.

Klasici hrají většinou o špici a ani letos tomu nebylo jinak. Stabilní jádro doplněné o kvalitní mladíky Vokouna, Götha a Cipruše hrálo solidní fotbal a mělo i výsledky. Občas se ale zápas nepovedl, a to hlavně zaváhání s nepříjemnou Odbillou a hlavně zachraňujícím se Starletem byly určitě překvapením.

Pohárová středa se letos umístila na slušném 4. místě. Pohárovou hlavně táhl Matěj Brnický, který byl letos střelecky velmi aktivní. Jinak zápasy Pohárovou byly hodně ovlivněny sestavou, která se hodně měnila. Nejlepší zápas odehrála Pohárovka proti Armagedonu, který po skvělém výkonu porazila.

Letošní sezona byla velmi vyrovnaná, Ježkům dosažené výsledky pomohly k solidnímu 5. místu. Ježci předváděli svůj klasický fotbal, sice prohráli první zápas sezony se Starletem, ale pak rozehráli lepší zápasy. Střelecky se hlavně dařilo Davidu Oberreiterovi, kterého zdatně doplňovali Poul s Vaňkátem.

Kulový Blesk zažil zvláštní sezonu. Po první půli se krčil na sestupové pozici a málokdo si myslel, že se výrazně zvedne, ale opak byl pravdou. Kuláč ve druhé polovině zabral a sbíral body, jak na běžícím páse. Nakonec z toho bylo pěkné 6. místo, které je určitě zklamáním po loňském 2. místě, ale po letošním průběhu sezony je to určitě úspěch. Tým složený z bývalých hráčů FCV letos táhl netradiční střelce Jirka Šebesta.

www.odbilla.cz hráli taky svůj klasický styl, předváděli výkony, jak na houpačce. Byli schopni každého porazit a s kýmkoliv prohrát, v dosti zápasech měli i velké štěstí, a tak konečné 7. místo je asi skutečným odrazem letošní sezony. Tahounem byl bezesporu dělostřelec Petr Čermák, který měl letos parádní sezonu a v součtu s B-týmem letos nasázel kolem 50 branek.

Ve velkém stylu letos začali navrátilci do 1. Ježek ligy 1. FC Mudrcové, kteří po prvních kolech byly bodově stejně jako mistr z Eurovie, ale poslední část se jim nevydařila, až z toho bylo konečné 8. místo. I Mudrcové měli svého střelce, a tím byl Filip Toman, který opět řádil a nasázel letos v součtu s IX. ligou kolem 50 branek. Výkony Mudrců stojí pouze na jeho výkonech, bez něj by Mudrcové určitě na I. Ježek ligu neměli.

Plastoma navázala na nevýrazné výkony z loňska a letos měla taky existenční problémy. Nakonec to ale zvládla a konečné 9. místo bylo díky lepšímu vzájemnému zápasu se Starletem na světě. Každopádně toto místo neodpovídá ambicím týmu, který se točí kolem střelců Niederleho a Chlupa, kteří určitě patřili k tomu nejlepšímu, co může I. Ježek liga nabídnout. Uvidíme co příští sezona.

Posledním zachráněným je Starlet, který začal sezonu výhrou nad Ježky, ale poté se mu dařilo čím dál míň, až se pomalu propracoval na předposlední místo tabulky. Málokdo věřil, že se zachrání, ale poslední zápas proti Klasikům, který Starlet vyhrál pouze s jedním náhradníkem, kterým byl Pepa Lapeš a hlavně díky zaváhání Litrpůlu s posledním Torpédem Batelov vše změnilo, a tak Stalet v soutěži setrval. Starlet sice zápasy nehrál špatně, ale střelecká nemohoucnost a marodka udělaly své. Uvidíme, jaká příčka to bude následující sezonu.

Druhým sestupujícím je Litrpůl. Ze začátku se Litrpůl pohyboval v druhé polovině tabulky. Litrpůl před sezonou slušně posílil, ale nakonec to nestačilo. Určitě si za pád do II. Trialog ligy může hlavně sám. V posledním zápase sezony stačilo Litrpůli porazit beznadějně poslední Torpédo Batelov a byl by v klidu. Jenže poslední zápas sezony Litrpůl vůbec nezvládl, když s Torpédem prohrával už 3:0, Konečný výsledek 3:1 odsoudil Litrpůl k pádu. Vrátí se Litrpůl do I. Ježek ligy?

Prvním sestupujícím bylo Torpédo 04 Batelov. Torpédo dostalo „Černého Petra“ hned od začátku sezony, kdy dostávalo příděly od každého soupeře. Poslední 2 kola, ale Torpédo ukázalo, že by nakonec I. Ježek ligu hrát mohlo, když si připsalo 2 výhry. V posledním kole si dokonce Torpédo mohlo vybrat kdo je doprovodí do II. Trialog ligy. Po výborném výkonu si díky výhře zvolili Litrpůl. Určitě jsme zvědavi na příští sezonu, jestli se Torpédo pokusí o návrat.

O.L.