VIII. MF DNES liga - černé pondělí favoritů!

25.09.2010

Rychlé pípy - Little Monsters "B" 3:1 (2:1)
Pípy zaskočily lídra soutěže hned v první půli, který vyhráli 2:1 díky premiérovým podzimním brankám mladíka Kubína a ostříleného Slámy. Příšerkám sice ještě vykřesal naději obávaný střelec Ileček, ale o první, dost překvapivé, prohře vedoucího celku rozhodl pojišťovacím gólem bijec Míča a udržel si tak fantastickou podzimní bilanci - 5 zápasů = 5 branek!

Klíďo-píďo Telč - Dobrejtým 3:1 (3:1)
Přímý souboj o místo na slunci mezi do té doby devítibodovými celky byl rozhodnut za 25 minut! Telčští se v první půli dokázali prosadit hned 3x díky Doskočilovi, Fabešovi a L. Štěpničkovi, za Dobrejtým dokázal kontrovat jen Kittler - 3:1! Ve druhém dějství již ani obrana neudělala zásadní chybu a tak se Klíďo-píďo bodově dotáhlo na první Little Monsters a Dobrejtým se propadl v tabulce na 5. místo.

Druhý tým tabulky měl podle bookmakerů tápající Slownaft jasně přejet, ale skutečnost byla zcela jiná. Už první dějství naznačilo, že zápas bude více než vyrovnaný - trefili se pouze Svoboda na straně www a Hrůza za Slownaft - 1:1!
Ani po přestávce se 4 diváci žádného brankostroje nedočkali. V dresu chlapců od Billa se sice prosadil tradiční šutér Čermák (byla to již jeho 14 podzimní branka), ovšem Slownaft si vystřelil bod díky neobvyklému vzplanutí veterána Krále st., svým prvním gólem v posledních dvou letech - 2:2!!

Rondo - AC Prachárna 7:4 (3:2)
Brankově nejbohatší zápas 5. kola přinesl potěšení všem fanouškům ofenzivní kopané! Už první dějství nabídlo pěkných 5 gólů, když se na straně Ronda trefili Mikulec, Sedláček a Stránský a Prachárnu se snažili udržet při životě Herman se Střechou - 3:2.
Po poločase se sice Prachárna snažila odvrátit nečekanou porážku, ale branky Kyrala a opět Střechy nestačily na útočnou lavinu borců Ronda. Druhou podzimní výhru jim dvěma góly jistil P. Wochner, po jednom přidali ještě Hartmann a Stránský! Konečná výhra 7:4 posunula Rondo na osmé místo, Prachárna musela opustit vedoucí trio!

FCS Černý balet - SC Cavalera 3:3 (2:2)
Duel mezi posledním Černým baletem a šestou Cavalerou přinesl druhou remízu pátého kola. V černém dresu poprvé na podzim nastoupil zkušený harcovník Bednář a všem ukázal, že malá kopaná není o věku, ale o letitých zkušenostech. Jen několik minut mu totiž stačilo k tomu, aby se mohl radovat z prvního podzimního zásahu! Dobrý příklad z něj si vzal osmnáctiletý benjamínek Florián ml., takže Cavaleře nezbylo nic jiného, než rychle odpovědět zásahy Pykala a Váchy - 2:2.  Ani ve druhé půli se duel nepodařilo nikomu strhnout výhru na svou stranu. Snahu sice měli oba úspěšní střelci z prvního dějství - Florián ml. a Pykal - jenže když se k nim už nikdo jiný nepřipojil, utkání dospělo ke konečné remíze 3:3! Z bodu se asi více radovali hráči Č. baletu nebo to byl jejich první podzimní úspěch!

EFC HEXEN "B" - Spartak C 1:5 (0:2)
Důležitý zápas o záchranu vyšel lépe zkušeným spartakovcům, které opět dotáhli k výhře bratři Kruntorádové. Rosťa dal 2 branky, Martin jednu a tak potom již stačilo jen dobře zacílit Trnkovi a mladému Pospíchalovi a 3 body byly doma! EFC z mizérie nepomohla ani branka Coufala a po páté porážce v řadě začíná být jeho postavení kritické - 1:5!

Tabulku střelců i po 5. kole jasně vede kanonýr www.odbilla.cz - Čermák s luxusním náskokem před Sedláčkem z Ronda..