Malá kopaná Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

VII. ročník Memoriálu S. Matouška - Plastoma CZ-Jihlavan přerušila sérii AC Globus a vrátila trofej do Jihlavy!

26.06.2010

Na počátku turnaje se pořadetelé museli vyrovnat s jednou nepříjemností - v pátek odvolal svoji účast tým Eurovia a v sobotu nedorazil brněnský mistr FC Tripoli Café!


Skupiny "A" a "B" tak měly pouze 3 mužstva, která si zahrála o lepší místa v osmifinále.


Z "áčka" šli jako první hráči Interu Globus Bratislava, kteří s nulou zdolali jak FC Gunners, tak i FC Orel Luka.


Skupinu "B" opanovali FK Klasici, rovněž beze ztráty bodu, druhý skončil IPSO Jure Bratislava a třetí Zrezlé pípy!


Ve skupině "C" opět ukázal čeho je schopný nejúspěšnější tým historické tabulky Memoriálu - AC Globus Bratislava. Porazil všechny 3 soupeře s celkovým skóre 18:0!
Druhá skončila Plastoma CZ-Jihlava a třetí FC Čtvrtek, kterému k postupu ze třetího místa stačilo zdolat bezkrevný Ji-Paintball.cz!


Ve skupině "D" rozhodl o prvním místě vzájemný zápas, jenž měl lepší PC Černý balet na úkor ABUSu Gastro! Třetí místo překvapivě uhrál nejstarší celek jihlavské malé kopané - FK Klasici veteráni, jenž uhrál své první 4 body na turnaji a nechal za sebou takového soupeře, jakým byl třetí tým jarní XI. ligy - Duňáci!


Ani v "malém finále" - souboji o předposlední místo, se čerstvý vítěz IV. Rádio Jihlava ligy Ji-Paintball.cz příliš nevyznamenal. V duelu s Duňáky rozdíl sedmi tříd rozhodně vidět nebyl, o čemž svědčí především konečný výsledek - 2:2! Třinácté místo místo v turnaji mu nakonec zajistila až přesnější střelba pokutových kopů - 3:1.


Ale vraťme se k tomu hlavnímu - zápasům v osmifinalových skupinách.
V té první se střetly hned 4 prvoligové celky (2 z Bratislavy a 2 z Jihlavy), ovšem FK Klasici veteráni na rozdíl od svých soků působí v nejvyšší soutěži veteránů a tak po slibných začátcích logicky s postupem času vždy ztratili dech a skončili svoji pouť bez bodu na 4. místě. Na Plastomu CZ.-Jihlavan tak zbyl boj s bratislavským Ipso Jure a Interem Globus. A zvládla ho na jedničku - Inter porazila 1:0 a remíza 0:0 s Ipso Jure jí stačila k postupu do čtvrtfinále z prvního místa! Ve slovenském derby vyhrálo Ipso nad Interem 1:0 a skončilo druhé, ovšem i třetí Inter šel díky kladnému skóre dál ze třetí příčky!


V "jihlavské" skupině 02 si to o vítězství rozdali FK Klasici s FC Gunners. Po remíze 1:1 uhráli první místo Klasici, kteří ABUSu a FC Čtvrtek dali o 2 branky více.
Omlazený ABUS Gastro (sestoupil ze VI. ligy) čtvrteční hochy porazil 2:1 a mohl se tak těšit na play-off!


Ve skupině 03 ani 3 domácí týmy neměli sebemenší šanci obrat o body suverénní AC Globus Bratislava, který Černému baletu, Zrezlým pípám i Orlu Luka nadělil za 15 minut vždy nejméně 7 branek!! Ostatně po pravdě řečeno, nikdo ani nic jiného v tomto směru nečekal. Překvapivě ovšem skončil souboj o druhé postupové místo.
Zrezlé pípy (devátý celek jarní X. SABE ligy), které naskočily do turnaje na poslední chvíli po odhlášení Tipsportu Polná senzačně zdolaly jak FC Orel Luka (IV. liga), tak i PC Černý balet (sestup ze VII. ligy) a postupem mezi nejlepší osmičku dosáhly vrcholu ve své krátké klubové historii!


Čtvrtfinalové duely přinesly pouze jedno překvapení, když vítěz základní i osmifinalové skupiny a dosud neporažený FK Klasici nestačil na třetí celek skupiny 01 Inter Globus Bratislava. Ten zaskočil mladíky kolem matadora Jambora hned v první minutě a potom úspěšně odolával tlaku Klasiků, především díky skvělému výkonu gólmana Jurčišina (nakonec byl vyhlášen nejlepším brankářem turnaje). Navíc mu vyšly i další 2 ojedinělé kontry z nichž zvýšil na 3:0. Klasici korigovali na konečných 3:1 až těsně před koncem z penalty a s turnajem se rozloučili..


Plastoma CZ-Jihlavan sice porazila ABUS Gastro 4:2, ale jak ukazuje výsledek nadřela se více, než její hráči i fotbaloví experti čekali.

Další bratislavské derby mezi AC Globus a Ipso Jure přineslo napínavý a velmi vyrovnaný souboj, jenž nakonec rozhodla jediná hrubka jinak výborného brankáře Ipso při rozehrávce od branky - 1:0!


FC Gunners neměl soucit s další poutí Zrezlých píp a vyprovodili je dost ošklivým debaklem 7:1, což ovšem nic nezměnilo na historickém úspěchu skromného celku z X. SABE ligy!

Jedním z vrcholů celého turnaje byl semifinalový duel mezi AC Globus a FC Gunners. AC Globus sice roztočil hned od první minuty svůj pověstný tanec nad míčem, který nezvykle podporoval jako šestý hráč v poli i jeho gólman, jenže se ukázalo, že proti pohyblivým Gunners, byla tato taktika účinná jen na 50%. Gunners totiž 3x dokázali využít otevřené obrany a brány Globusu ke smrtícím výpadům, které se podobaly jeden druhému jako vejce vejci. Vedli 1:0, 2:1 a 3:2, když se 2x treril Cipruš a 1x Pojer, jenže každý inkasovaný gól nastartoval AC ještě k drtivějšímu tlaku, který končil vždy až vyrovnáním z kopačky jednoho muže - Černičky - 3:3! Nadšení diváci viděli nejen báječných 6 branek za 15 minut, ale jako bonus si mohli smlsnout i na penaltovém rozstřelu! Zahajoval ho FC Gunners a úspěšně - 1:0. První pokus AC zlikvidoval nohou gólman Veselý a stejný scénář se opakoval i ve druhé sérii - 2:0! Na třetí sadu penalt již tak nedošlo. Po třech triumfech za sebou se AC musel spokojit s bojem o bronz, zatímco FC Gunners oslavovali senzační postup do finále!


I druhý semifinalový souboj mezi celky Jihlavy a Bratislavy dopadl lépe pro domácí. Plastoma CZ-Jihlavan sehrála zápas s Interem Globus velmi zodpovědně, dlouho soupeře do žádné větší šance nepustila a pět minut před koncem vedla 2:0. Až v samém závěru Inter zdvihl hlavu, snížil na 2:1 a mohl i vyrovnat, ale Plastomu zachránilo dobře postavené břevno!

V zápase o třetí místo - v "Globus" derby - mezi AC a Interem potvrdil AC roli favorita a po těsné výhře 2:1 si po třech zlatech sáhl na bronz!

Ve finále se čekalo, zda mladíci z FC Gunners zdolají i dalšího favorita, ale Plastoma CZ-Jihlavan žádnou senzaci nepřipustila. Od první minuty šla jasně za celkovým vítězstvím, které pečetily zásahy Demetera, Flégra a Vystrčila - 3:0! Bylo vidět, že méně početný kádr Gunners ze sebe vyždímal maximum již v semifinále.
Plastoma tak proměnila svoji pátou účast na memoriálu po loňském bronzu v zasloužené zlato! Mužstvo táhl střelec 11 branek a vyhlášený nejlepší hráč turnaje Robin Demeter, kterému ale zdatně asistovalo hned 6 dalších střelců (Vystrčil 3, Kučera a bratři Kavkové po 2, Peška a Flégr) a spolehlivý Eliáš v brance. Na straně FC Gunners na sebe upozornil 8 brankami v 9 zápasech Radek Cipruš!


Ovšem ani 11 ani 8 branek nestačilo na kanonýra AC Globusu Zsolta Tornaye, který se trefil celkem 13x a odvezl si zlatou kopačku!


Celkově můžeme být spokojeni, Jihlava viděla opět špičkovou malou kopanou, tentokrát především v posledních 6 zápasech turnaje. Meziměstký souboj Jihlavy a Bratislavy skončil mírným vítězstvím domácích, kteří brali 1., 2. a 5. místo, zatímco celky ze slovenského hlavního města si zapsali umístění na 3., 4. a 6. příčce!
Spokojeni po příjemně prožité vzpomínce na tragicky zesnulého činovníka a hráče MK Jihlava Standu Matouška snad byli všichni, kdo se zúčastnili!


J.M.