I. Veteránská liga: Pohárovka opět drasticky vítězí - 16:0 s Pípami!!

26.05.2010

Pohárová středa "S" - Pípy veteráni  16:0 (4:0)
Scénář mistra zůstal i v pátém kole stejný. První půle na zahřátí, druhá pro radost z gólů. Samozřejmě soupeři po přestávce se již tak dobře nebaví, což byl i případ Píp.
Záhy po začátku druhé půle by patrně rády vhodily na trávník ručník. V dresu P.S. se na několik let "vyřádil" netradiční bombér - Urbánek. Asi by těžko hledal v deníčku den, ve kterém dal v 1 zápase 5 branek!!
Pokud bude Pohárovka takto v soutěži pokračovat, bude asi muset zasednout "jury" a jak skokani na lyžích říkají - "zvýšit nájezd", což by mohlo v praxi znamenat např. zvýšení vstupního věku pro její veterány minimálně na 55 let!

FK Klasici veteráni - Litrpůl 40 Boys  3:4 (1:3)
Litrpůlu vyšla první půle, ve které dokázal využít pomalejšího "zahřívání" nejstaršího celku našich soutěží - 1:3. Když si gólman Klasiků ve 30. minutě odrazil míč do vlastní sítě, zdálo se, že se již zápas dohraje "v klidu". Mýlka! Klasici chytili třetí mízu, přitlačili vadnoucí Litrpůl na jeho půlce a díky znovuobjevené potenci Bravence dotáhli 4 minuty před koncem na 3:4! Obrovské šance na vyrovnání však Kourek s Tomanem nevyužili a tak Litrpůl vydřel těsnou výhru, jež mu pomohla ke druhému místu!

Klokan Team - Old Boys seniors 7:3 (4:2)
Klokani prokázali, že mají druhý nejlepší útok v soutěži. Old Boys se sice drželi relativně "na dostřel", ale celý zápas se dívali Klokanům pouze na záda. Šutéra Červenku (dal 2 branky) sice tentokrát lehce zastínil blondýn Vítek - autor 3 branek, ale i tak si Červenka udržel první místo v tabulce střelců. Za Old Boys se 2x trefil Vičan, jednu branku - první jarní - přidal Hruška..

FC ATIS Veverky - Veterán klub ŽST 2:6 (1:4)
Veverky sice dělaly co mohly, ale na rozjetý expres ŽST neměly nárok. Dva góly Dohnala, Kosaka a Nápravníka zajistily železničářům poklidné poločasové vedení 1:4 (za ATIS se trefil Pokorný). Po přestávce si tak mohli dovolit odpojit přídavnou lokomotivu a spokojili se "jen" s dalšími dvěma brankami v síti ATISu, když 2x střelecky pookřál pamětník Chalupa! Na konečných 2:6 korigoval beranovský fotbalový mág - Hecht!

Na rozdíl od tabulky mužstev, je v tabulce střelců na špici hned 7 kanonýrů. S vedoucím Klokanem Červenkou drží krok další 2 "osmibrankoví" - Bláha (P.S.) a Dohnal (ŽST)! Se sedmi, resp. šesti brankami Bláhovi kryjí záda hned 4 spoluhráči - Fejt, Sácký, Urbánek a R. Kruntorád!!