VIII.liga – 7.kolo – Rapid přišel o první místo, Tůma vsítil sedm branek!

26.05.2010

Obrovský debakl utrpěly Rychlé pípy, které nastoupily pouze s pěti hráči do pole. První poločas se sice ještě proti Slownaftu Bedřichov držely, ale ve druhém už nestačily a odešly poraženy vysoko 17:1! Nemalou zásluhu na vysokém vítězství má Tomáš Tůma, který k jedné brance z prvního poločasu přidal ve druhém hned šest dalších a jednoznačně je hráčem kola. S.P.Q.R. zvládli zápas se zachraňujícím se EFC HEXEN „B“. O zápase prakticky rozhodlo prvních deset minut, kdy Hexen hrál velmi špatně. Jeho hra se sice postupně zlepšovala a naopak „Římané“ uspokojeni dvoubrankovým vedením kazili, ale přesto dovedli zápas do vítězného konce a stále se drží na dohled postupových příček. Největší překvapení přinesl zápas Rapid vs. Football Attack. Ne že by F.A. někdo podceňoval, ale všeobecně se čekalo vítězství Rapidu. Zápas byl vyrovnaný a nakonec se radoval šťastnější Football Attack, který vystřídal Rapid na prvním místě průběžné tabulky. Po bodech sahal i poslední FC Inter Jihlava. Raši bar byl ale proti a dokázal přeci jen těsně zvítězit. Pokud dokáže v příštím kole porazit Galaxii udělá pravděpodobně rozhodující krok k záchraně. Ta ale v tomto kole překvapila, když dokázala porazit Dobrejtým a to celkem jednoznačným výsledkem 6:3. Tím ukázala, že se s ní musí i nadále počítat a ani Raši bar to s ní nebude mít lehké. Starlet „B“ nedokázal odolávat útokům Little Monsters „B“ dlouho. První poločas se sice ještě Starlet držel, ale ve druhém už L.M. dominovalo a zaslouženě si odnáší vítězství 5:1.

Díky sedmi brankám v tomto kole se na vedoucího střelce Tomáše Havlíka z L.M. dotáhl Tomáš Tůma ze Slownaftu. Oba mají po 14 brankách. Další v pořadí Bohuslav Vepřek z Rapidu ztrácí jeden a Petr Král ml. Ze Slownaftu tři branky. Do stovky střelců už chybí pouze šest hráčů a tak uvidíme zda tohoto čísla dosáhneme už v příštím kole.