Malá kopaná Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

IV. Rádio Jihlava liga - Podzim 2022

18.11.2022


IV. Rádio Jihlava liga skončila, a tak se můžeme poohlédnout za uplynulým ročníkem, který se hrál pod označením Podzim 2022. V 66 zápasech podzimní sezóny 2022 padlo celkem 540 branek (118 střelců), což činí průměr 8,18 branky na zápas.


Střelecky nejaktivnější bylo mužstvo SK – AZ Chaos (64 branek – 5,81 branky na utkání), druhou pomyslnou příčku obsadila mužstva SV Ayl „B“ a Riot (59 branek – 5,36 branky na utkání) a na třetím místě se umístilo mužstvo Asapo – Kavčí Hory POLNÁ (55 branek – 5,00 branky na utkání).


Na opačné straně tohoto žebříčku se na 10. místě umístilo mužstvo FC Vašíčkova banda (31 branek – 2,81 branky na utkání) na utkání, na pomyslném předposledním místě se umístilo mužstvo FC Ajtakrajta (29 branek – 2,63 branky na utkání) a nejméně branek nastřílelo mužstvo Tel Aviv (25 branek – 2,27 branky na utkání).


 


Nejlepší obranou se chlubí mužstvo Asapo – Kavčí Hory POLNÁ (16 branek – 1,45 branky na utkání), druhou pozici obsadilo mužstvo Bílí orli (29 branek – 2,63 branky na utkání) a třetí nejlepší obranu mělo mužstvo FC Kápé (31 branek – 2,81 branky na utkání).


Nejslabší obranu mělo mužstvo Sportvel „A“ (65 branek – 5,90 branky na utkání), o trochu lépe se vedlo se mužstvům Tel Aviv (64 branek – 5,81 branky na utkání) a SV Ayl „B“ (56 branek – 5,09 branky na utkání).


 


Nejvíce branek padlo v 1. kole, kdy SV Ayl „B“ porazil Old Boys 10:6, v 5. kole, kdy mužstvo SK – AZ Chaos porazilo FC Ajtakrajtu 14:2 a SV Ayl „B“ prohrál s Riotem 7:9. Nejméně branek padlo v dohrávaném 5. kole, kdy Old Boys porazili FC Vašíčkovu bandu 2:0.


 


Střelci celkem nastříleli 540 branek, o které se postaralo celkem 118 hráčů. Nejlepším střelcem soutěže se stal Adam Ševčík (FC Vašíčkova banda - 22 branek), průměr na zápas 2,00 branky.


 


Nejtrestanějšími mužstvy IV. Rádio Jihlava ligy byla mužstva Riot, SV Ayl „B“, FC Kápé a FC Vašíčkova banda (všechna 4 ŽK). Nejslušnějším mužstvem IV. Rádio Jihlava ligy bylo mužstvo FC Ajtakrajta, které v podzimní části soutěže neobdrželo žádnou žlutou kartu. Celkově bylo uděleno 32 žlutých karet a žádná červená karta.


 


1. Asapo – Kavčí Hory POLNÁ - 33 bodů (11 - výher, 0 – remíz0, 0 - proher, skóre: 55:16)


Omlazené mužstvo vedené nestárnoucím „Berouskem“ ukázalo od prvního zápasu svoji sílu a chuť postoupit do III. ligy. Jako jediné mužstvo v soutěži neztratili ani bod a zcela suverénně podzimní soutěž ovládli. Mužstvo využívalo ve hře především rychlé mladíky a zralé borce v obraně (nejlepší obrana v soutěži) a po celou sezónu spolehlivě chytajícího golmana. K postupu blahopřejeme.


Obdržené karty: 2 ŽK


Nejlepší střelec: Matěj Drápela (13 branek)


2. Riot - 25 bodů ( 8 - 1 - 2, skóre: 59-42)


Příjemné překvapení podzimní soutěže. Nováček soutěže se prezentuje útočnou hrou, okořeněnou obětavostí a chutí do hry. Již z počtu obdržených branek je však znát, že hráči více myslí na útočení a na obranu zapomínají. O postup do III. ligy však museli bojovat až do posledního kola, kdy v divoké přestřelce zvítězili nad SV Ayl „B“ 9:7. Pokud se toto sympatické mužstvo vypořádá s obrannou hrou, může v jarní soutěži 2023 zcela jistě pomýšlet na slušné umístění. I tomuto mužstvu k postupu blahopřejeme.


Obdržené karty: 4 ŽK
Nejlepší střelec: Vojtěch Wiederlechner (21 branek)


3. Bílí orli - 20 bodů (6 - 2 - 3, skóre: 45-29)


Po prvních 5 odehraných kolech nikdo nepočítal, že by toto mužstvo mohlo bojovat o postupové příčky, neboť na jeho bodovém kontě byly pouhé 2 body. Od 6 kola však přišly jenom výhry a tyto mu nakonec vynesly sice 3, ale nepostupovou příčku. Pokud se na jaře 2023 vyvarují stejného herního výpadku na začátku soutěže, může toto mužstvo zcela jistě bojovat o postup do III. ligy.


Obdržené karty: 3 ŽK
Nejlepší střelec: Dorde Stojkovič (12 branek)


 


4. SK – AZ Chaos - 19 bodů (6 - 1 - 4, skóre: 64-47)


Mužstvo nevyrovnaných herních výsledků. Tak lze hodnotit jeho vystoupení v podzimní soutěži.


První 2 kola bez zisku bodu, do 7 kola zisk 15 bodů a potom zase v 8 až 10 kole zisk pouhého 1 bodu. Pokud se toto sympatické mužstvo vypořádá s herními výpadky, může v jarní soutěži 2023 zcela jistě pomýšlet na vyšší, než bramborovou příčku.


Obdržené karty: 2 ŽK


Nejlepší střelec: David Bartoň (12 branek)


5. SV Ayl „B“ - 17 bodů (5 - 2 - 4, skóre: 59-56)


Stejně jako SK – AZ Chaos doplatilo i toto mužstvo na nevyrovnané herní výsledky, kdy v jednom kole dominovalo a v následujícím nevysvětlitelně vybouchlo. Je sice pravdou, že mělo druhý nejproduktivnější útok, ale zároveň mělo třetí nejhorší obranu. Dalším problémem byla zároveň docházka. Pokud se toto mužstvo vypořádá s těmito herními a docházkovými výpadky, může v jarní soutěži 2023 zcela jistě pomýšlet na vyšší, než na pátou příčku.


Obdržené karty: 4 ŽK


Nejlepší střelec: Marek Pernička ml. (18 branek)


 


6. KANONÝŘI - 17 bodů (5 - 2 - 4, skóre: 37-39)


Soutěž zastihla Kanonýry stejně jako v předchozí sezóně v řešení problému týkajícího se docházky hráčů. V prvních 4 kolech to znamenalo zisk pouhých 4 bodů. Následně mužstvo doplnili noví hráči a docházka se zlepšila, což v konečném hodnocení znamenalo konečný zisk 17 bodů a bezproblémové udržení v soutěži. Pokud si v jarní soutěži 2023 udrží docházku, zcela jistě mohou překvapit a konkurovat všem mužstvům ve IV. lize.


Obdržené karty: 2 ŽK


Nejlepší střelec: Michal Sova (16 branek)


7. FC Kápé - 15 bodů (4 - 3 - 4, skóre: 42-31)


Příjemné překvapení od nováčka soutěže, který sice zaujal svojí bojovností, ale na předvedené hře byla vidět velká nervozita, pramenící s touhy vyhrávat. První 4 kola zvládl skvěle, když měl na kontě 10 bodů, ale potom přišel útlum a ve zbylých 7 kolech zisk „pouhých“ 8 bodů. I přes tuto skutečnost však ze předpokládat, že v jarní části 2023 budou hráči zcela jistě bojovat o lepší postavení v soutěži .


Obdržené karty: 4 ŽK


Nejlepší střelci: Jaroslav Červený a Tomáš Fencík (7 branek)


 


8. Old Boys - 13 bodů (4 - 1 - 6, skóre: 54-47)


Od mužstva, které sestoupilo z vyšší soutěže se očekávalo více. První body totiž získalo až v 5. kole, kdy porazilo Tel Aviv. V dalších kolech přišel sice očekávaný zisk bodů, ale samotný herní projev nebyl nijak přesvědčivý. Nastřílelo sice jako 4 mužstvo nejvíce branek, ale na druhé straně obdržených 47 branek nehovoří o tom, že obranná hra je taková jaká má být (zde je nutno vyzdvihnout golmana Procházku, který zabránil mnohým šancím soupeřů). Pokud tedy zlepší obrannou hru, mohou hráči zcela jistě pomýšlet na vyšší příčky.


Obdržené karty: 2 ŽK


Nejlepší střelec: Jan Zamazal (12 branek)


 


9. Sportvel „A“ - 10 bodů (4 - 0 - 7, skóre: 40-65) – 1x započítáno -2 body za kontumaci


Mužstvo vedené Jirkou Kabelkou mělo stejný problém jako v minulé sezóně, a tou je docházka hráčů. Jako jediné mělo kontumaci, kdy se nedokázalo sejít k utkání, přičemž na soupisce tohoto mužstva figuruje hned 16 hráčů. Druhým velkým problémem je skutečnost, že hned v několika zápasech musel do branky nastoupit práce Jirka Kabelka, přičemž právě on, má být na hrotu a dávat rozhodující branky. Mužstvo má rovněž nejhorší obrannou hru, protože obdrželo nejvíce branek ze všech mužstev a průměr 5,90 branky na utkání je tristní. Pokud se Jirkovi nepodaří dát mužstvo dohromady, bude mít i v jarní soutěži 2023 velké problémy a vidinu sestupu do V. Sabe ligy.


Obdržené karty: 2 ŽK


Nejlepší střelec: Šimon Sedlák (8 branek)


10. FC Ajtakrajta – 8 bodů (2 - 2 - 7, skóre: 29-55)


Toto mužstvo se herně opírá o bojovnost a herní zralost zkušených starších hráčů, ale v letošní soutěži mu nejvíce chyběla dřívější střelecká potence V. Jaroše (8 branek), kterého se sice pokoušel nahradit Slobodan Zorkic (6 branek), ale nikdo z dalších hráčů je nedokázal více méně doplnit. Rovněž obdržených 55 branek a průměr 5,00 branky na zápas není dobrou vizitkou tohoto sympatického mužstva, což se nejvíce ukázalo v posledním dohrávaném kole, kdy podlehlo mužstvu SK – AZ Chaos 2:14.


Obdržené karty: 0 ŽK


Nejlepší střelci: Vítězslav Jaroš (8 branek)


11. Tel Aviv - 6 bodů (2 - 0 - 9, skóre: 25-64)


Mužstvo vedené kliďasy Coufíkem a Lebrim, začalo podzimní soutěž dobře, když po odehraných 3 kolech mělo na svém kontě 6 bodů. Nikdo však nečekal, že právě tyto body budou ale zároveň poslední. V dalších kolech sice dokázalo potrápit mnohé soupeře, ale velmi nízká střelecká potence (kdy mužstvo stále spoléhá na svého nejlepšího střelce Lukáše Palána) a špatná obranná hra (5,81 branky obdržené branky na zápas) srazila toto sympatické mužstvo až na 11, sestupovou pozici. I tak přeji mužstvu hodně štěstí v V. Sabe lize a brzký návrat do IV. Rádio Jihlava ligy.


Obdržené karty: 3 ŽK


Nejlepší střelec: Lukáš Palán (9 branek)


12. FC Vašíčkova banda - 6 bodů (2 - 0 - 9, skóre: 31-49)


Asi největší zklamání soutěže. Sympatické mužstvo, které zpočátku doplácelo na špatnou docházku, společně se střeleckou i bránící produktivitou. Mužstvu nelze upřít bojovnost a chuť hrát, ale to na udržení v této soutěži prostě nestačí. Přestože mužstvo během soutěže posílilo o nejlepšího střelce ligy – Adama Ševčíka, ani tento krok však k sestupu nezabránil. Zisk „pouhých 6 bodů v 8 a 10 kole“, prostě nestačí. I tak držím mužstvu palce u „Kalyho“ a doufám, že se brzy uvidíme opět ve IV. Rádio Jihlava lize.


Obdržené karty: 4 ŽK


Nejlepší střelec: Adam Ševčík (22 branek)


 


Podzimní soutěž 2022 opět ukázala, že se musí hrát naplno od prvního kola až do posledního. Ještě před posledním, dohrávaným 11 kolem byla ve hře o postup 3 mužstva. Teprve tedy až poslední 11 kolo rozluštilo tajenku, kdo bude postupovat jako druhý. Na druhém konci tabulky bylo před posledním kolem jasné, že teprve toto kolo rozhodne mezi 4 mužstvy. Tímto vyhodnocením podzimní soutěže 2022 (jedná se pouze o můj osobní názor na průběh soutěže, se kterým se někdo nemusí ztotožnit), chci všem hráčům jako rozhodčí a zároveň vedoucí IV. Rádio Jihlava ligy poděkovat za předvedenou hru a chování na hřišti i mimo ně, během celé této sezóny a popřát jim hodně osobních i fotbalových úspěchů v dalších sezónách malé kopané.


 


-LB-