VI. liga - 9. kolo: MLÁTIČKY a ABUS GASTRO "B" slaví postup

07.06.2022

Deváté kolo rozhodlo, že dva týdny před koncem soutěže známe už oba postupující (MLÁTIČKY, ABUS GASTRO "B"), ale stále zbývá vyřešit otázku vítěze soutěže, majitele bronzové medaile a musíme také poznat jména dvou sestupujících mužstev.

VÍTĚZ SOUTĚŽE
Oba kandidáti na první místo v šesté lize (MLÁTIČKY, ABUS GASTRO "B") jsou momentálně na stejné výchozí pozici, mají dvacet sedm bodů a o vítězi rozhodne až poslední kolo, ve kterém tato mužstva narazí na sebe. Je jasné, že vítěz tohoto duelu bere vše, ale pokud uhrají v příštím kole obě mužstva stejný počet bodů, tak budou mít MLÁTIČKY nepatrnou výhodou, vzhledem ke skóre jim bude stačit nerozhodný výsledek ze vzájemného duelu.

BRONZOVÁ MEDAILE
Třetí Fitness Factory (16 bodů) má stále situaci ve svých rukách, pokud dvakrát zvítězí, tak se nemusí ohlížet na výsledky svých soupeřů, ale vzhledem k formě, kterou toto mužstvo má (tři porážky v řadě), to nemusí být až tak jednoduché.
Čtvrté 1. FC Ožujsko (16 bodů) bude muset vzhledem k horšímu vzájemnému zápasu s Fitness Factory získat minimálně o bod více než toto mužstvo. K odstřihnutí konkurentů z páté a šesté pozice, kteří budou chtít jistě zaútočit v zváěru soutěže na cenný kov, je třeba alespoň jednou vyhrát.
Páté South Division (13 bodů) a šestý FC Jipocar (12 bodů) ještě můžou promluvit do boje o bronzovou medaili, k jejímu zisku ovšem potřebují dvě výhry a příznivé výsledky konkurentů v boji o třetí příčku v tabulce.

SESTUPOVÁ MÍSTA
Tady to bude ještě napínavé, protože dvě kola před koncem může stále ještě sestoupit sedm mužstev.
Šestý FC Jipocar (12 bodů) sice stále může pomýšlet na medaili (byť spíše teoreticky), ale stále nemá jistou záchranu. V závěru soutěže nastoupí proti mužstvům která momentálně okupují desátou a jedenáctou příčku, a tak se musí mít na pozoru. Pro případ, že nechtějí hráči Jipocaru sledovat výsledky ostatních mužstev ohrožených sestupem, tak musí urvat ze dvou kol alespoň jeden bod.
Sedmá Hospůdka Na Růžku (10 bodů) a osmý FC Jiřín (10 bodů) mají momentálně na sestupovou příčku náskok čtyř bodů, což je relativně dost, ale stále to na záchranu nestačí. K jistotě udržení je třeba jednou vyhrát, jinak by tato mužstva musela sledovat výsledky soupeřů.
Devátý TJ Topičůf Salóón (8 bodů) má dvoubodový náskok, ale na žádné slavení to není. V soutěži ho zachrání dvě výhry, což vzhledem k losu příštího kola (MLÁTIČKY) nebude jistě nic jednoduchého. Pokud se sejdou dobře výsledky soupeřů na příčkách pod ním, tak by nemusel Topičůf Salóón ani bodovat, ale spoléhat se na to nelze.
Desátá Galaxie (6 bodů) potřebuje v závěrečných dvou kolech nasbírat stejný počet bodů jako předposlední Houpací Kůň, aby mohla slavit záchranu (zároveň by poslední Umbro Jihlava nesmělo získat o čtyři body více). Los závěrečných kol v podobě dvou mužstev pomýšlejících, alespoň teoreticky, na cenný kov ovšem není moc povzbudivý.

Jedenáctý Houpací Kůň (6 bodů) je ve složité situaci, k záchraně by bylo ideální uhrát alespoň čtyři body, klíčové ovšem bude získat alespoň o bod více než Galaxie, zároveň ovšem musí ""Koníci" doufat, že Umbro se příliš bodově nerozjede.Poslední
Umbro Jihlava (3 body) už zachrání patrně jenom zázrak, k udržení naděje potřebují získat minimálně čtyři body, což vzhledem k jeho dosavadnímu zisku nezní příliš optimisticky. Navíc by k záchraně nemusely stačit ani dvě výhry, pokud by výsledky ostatních mužstev dopadly jinak než by si hráči Umbra přáli.

NEJLEPŠÍ STŘELEC
Nevím, jaká situace by připravila Radka Matulku (MLÁTIČKY - 48 branek) o trofej pro nejlepšího střelce, jeho náskok před nejbližším konkurentem Daliborem Medvíkem (ABUS GASTRO "B" - 17 branek) je úctyhodných jednatřicet branek. Třetí příčka patří Martinu Pavlíkovi (MLÁTIČKY - 15 branek).
Prozatím v zápasech šesté ligy skórovalo 114 hráčů (malá zajímavost - mezi jedenácti nejlepšími střelci je šest hráčů MLÁTIČEK, byť mají odehráno o zápas méně než většina ostatních).

FC JIŘÍN - FC JIPOCAR 4-8 (0-4)
Branky: D. Holub 2, F. Páša, Vondruška - Balogh 5, Adam, Pražák, Jan Sivák
Úvodní čtvrthodina se stala pro Jiřín noční můrou, čtyři inkasované branky posadily Jipocar na koně a vypadalo to, že se zápas bude už jen dohrávat. Jiřín ovšem nesložil zbraně, hned zkraje druhé půle během sedmi minut vstřelil tři branky a bylo zase o co hrát. Jipocar se ovšem rychle probral z letargie a dvěma zásahy soupeři znovu odskočil. V závěru zápasu byly ještě k vidění tři branky, ale vítězství Jipocaru už nebylo nijak ohroženo.

GALAXIE - 1. FC OŽUJSKO 0-12 (0-4)
Branky: D. Vaněk 5, Kuchyňa 2, Hunal, Mikeš, Václavík, P. Vaněk, Zástěra
Ožujsko mělo utkání pod kontrolou od úvodního hvizdu, po prvním poločase mělo čtyřbrankový náskok. Ve druhé části nastala demolice Galaxie, která se nedokázal bránit soupeřovým útočným výpadům a inkasovala dalších což branek, což mělo za následek dvouciferné vítězství Ožujska, které se rázně přihlásilo do boje o bronzovou medaili. Daniel Vaněk byl největší hvězdou tohoto utkání, neboť pětkrát překonal soupeřova brankáře.

HOUPACÍ KŮŇ - SOUTH DIVISION 1-4 (0-2)
Branky: Král ml. - Stamate 3, Hort
Důležité utkání pro obě mužstva vyšlo lépe hostům, kteří si v prvním poločase vypracovali dvoubrankový náskok. Hned po změně stran přidali hráči South Division třetí branku a veškeré bodové naděje domácích pohasly. "Koníci", které trápí poslední dobou velká absence hráčů, sice necelou čtvrthodinu před koncem vstřelili branku, ale bohužel pro ně zůstala jedinou, navíc ještě v závěru inkasovali z kopačky Mihaie Stamateho, který se pod výhru svého mužstva podepsal hattrickem.

FITNESS FACTORY - ABUS GASTRO "B" 2-3 (2-1)
Branky: Mikulec, Zimola - D. Medvík, D. Svoboda, P. Svoboda ml.
Šlágr kola, souboj třetího s druhým, nabídnul rozdílné poločasy, alespoň co se výsledku týče. V prvním poločase přálo střelecké štěstí více hráčům Fitness Factory, kteří vstřelil dvě branky, a byť jednou inkasovali z kopačky Dalibora Medvíka, tak se mohli o přestávce radovat z těsného vedení. Ve druhém poločase ovšem ABUS zlepšil obranu a jeho hráči přidali dvě branky, které otočili nejenom vývoj tohoto utkání, ale také rozhodli o postupujících ze šesté ligy.

HOSPŮDKA NA RŮŽKU - TJ TOPIČŮF SALÓÓN 6-6 (3-4)
Branky: Bican 2, Haman 2, Vlach 2 - Heřmánek 2, Kovář, Maňo, Rychlík, Vacek
Kdo přišel později, tak o hodně přišel, protože už v sedmé minutě to bylo 2-2. Pak se střelci sice na chvilku odmlčeli, ale v závěru opět úřadovali. Pět minut před koncem prvního poločasu se domácí ujali vedení, ale "Topiči" dvěma zásahy ještě před poločasovým hvizdem otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Po změně stran se branky čekalo déle, nejprve hosté přidali pátou branku, ale domácí dokázali během pěti minut své manko dorovnat. Závěr byl přímo infarktový, nejprve "Topiči" ve 48. minutě získali vedení zpět na svou stranu, aby hned v následující minutě Hynek Bican svou druhou trefou v zápase rozhodl o dělbě bodů, která ani jednomu ze soupeřů příliš radosti neudělala.

UMBRO JIHLAVA - MLÁTIČKY 2-19 (0-11)
Branky: Albrecht, Ecker - Matulka 8, Kuřítko 4, Uherek 3, M. Pavlík 2, Sibera 2

Hosté nastupovali k utkání jako jistí postupující, ale to nijak neovlivnilo jejich přístup, který byl znovu vůči soupeři nemilosrdný. Už během prvního poločasu kapituloval brankář Umbro jedenáckrát (jenom Radek Matulka vstřelil pět branek), což je mimochodem nejlepší střelecký výkon MLÁTIČEK během letošního jara v úvodní dějství. Ve druhém poločase ubrali hosté na tempu, a tak se ke slovu dostali i hráči Umbra, kteří si na své konto připsali dva úspěšné střelecké pokusy.