Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

VI. liga - 4. kolo: ABUS GASTRO "B" stále bez ztráty bodu

10.09.2021

 


Po třetině soutěže si nejlépe v šesté lize stojí ABUS GASTRO "B", které má plný počet bodů a před dvojicí pronásledovatelů (FC KáPé, Umbro Jihlava) má tříbrankový náskok. O další dva body pozadu je trojice mužstev (South Division, Riot, Pizzerie u Kalicha), která si stále může dělat choutky na postup, stejně jako dvojice mužstev (1. FC Ožujsko, Nábytek Duchoň), která má během letošního podzimu poloviční úspěšnost.


Na druhé straně tabulky jsou na tom momentálně nejhůře Rail Team (0 bodů) a Galaxie (1 bod), ovšem o mnoho lépe na tom nejsou ani mužstva FC Leaders a Houpací Kůň, která mají na svém kontě tři body.


V tabulce střelců máme nového vedoucího muže, Josef Hruška (Umbro Jihlava - 10 branek) předehnal po tomto kole díky vstřelenému hattricku Dimitara Miteva (South Division - 9 branek), který tentokrát střelecky mlčel. Pět branek v zápase s FC Leaders posunulo na třetí příčku Daniela Vaňka (1. FC Ožujsko - 8 branek).
Celkem se prozatím do střelecké listiny zapsalo 78 střelců.
ABUS GASTRO "B" - GALAXIE 3-1 (2-1)
Branky: Maštera, D. Medvík, J. Vlach - Musil
Domácí potvrdili svou formu a v prvním poločase dvakrát udeřili, jednou v úvodu a pak v závěru poločasu, ale hosté stihli ještě v prvním poločase korigovat své manko. Ve druhém poločase Galaxie jistě chtěla dorovnat náskok soupeře, ale po půl hodině hrací doby inkasovala potřetí a bylo vymalováno, neboť jejich veškerá ofenzivní snaha končila na pozorné obraně ABUSu. Rezerva prvoligového týmu tak zůstává i po čtyřech kolech stoprocentní, zatímco Galaxie stále čeká na první podzimní radost z vítězství, navíc se propadla na sestupovou příčku.
RAIL TEAM - HOUPACÍ KŮŇ 4-8 (0-3)
Branky: Ryška 2, Paška, Vrána - Čára 4, Fejt ml., Hrbáč, Král ml., Zápotočný
Zápas mužstev, která na podzim ještě nebodovala, rozhodl první poločas, ve kterém "Koník" třikrát zařehtal a zajistil si klíčový náskok do druhé části utkání. Ve druhém poločase padlo více branek, prosadili se i hráči Rail Teamu, ale jejich první branka padla ve chvíli, kdy měl Houpací Kůň šestibrankový náskok. V závěru utkání pak ještě domácí umazali podstatnou část svého manka, když během posledních pěti minut vstřelili tři branky a alespoň kosmeticky upravili konečný výsledek. Největší podíl na výhře hostujícího mužstva měl Lukáš Čára, který zatížil konto soupeře čtyřmi brankami. Rail Team tak zůstává i po třetině soutěže bez bodu, Houpací Kůň slaví první výhru, díky níž opustil sestupové příčky.
SOUTH DIVISION - FC KÁPÉ 1-6 (1-3)
Branky: Gichev - Koráb 2, Nikrmajer 2, Budíček, Malík
Domácí odstartovali utkání lépe, už ve druhé minutě se ujali vedení, ale rychlé vedení jim příliš nepomohlo, hosté ještě v úvodní desetiminutovce otočili vývoj utkání ve svůj prospěch a v poslední minutě prvního poločasu přidali třetí branku, která South Divison uvrhla do dvoubrankového manka. Hned po změně stran udeřili hosté počtvrté a o vítězi bylo rozhodnuto, veškerá snaha domácích o zdramatizování byla totiž marná, a tak si KáPé dokráčelo k dalšímu vítězství, které navýšilo ještě dalšími dvěma brankami. South Divison tak poprvé na podzim prohrálo a muselo opustit medailovou pozici, FC KáPé si připsalo třetí výhru a poprvé v soutěži se posunulo na příčku, která zajišťuje postup do vyšší soutěže.
1. FC OŽUJSKO - FC LEADERS 9-3 (3-0)
Branky: D. Vaněk 5, P. Vaněk 2, Kosak, Mikeš - Doležal, Novotný, Petlach
Domácím se vstup do utkání povedl, po patnácti minutách vedli o tři branky, a to ještě několik stoprocentních příležitostí dokázali neproměnit. Hosté dřeli, ale veškerá jejich snaha končila daleko od branky Ožujska. Ve druhém poločase bylo k vidění devět branek, domácí, vědomi si už pětibrankového náskoku, polevili a Leaders, kteří neustále hýřili aktivitou, vstřelili dvě branky a vypadalo to, že by mohli trochu zdramatizovat závěr utkání. Daniel Vaněk, který už v prvním poločase vstřelil dvě branky, byl ovšem proti, během necelých sto osmdesáti vteřin přidal další tři branky Ožujska a Leaders začala hrozit dvouciferná porážka. Nakonec produktivita domácí skončila na devíti vstřelených brankách, ale to je asi příliš nemrzelo. FC Leaders sice potřetí v řadě prohrálo, ale po dvou zápasech bez vstřelené branky si alespoň trochu zlepšilo náladu, 1. FC Ožujsko se druhou výhrou přiblížilo k příčkám, které znamenají zisk cenného kovu.
PIZZERIE U KALICHA - NÁBYTEK DUCHOŇ 6-4 (4-2)
Branky: Böhm 3, Ščepka 2, Čáp - L. Freitich, M. Freitich, Hanus, Kosmák
Utkání začalo přestřelkou, ve třetí minutě se domácí ujali vedení, které o minutu později smazal brankář Nábytku Roman Hanus. Jenomže hned v následující minutě přidali domácí další branku, na kterou sice hosté dokázali znovu odpovědět, ale pak znovu dvakrát inkasovali, a tak si "Pizzaři" vypracovali před druhou částí utkání solidní náskok. Druhý poločas vypadal jako první, Pizzerie vstřelila branku, na kterou s odstupem času Nábytek vždy dokázal zareagovat, a tak se sice měnil průběžný výsledek, ale odstup mezi soupeři stále zůstával nezměněný. Pizzerie u Kalicha tak podruhé na podzim vyhrála a drží se v závěsu za medailovými pozice, Nábytek Duchoň podruhé v soutěži padnul a ztrácí na postupovou příčku tři body.
RIOT - UMBRO JIHLAVA 4-3 (1-3)
Branky: Wiederlechner 3, Jan Kruntorád - Hruška 3
Zápas rozdílných poločasů byl k vidění v tomto utkání, Riot sice lépe začal, ale pak se jejich akce rozbíjely o obranu soupeře, který v druhé polovině úvodního dějství otočil výsledek díky Josefu Hruškovi, který během deseti minut nastřílel hattrick. Ve druhém poločase dlouho Riot marně dobýval branku soupeře, zatímco Umbro se nikam nehnalo a soustředilo se na udržení svého vedení. Klíčovým okamžikem se stal přelom 39. a 40. minuty, kdy obrana Umbra neustála tlak soupeře a dvakrát inkasovala. Domácí se hnali za vítězstvím a ve 49. minutě se dočkali, obrana hostujícího mužstva povolila a Vojtěch Wiederlechner vítěznou trefou zkompletoval hattrick. Umbro Jihlava poprvé v soutěži ztratilo body, Riot druhou podzimní výhrou zvýšil své naděje na postup do vyšší soutěže.