I. liga: Starlet první mečbol neproměnil!

12.10.2020

Doposud třetí Pohárová středa ztratila 2 body po remíze 4:4 s Klasiky a tak se stupně vítězů vrátil ABUS Gastro, když porazil vysoko Ježky 11:1!
Ždírec do horní poloviny tabulky postrčila výhra 4:2 na Litrpůlem a důležitý krok za záchranou učinila Hranatá koule, jenž si nečekaně snadno poradila s R.U.M. 10:2.

R. Svoboda (ABUS) dnes vstřelil 5 branek a na čele tabulky střelců má 4 brankový náskok před dvojicí Hrobař-Dočekal ze Starletu...

Zbývající 2 kola tedy věští ještě mnoho možných zápletek jak v boji o titul, tak i o záchranu, ovšem největší otázkou po dnešním opatřeních Vlády je, zda se nejen tato soutěž stihne ještě letos dohrát???

Dozvuky 9.kola:

Litrpůl "A" - Ždírec   2:4 (1:1)
Branky: Procházka, Vaněk David - Bouček, Cink, Forman, Pospíchal

Zápas o velmi důležité body se odehrál mezi Litrpůlem a Ždírcem. První půle byla vyrovnaná a skončila 1:1. Ve druhé půli byl ale brankově produktivnější Ždírec a vyhrál 4:2. Litrpůl bude mít tak ještě plné nohy práce se záchranou.

Pohárová středa - FK Klasici "A"   4:4 (2:3)
Branky: Vacek D. 2, Cejpek, Kolman - Grepl 3, Žila

Pohledný zápas nám nabídly celky Pohárové středy a Klasiků. Pohárovka ještě může zabojovat o umístění na bedně a potřebovala 3 body. Jenže Klasici nejsou lehký soupeř. Klasici vyhráli první půli těsně 3:2. Ve druhé půli pokračovala bitva o každý metr a nakonec zápas skončil remízou 4:4.

SEDMÍK - Some Jihlava "A" - 1.FC Strejkové "A"   10:9 (4:3)
Branky: Sedmík 4, Kučera 2, Šuta, Smutný, Paulík, Demeter - Trnka 4, Pernica 2, Kovařík 2, Černý

Nečekaně vyrovnaná partie se odehrála mezi Strejky a Some Jihlava. Od začátku si žádný tým nevypracoval větší vedení a oba celku se přetahovaly o výsledek. Zápas dospěl až do stavu 9:9, kdy some udeřilo v poslední minutě, když dalo na 10:9 a stále živí naději na titul.

R.U.M. - FC Hranatá Koule   2:10 (1:6)
Branky: Slezák, Štěpánek - Míča 3, Palát 3, Rygl 2, Plichta, Procházka

Hranatá Koule rozhodla o výhře nad R.U.M. už v první půli, kterou vyhrála 6:1. Ve druhé půli se zápas spíše dohrával a Koule vyhrála nakonec v klidu 10:2.

ABUS GASTRO - Ježek   11:1 (6:1)
Branky: Svoboda 5, Žaloudek 3, Diviš, Kašík, Labuta - Homola

Abus Gastro splnil v zápase proti Ježkům povinnost, když vyhrál v klidu 11:1 a stále má naději na titul.

RC Maňana "A" - Starlet "A"   8:4 (2:2)
Branky: Henek 3, Kottink Jan 2, Kovář 2, Menšík - Příhoda 2, Hrobař, Paiskr

Starlet v zápae proti Maňaně narazil na velmi nepříjemného soupeře. Již odzačátku bylo vidět, že Starlet nečeká nic jednoduchého. Po první půli svítil na časomíře stav 2:2. Ve druhé půli pokračovala hra v podobném rytmu. Maňana parádně bránila a vyrážela do breaků. Starlet měl sice více ze hry, ale ve finálovce byl mizerný. Maňana tak díky asi nejlepší své hře za poslední roky vyhrála zcela zaslouženě 8:4. Starlet si tak na případný titul musí ještě počkat.

Střelec kola: Střelcem kola se stal Ríša Svoboda (Abus Gastro), který se trefil 5x a prostřílel se na první pozici v tabulce střelců.

Výkon kola: Jednoznačně nejlešpí výkon kola podala RC Maňana, která zaskočila Starlet kvalitní defenzivní prácí a rychlými breaky a zasouženě brala 3 body za výhru 8:4.

Překvapení kola: Strejkové letos ukazují, že dokáží favority hodně potrápit. Jinak tomu nebylo ani proti Some Jihlava. Oba celky se přestřelovalovaly až do výsledku 9:9. V poslední minutě Some udeřilo a vydřelo vyhru 10:9.