Jihlavská jízda pokračuje: JI - OVA 5:2 (2:1)

08.10.2020

V úvodu zápasu byl Baník o něco aktivnější a snažil se s pomocí svého gólmana zatlačit domácí před Konrádovu branku. Ten byl ale i s celou obranou pozorný a několk nebezečných chvilek přečkal bez úhony.
Po 10 deseti minutách jihlavští srovnali krok a začali vystrkovat růžky a ve 22. minutě poprvé udeřili. Po rychlé kombinaci se dobře zorientoval Göth a překonal ostravského Noska . 1:0!
O tři minuty později došlo k souboji této dvojice znovu. Göth na půlce odzbrojil vysunutého Noska a s přehledem poslal míč do prázdné branky - 2:0
Nadějný náskok však domácí do přestávky neudrželi. Ve 30. minutě vrátil hosty do hry Blokša 2:1.
Do II. půle vstoupil Baník s nadějí, že srovná skóre, ale domácí byli proti. Při jednom z brejků, ve 36. min, vysunul Svoboda Götha, ale ten byl zastaven faulem. Přímý kop rozehrál Demeter na Průchu, který ranou po zemi prostřelil úplně vše - 3:1! Ostravští ovšem ještě jednou dokázali zvednout hlavu a zápas zdramatizovat, když ve 38. minutě s trochou štěstí opět snížil Ševčík na rozdíl jediné branky - 3:2
Jihlavská reakce ale byla téměř okamžitá. Ve 40. minutě byl na konci dalšího domácího výpadu Dan Kavka - 4:2
Baník sice dál vyvíjel velkou snahu o korekci, ale fotbalově si již díky nepřesnému zakončení neprosadil. Definitivní konec jeho nadějím přinesla 54. minuta, kdy Svoboda vyslal vpřed Svoboda Gótha, jehož přihrávku před branku si hosté srazili do vlastní sítě - 5:2!
Hosté rozhodně nezklamali, hráli celý zápas důrazně, v plném tempu, pravidelně točili 2 pětky, ale jejich koncovka nebyla příliš efektivní. Jihlava navázala na triumf proti Blanensku, byla fotbalovější, až na 2 výjimky, pozorná v obraně a silná v brejcích...