Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

IV. Rádio Jihlava liga - Jaro 2019

07.07.2019

 


IV. Rádio Jihlava liga skončila, a tak se můžeme poohlédnout za uplynulým ročníkem, který se hrál pod označením Jaro 2019.


 


V 55 zápasech jarní sezóny 2019 padlo celkem 449 branek, což činí průměr 8,16 branky na zápas. V porovnání s podzimní sezónou 2018, kdy padlo 478 branek, což činilo průměr 7,24 branky na utkání, je rozdíl v počtu vstřelených branek - 29 branek. Toto číslo je však ovlivněno skutečností, že ze soutěže odstoupilo mužstvo FC Závitové tyče, čímž se hrálo o 11 zápasů méně.


 


 


 


Střelecky nejaktivnější bylo vítězné mužstvo soutěže ALPHA (64 branek – 6,4 branky na utkání), druhou pomyslnou příčku obsadilo druhé mužstvo soutěže SSC Rock Club Jihlava (58 branek – 5,8 branky na utkání) a na třetím místě se umístilo páté mužstvo konečné tabulky ŽST (51 branek – 5,1 branky na utkání).


 


Na opačné straně tohoto žebříčku se na 10. místě umístilo mužstvo FC Vašíčkova banda (24 branek – 2,4 branky na utkání a na posledním, 11. střeleckém místě se umístilo mužstvo soutěže KTM (18 branek – 1,8 branky na utkání).


 


 


 


Nejlepší obranou se chlubí páté mužstvo soutěže ŽST (21 branek – 2,1 branky na utkání), druhou pozici obsadilo mužstvo ALPHA (23 branek – 2,3 branky na utkání) a na třetím místě se umístilo mužstvo FC Trialog (33 branek – 3,3 branky na utkání).


 


Nejslabší obranu mělo mužstvo KTM (88 branek – 8,8 branky na utkání), o trochu lépe se vedlo se mužstvům FC Vašíčkova banda (47 branek – 4,7 branky na utkání) a Old Boys (42 branek – 4,2 branky na utkání).


 


 


 


Nejvíce branek v jednom utkání padlo ve 6. kole, kdy ALPHA porazila sestupující KTM 15:1, což bylo i zároveň nejvíce nastřílených branek do sítě jednoho mužstva. Nejméně branek padlo v utkání 6. kola Old Boys x ASAPO Kavčí Hory Polná, které skončilo výsledkem 1:1.


 


Nejlepším střelcem soutěže se stal Vítězslav Jaroš (FC Ajtakrajta - 22 branek), stříbrnou příčku obsadil Jaroslav Körber (www.odbilla.cz „A“ - 15 branek) a pomyslnou bronzovou příčku se podělili hned tři borci Matěj Jirka - ŽST, Libor Florian – ALPHA a Adam Altrichter – ALPHA, všichni svorně nastříleli 14 branek. Střelci celkem nastříleli 449 branek, o které se postaralo celkem 104 hráčů.


 


 


 


Nejtrestanějšími mužstvy IV. Rádio Jihlava ligy byly mužstva ALPHA – 3 žluté karty a SSC Rock Club Jihlava – 2 žluté karty. Nejslušnějšími mužstvy IV. Rádio Jihlava ligy byly mužstva FC Ajtakrajta, Czervena Zvezda a KTM, která v jarní části soutěže neobdržela žádnou žlutou kartu. Během jarní soutěže nebyla udělena ani jedna červená karta.


 


 


 


Celkem bylo uděleno 0 červených karet a 11 žlutých karet, což v porovnání s podzimní soutěží 2018 znamená pokles o 3 červené karty a pokles o 14 žlutých karet.


 


1. ALPHA - 30 bodů ( 10 - výher, 0 - remíza, 0 - prohra, skóre: 64-23)
Nejmladší mužstvo ligy a zároveň nováček soutěže potvrdil svoji podzimní formu z V. Sabe ligy a ukázal, že měl po celou sezónu výkonově nejvyrovnanější mužstvo. Mužstvo hraje kolektivní hru a opírá se zejm. o dvě střelecké opory – Libora Floriana a Adama Altrichtera, kteří svorně nastříleli každý 14 branek. Za předvedené výkony v soutěži si mladíci zcela jistě svůj postup zaslouží a přejeme jim hodně fotbalových úspěchů ve III. lize.


 


nejlepší střelec: Libor Florian, Adam Altrichter (14 branek)


 


 


 


2. SSC Rock Club Jihlava - 21 bodů ( 7 - 0 - 3, skóre: 58-39)
Přestože hned v prvním kole přišel nářez 12:3 od FC Trialogu, dokázali borci tohoto mužstva ostatní zápasy zvládnout a i přes další dvě prohry si nakonec zajistili postup do III. ligy. Mužstvo převádělo vyrovnané výkony a opíralo se zejména o dva kvalitní střelce – L. Vlčka a O. Partla. Rovněž tomuto mužstvu přeji hodně úspěchů ve vyšší soutěži.
nejlepší střelec: Lukáš Vlček, Ondřej Partl (13 branek)


 


3. FC Ajtakrajta - 19 bodů (6 - 1 - 3, skóre: 41-36)


 


Příjemné zpestření IV. ligy. Až do posledních zápasů bojovalo mužstvo o postup do vyšší soutěže, ale nedokázalo smazat zaváhání z prvních 5 kol, kdy hned 2x prohrálo a 1x remizovalo. Ostatní zápasy zvládli borci bez zaváhání a opírajíc se o nejlepšího střelce ligy mají zcela jistrě velmi dobré vyhlídky na postup v podzimní soutěži.


 


nejlepší střelec: Vítězslav Jaroš (22 branek)


 


 


 


4. FC Trialog - 18 bodů (6 - 0 - 4, skóre: 48-33)


 


Nadále příjemné zpestření IV. ligy. Přestože se jedná o věkově (průměrem) nejstarší mužstvo, je na hráčích vidět jejich radost ze hry v každém utkání, i když se jim zrovna nedaří. Mužstvo se prezentuje technickou hrou bez zákeřností a tvrdostí. Toto mužstvo dokáže porazit přední mužstva a naopak zcela nepochopitelně ztratit body s mužstvem ohroženým sestupem.


 


nejlepší střelec: Josef Fišer (10 branek)


 


5. ŽST - 18 bodů (6 - 0 - 4, skóre: 51-21)


 


Nováček soutěže, který měl velmi dobrý start, když prohrál v prvních 7 kolech pouze jedenkrát s vítězem ligy – ALPHOU. Katastrofální byl však konec soutěže, který mužstvo absolutně nezvládlo a v posledních 4 kolech hned 3x prohrálo a tak ztratilo dobře rozjetou soutěž a možný postup do III. ligy. .


 


nejlepší střelec: Matěj Jirka (14 branek)


 


 


 


6. www.odbilla.cz „A“ - 16 bodů (5 - 1 - 4, skóre: 48-41)


 


Sympatické mužstvo, které dobře rozehrálo začátek soutěže, ale svými nevyrovnanými výkony se samo připravilo o možnost bojovat o případný postup do III. ligy. Mužstvo hraje kolektivní výkon, ale má problémy s docházkou. Jarda Körber sice střílí branky, ale to je v boji o přední pozice málo-


 


nejlepší střelec: Jaroslav Körber (15 branek)


 


7. Czervena Zvezda - 11 bodů (4 - 1 - 5, skóre: 33-40)


 


Nováček soutěže, který v jarních utkání zcela jistě nezklamal. Během soutěže zjistil, že rozdíl mezi V. Sabe ligou a IV. ligou je vcelku výrazný, což přineslo určité herní výpadky, které vedly ke ztrátě bodů. I tak lze jeho konečné postavení považovat za úspěch a lze očekávat v podzimní soutěži boj o vyšší příčky. Mužstvo předvádí sympatickou kolektivní kopanou, což je určitě přínosem ve IV. Rádio Jihlava lize..


 


nejlepší střelec: František Žampa (6 branek)


 


 


 


8. Asapo Kavčí Hory Polná - 10 bodů (3 - 1 - 6, skóre: 34-39)


 


Mužstvo vedené nestárnoucím M. Procházkou „alias Berouskem“ předvádí sice po celou sezónu kvalitní kopanou, ale doplácí na svoji střeleckou potenci a prostupnost obrany. Právě tyto dvě skutečnosti jim brání hrát o vyšší příčky, kam zcela jistě patří. Mužstvo bylo doplněno mladými hráči, kteří zcela jistě postupem času vytáhnou své mužstvo na vyšší příčky.


 


nejlepší střelec: Pavel Vampola (6 branek)


 


 


 


9. Old Boys - 8 bodů (2 - 2 - 6, skóre: 30-42)


 


Nováček soutěže, který má sice v mužstvu osobnost v podobě V. Dopity, ale to na vyšší příčky nestačí. Průměr 3 vstřelené branky na zápas a 4,2 obdržené branky na zápas ukazují na prostupnost obranných řad a malou střeleckou potenci. První bod záískalo až ve 4. kole remízou s FC Ajtakrajta a první vítězství hned v následujícím kole s FC Vašíčkova banda.


 


nejlepší střelec: Matěj Peška (6 branek)


 


10. FC Vašíčkova banda - 7 bodů (2 - 1 - 7, skóre: 24-47)


 


Jedno z velkých zklamání. Na jejich hře je vidět nekoncentrovanost v obranné hře, protože v některých zápasech přišli o body v posledních minutách. Dalším problémem je jejich docházka. Na jeden zápas se dostaví se 6 hráči na střídání, další odehrají 5+1. A posledním problémem je jejich střelecká potence, protože 24 vstřelených branek v 10 zápasech je opravdu na jejich kvality málo. I tak však chtějí hrát a my doufáme, že se jejich herní projev se zlepší v podzimní části 2019.


 


nejlepší střelec: Zbyněk Motáček (9 branek)


 


11. KTM - -1 bod (0 - 1 - 9, skóre: 18-88)


 


Asi největší zklamání soutěže. V podzimní části 2018 hrálo mužstvo na špici soutěže, ale jarní část 2019 mu vůbec nevyšlo. Tomuto mužstvu nelze upřít bojovnost a chuť do hry, ale to bohužel na zisk bodů důležitých na udržení v soutěži nestačilo. Mužstvo nestřílí branky a s průměrem 1,8 vstřelené branky na zápas a 8,8 obdržené branky na zápas budou mít zcela jistě problémy i v V. Sabe lize.


 


nejlepší střelci: Tomáš Rod (5 branek)


 


 


 


Jarní soutěž 2019 opět ukázala, že se musí hrát naplno od prvního kola až do posledního. Přestože již několik kol před koncem bylo jasné, kdo bude postupovat jako první a kdo sestupovat, teprve až poslední, dohrávané kolo přineslo rozuzlení, kdo bude postupovat jako druhý. Vzhledem k odstoupení mužstva FC Závitové tyče, bylo už v 8 kole jasné, že sestoupí mužstvo KTM, které skončilo soutěž se záporným stavem bodů – mínus jeden bod. Tímto vyhodnocením jarní soutěže 2019 (jedná se pouze o můj osobní názor na průběh soutěže, se kterým se někdo nemusí ztotožnit), chci všem hráčům jako rozhodčí a zároveň vedoucí IV. Rádio Jihlava ligy poděkovat za předvedenou hru a chování na hřišti i mimo ně, během celé této sezóny.


 


-LB-