Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

VI. Ježek liga - 6. kolo: Existenční zápas pro Chvojkovice-Brod

12.05.2019

 


Po polovině soutěže se tabulka rozdělila na tři části podle bodového zisku.


 


V první, pracovně nazvané "postupové", je za vedoucím Denaturátem Zhoř (18 bodů) další čtveřice adeptů na zisk postupové příčky - FC UDANAX (15 bodů), KANONÝŘI, 1. FC Strejkové star (po 13 bodech) a FK Stavgaz Jihlava Rychlé pípy (12 bodů).


 


Prostřední skupina, která má tři členy, momentálně nemá postupové ambice ani sestupové starosti, mužstva Galaxie (9 bodů), FC Doubrava "A" (8 bodů) a Rail Team (7 bodů) mají daleko k postupovým příčkám, ale i solidní náskok na místa, která znamenají pád do sedmé ligy.


 


Poslední část tabulky, ve které mužstva bojují o setrvání v soutěži, má v tuto chvíli čtyři členy, mužstva Riot (4 body), Umbro Jihlava, STS Chvojkovice-Brod (po 3 bodech) a 1. FC Ožujsko (0 bodů) nečeká žádný klidný závěr letošního jara.


  


1. FC Ožujsko - STS Chvojkovice-Brod 3-5 (2-1)
Branky: Karakhanyan, Lang, Václavík - Čermák 2, Pokorný 2, Došek
Souboj mužstev, která měla na svém kontě nulu, odstartovali lépe hosté, ale Ožujsko stihlo ještě do konce první části utkání otočit průběžný výsledek ve svůj prospěch. Ve druhém poločase ovšem domácí trestuhodně zahazovali (až na jednu výjimku) své příležitosti, a tak se dostali ke slovu hráči Chvojkovic a čtyřmi zásahy si zajistili první jarní vítězství.


 


Riot - 1. FC Strejkové star 4-4 (2-3)
Branky: Havel 2, Vaněk 2 - Bečka, Bubík, Černý, Dočekal
Strejkové si vypracovali během prvního poločasu tříbrankový náskok, ale v jeho závěru dokázali domácí umazat podstatnou část svého manka. Ve druhém poločase si hosté připsali čtvrtou branku a vypadalo to, že si připíšou pátou jarní výhru, ale Riot znovu dokázal v závěru poločasu vstřelit dvě branky a připravil tak kandidátovi na postup nepříjemnou bodovou ztrátu.


 


FC UDANAX - Galaxie 6-5 (3-3)
Branky: Tomáš Ehrenberger 2, Přikryl 2, Vejtasa 2 - Svítil ml. 3, Hamáček, Musil
UDANAX se během prvního poločasu třikrát ujal vedení, ale hosté vždy dokázali odpovědět, a tak druhá část utkání začínala za vyrovnaného stavu. Ve druhém poločase dokonce otočila Galaxie průběh utkání ve svůj prospěch, ale závěr vyšel lépe domácím a dva přesné zásahy jim přihrály pátou jarní výhru.


 


Denaturát Zhoř - Rail Team 9-4 (5-3)
Branky: Lukáš Kučera 4, Krejčí 2, Pavel Koumar, Novotný, Sobotka - Berdianu, Jiří Delín, Vojtěch Delín, Kučera
Domácí se sice ujali vedení, ale hosté svého soupeře zaskočili v polovině první části utkání dvěma zásahy během dvou minut a rázem byl Rail Team blíže tříbodovému zisku, Denaturát ovšem ukázal, že má na jaře parádní formu, a ještě do konce prvního poločasu nasázel soupeři čtyři branky. Ve druhém poločase už hosté střelecky příliš nezlobili, a tak si Denaturát dokráčel pevným krokem pro šestou jarní výhru.


 


FC Doubrava "A" - KANONÝŘI 7-7 (4-1)
Branky: Mazač 4, Šimon 2, Dvořák - Hadrava 4, Sobotka 2, Pik
Na rychlou branku domácích sice KANONÝŘI dokázali odpovědět, ale pak jejich brankář třikrát kapituloval a Doubrava měla před druhým poločasem solidní náskok. Na začátku druhé části zápasu přidali domácí další dvě branky, ale ani pětibrankový náskok jim nezajistil vítězství, neboť hosté šlápli do pedálů, začali střílet branky a svůj velký návrat do utkání dokonali v předposlední minutě, kdy dvěma zásahy vyrvali hráčům Doubravy vítězství z rukou.


 


FK Stavgaz Jihlava Rychlé pípy - Umbro Jihlava 3-0 (0-0)
Branky: Jiří Stratil 2, Jan Beránek
První poločas příliš fotbalové krásy nenabídnul, a tak nebylo velkým překvapením, že nebyla k vidění ani jediná přesná trefa. Domácí si to vynahradili hned na začátku druhého poločasu, kdy se prosadil Jiří Stratil, který krátce po půlhodině hry přidal druhou branku. V závěru domácí přidali ještě jednu pojistku a přiblížili se na dohled medailovým příčkám, zatímco hosté budou mít starosti ohledně udržení soutěže i pro podzim letošního roku.