VI. Ježek liga - 5. kolo: Strejkové poprvé ztratili

07.05.2019

Rail Team – 1. FC Ožujsko 3-2 (2-1)
Branky:
Zbořil 2, Jiří Delín – Karakhanyan, Václavík
Domácí si během prvního poločasu vypracovali dvoubrankový náskok, ale soupeři dokázali na přelomu první a druhé části zápasu vyrovnat. V závěru se nakonec přece jenom usmálo štěstí na Rail Team, který si tak připsal druhou jarní výhru v soutěži.

FC UDANAX – Umbro Jihlava 3-2 (2-1)
Branky:
Tomáš Ehrenberger, Pavel Souček, Roman Souček – Hruška, Klofáč
Domácí se dvakrát ujali vedení, ale hosté vždy dokázali soupeřův náskok dorovnat. Až na třetí branku UDANAXu hráči Umbra nedokázali najít odpověď, a tak si domácí připsali čtvrtý tříbodový zápas během jarní části soutěže.

STS Chvojkovice-Brod – Riot 4-6 (2-4)
Branky:
Čermák 3, Pokorný – Hadwiger 2, Havel 2, Vaněk 2
Hosté si během první poloviny úvodní části vypracovali tříbrankový náskok, ovšem domácí přidali na tempu a část svého manka před koncem prvního poločasu dokázali umazat. Ve druhém poločase nejprve Riot znovu navýšil svůj náskok, ale domácí dvěma zásahy zdramatizovali utkání, které definitivně rozhodla až šestá branka v síti Chvojkovic, která padla v samém závěru zápasu.

KANONÝŘI – 1. FC STREJKOVÉ STAR 5-1 (2-0)
Branky:
Tůma 2, Hadrava, Pik, Sobotka – Janeček
Marná byla optická převaha hostujícího mužstva, domácí byli směrem soupeřově brance nebezpečnější a v prvním poločase si vytvořili dvoubrankový náskok. Po změně stran byla opět k vidění marná snaha Strejků o překonání obrany domácích, jediný střelecký úspěch si připsali až za stavu 0-4. Strejkové tak poprvé na jaře ztratili body, jejich soupeři se na ně díky výhře ve vzájemném zápase bodově dotáhli.

Denaturát Zhoř – Galaxie 10-4 (5-2)
Branky:
Lukáš Kučera 4, Krejčí 3, Vomela 2, Sobotka – Svítil ml. 4
Tomáš Svítil ml. dokázal během jediné minuty (17.) vymazat dvoubrankový náskok domácích, ale Denaturát dokázal ještě do konce prvního poločasu odskočit svému soupeři na rozdíl tří branek. Na začátku druhého dějství přidal kanonýr Galaxii další dvě branky a vykřesal jiskřičku naděje, ale pak domácí přidali a připsali si už druhé dvouciferné vítězství v soutěži, pod které se nejvíce podepsal Lukáš Kučera, který nastřílel čtyři branky.

FK Stavgaz Jihlava Rychlé pípy – FC Doubrava „A“ 9-1 (2-0)
Branky:
Králík 4, Jan Beránek 2, Jiří Stratil 2, Pavel Stratil – Tymkovič
První poločas ještě pro hosty nenaznačoval žádnou velkou pohromu, druhá část utkání se jim ovšem vůbec nepovedla. Domácí byli při střelecké chuti a svého soupeře vůbec nešetřili, zvlášť Martin Králík měl na hráče Doubravy spadeno, během jedenácti minut (38. – 49.) druhého poločasu jim nastřílel čtyři branky.