Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

IV. Rádio Jihlava liga - Podzim 2018

17.12.2018

 


IV. Rádio Jihlava liga skončila, a tak se můžeme poohlédnout za uplynulým ročníkem, který se hrál pod označením Podzim 2018.


V 66 zápasech podzimní sezóny 2018 padlo celkem 478 branek, což činí průměr 7,24 branky na zápas. V porovnání s jarní sezónou 2018, kdy padlo 613 branek, což činilo průměr 9,28 branky na utkání, je rozdíl v počtu vstřelených branek - 135 branek.


 


Střelecky nejaktivnější bylo mužstvo SEDMÍK Some Jihlava „B“ (52 branek – 4,72 branky na utkání), druhou pomyslnou příčku obsadilo mužstvo Bumerang (51 branek – 4,62 branky na utkání) a na třetím místě se umístilo mužstvo KTM (49 branek – 4,45 branky na utkání).


 


Na opačné straně tohoto žebříčku se na 10. místě umístilo mužstvo FC Vašíčkova banda (27 branek – 2,45 branky na utkání) na utkání, na pomyslném předposledním místě se umístilo mužstvo Kavčí Hory Polná (25 branek – 2,27 branky na utkání) a nejméně branek nastřílelo mužstvo SK-AZ Chaos (23 branek – 2,09 branky na utkání).


 


Nejlepší obranou se chlubí mužstvo Bumerang (17 branek – 1,54 branky na utkání), druhou pozici obsadilo mužstoa FC Popice (19 branek – 1,72 branky na utkání) a třetí nejlepší obranu mělo mužstvo KTM (33 branek – 3,00 branky na utkání).


 


Nejslabší obranu mělo mužstvo FC Jiřín (60 branek – 5,45 branky na utkání), o trochu lépe se vedlo se mužstvům SK - AZ Chaos (57 branek – 5,18 branky na utkání) a Kavčí Hory Polná (54 branek – 4,90 branek na utkání).


 


Nejvíce branek ve dvou utkáních: 3. kolo - FC Trialog x Kavčí Hory Polná 10:3 a 4. kolo – FC Ajtakrajta x KTM 1:12 a nejvíce nastřílených branek do sítě jednoho mužstva padlo ve stejném utkání. Nejméně branek padlo v utkání 8. kola, kdy FC Vašíčkova banda remizovala s Kavčími Horami Polná 0:0. Střelci celkem nastříleli 478 branek, o které se postaralo celkem 118 hráčů.


 


Nejlepšími střelci soutěže se stali Patrik Fišer (FC Trialog - 17 branek) a Vítězslav Jaroš (FC Ajtakrajta – 17 branek).


 


Nejtrestanějším mužstvem IV. Rádio Jihlava ligy byl FC Jiřín, jehož hráči nasbírali během podzimních kol celkem 1 červenou kartu a 8 žlutých. Nejslušnějšími mužstvy IV. Rádio Jihlava ligy byla mužstva FC Trialog a KTM, která v podzimní části soutěže neobdržely žádnou žlutou či červenou kartu.


 


 


Celkem byly uděleny 3 červené karty a 25 žlutých karet, což v porovnání s jarní soutěží 2018 znamená nárust o 3 červené karty a 6 žlutých karet.


 


1. BUMERNAG - 26 bodů ( 8 - výher, 2 - remízy, 1 - prohra, skóre: 51-17)
Mužstvo, které má svoji herní kvalitu a dokáže ji i prodat. Po vyhodnocení předvedené hry lze konstatovat, že v III. lize bude hrát důstopjnou roli. Musí však držet na uzdě herní úlety golmana Marka Dvorského, který dokáže vychytat neskutečné, ale zároveň všechny překvapit ........ V hře nemá žádnou výraznou střeleckou osobnost, ale opírá se o bojovnost celého mužstva a mozek hry – Kamila Hájka. K postupu jim blahopřejeme a přejeme hodně herních úspěchů.


nejlepší střelec: Radek Tomenendál (11 branek)


2. FC POPICE - 25 bodů ( 8 - 1 - 2, skóre: 39-19)Mužstvo má sice střelce Michala Skořepu, ale jinak se opírá o bojovnost celého mužstva. O tomto hovoří i jeho statistiky, kdy první remízovou ztrátu zaznamenalo ve 3 kole a další výpadek přišel v nečekaných prohrách v 7 a 8 kole, které však nakonec nepřekazily jeho radost za hry a v konečných postopových oslavách. I tomuto mužstvu blahopřejeme k postupu apřejeme hodně herních úspěchů ve III. lize.
nejlepší střelec: Michal Skořepa (16 branek)


3. SEDMÍK SOME JIHLAVA „B“ - 24 bodů (8 - 0 - 3, skóre: 52-36)


V tomto případě můžeme zcela otevřeně říci, že se jednalo o štiku soutěže. Mužstvo, po jarním omlazení předvádělo líbivou celoplošnou kopanou, kterou dokázalo okořenit pěknými brankami. O tom nakonec hovoří i konečné postavení v soutěži, kdy mu k postupu do III. ligy stačil pouhý bod, neboť ve vzájmeném zápase s druhým mužstvem soutěže FC Popicemi zvítězili.
nejlepší střelci: Karel Sedmík a František Sobotka (11 branek)


4. KTM - 19 bodů (6 - 1 - 4, skóre: 49-33)


 


Mužstvo, které má svoji herní kvalitu a dokáže ji i prodat. Po vyhodnocení předvedené hry lze konstatovat, že může zcela jistě pomýšlet na vyšší soutěž, pokud se vyvaruje několika nedostatků, a to zejm. v docházce, která mu zcela jistě zavinila herní výpadky v posledních třech kolech, které prohrálo. Mužstvo mělo totiž po 8 odehraných kolech na svém kontě pouze jednu prohru a jednu remízu a figurovalo na možných postupových pozicích.


nejlepší střelec: Petr Císař (14 branek)


 


5. FC AJTAKRAJTA - 19 bodů (6 - 1 - 4, skóre: 38-46)


Mužstvo, které v prvních čtyřech podzimních utkáních doplatilo na svoji nováčkovskou daň, protože získalo pouhý jeden bod a nic nenasvědčovalo tomu, že se mužstvo mohlo udržet ve IV: Rádio Jihlava lize. Od 5 kola však přišel zlom v podobě 6 výher za sebou. Pokud se v jarní soutěži vyvaruje podobnému výpadku, může zcela jistě pomýšlet na vyšší příčky.


nejlepší střelec: Vítězslav Jaroš (17 branek)


6. SSC ROCK CLUB JIHLAVA - 18 bodů (6 - 0 - 5, skóre: 46-44)


Mužstvo, které sesetoupilo z vyšší soutěže mělo nevydařený start, protože hned první dva zápasy prohrálo. Potom však přišlo ustálení hry a šňůra 5 výherních zápasů, které je rázem favorizovalo jako jednoho z možných kandidátů na postup. Avšak v 9 – 11 kole přišla opět zaváhání a tři prohry, což v konečnéém součtu zanmenalo 6. příčku.


nejlepší střelec: Ondřej Partl (15 branek)


 


7. FC ZÁVITOVÉ TYČE - 18 bodů (6 - 0 - 5, skóre: 48-35)


Nováček soutěže odehrál podzimní soutěž se střídavými výsledky a jeho konečné postavení v tabulce odpovídá jeho předvedeným výkonům. Ve svých řadách nemá žádnou výraznou osobnost, ale ve hře se opírá o bojovnost a radost ze hry. Pokud se vyvaruje těchto výkyvů, zcela jistě může pomýšlet na vyšší příčky v konečné tabulce.


nejlepší střelec: Šimon Číhal (14 branek)


 


8. FC TRIALOG - 16 bodů (5 - 1 - 5, skóre: 48-39)


Toto mužstvo, přestože se jedná o věkově (průměrem) starší mužstvo, zcela jistě patří do IV. Rádio Jihlava ligy, kde hraje důstojnou roli a žádné mužstvo ho nemůže podcenit. Trialog před sezónou posílil o střelce Patrika Fišera, což se rázem ukázalo na počtu vstřelených branek. Mužstvo se prezentuje technickou hrou bez zákeřností a tvrdostí.


nejlepší střelec: Patrik Fišer (17 branek)


9. FC VAŠÍČKOVA BANDA - 16 bodů (5 - 1 - 5, skóre: 27-38)


Vašíčci dokážou v jednom zápase potrápit horkého favorita a ve druhé prohrát s mužstvem, se kterým by neměli mít problémy. Tyto herní výkyvy jsou částečně zapříčiněné dlouhodobou nepřítomností špílmachra M. Fukse, ale zejm. jejich docházkou. Na jeden zápas se dostaví se 6 hráči na střídání, další odehrají 4+1. Dalším problémem je jejich střelecká potence, protože 23 vstřelených branek v 11 zápasech (průměr 2,45 branky na utkání) je málo. I tak však je na každém jejich zápase vidět, že chtějí hrát a mají radost ze hry, a to i v případě, že konečný výsledek není zrovna dle jejich představ.


nejlepší střelec: Miroslav Fuks a Michal Olejníček (6 branek)


 


10. KAVČÍ HORY POLNÁ - 10 bodů (3 - 1 - 7, skóre: 25-54)


Mužstvo vedené zkušeným matadorem M. Procházkou „alias Berouskem“ předvádí sice po celou sezónu kvalitní kopanou, ale doplácí stejně jako v jarní sezóně 2018 na svoji střeleckou potenci a prostupnost obrany. Právě tyto dvě skutečnosti jim brání hrát o vyšší příčky, kam zcela jistě patří. V mužstvo se prolíná zkušenost starších vyzrálých hráčů a mladých, kteří svojí dravostí zcela jistě postupem času vytáhnou své mužstvo na vyšší příčky.


nejlepší střelec: Ondřej Bárta (7 branek)


 


11. FC JIŘÍN - 3 body (1 - 0 - 10, skóre: 32-60)


Velké zklamání pro mužstvo, které na jaře sestoupilo z vyšší soutěže. Tomuto mužstvu nelze upřít bojovnost a chuť do hry, ale to bohužel na zisk bodů důležitých na udržení v soutěži nestačí. Mužstvo se opírá zejména o dva střelce – Karla Holuba a Lukáše Kameníka, ale prakticky celou podzimní sezónu mělo problém s docházkou. Žalostná je však obranná hra, neboť půrměr 5,54 branky na zápas je pro IV. Rádio Jihlava ligu nepřijatelný.


nejlepší střelci: Karel Holub (8 branek)


 


12. SK – AZ CHAOS - 0 bodů (1 - 0 - 10, skóre: 23-57)


Největší překvapení podzimní soutěže. Ještě nikdy se ve IV. Rádio Jihlava lize nestalo, aby mužstvo z 11 zápasů neuhrálo ani jeden bod. Chaosu tak patří neslavný primát. Mužstvu nelze upřít bojovnost a herní nasazení, ale s 23 vstřelenými brankami a 57 obdrženými v 11 zápasech hrát tuto soutěž nelze. I tak tomuto sympatickému mužstvu přejeme hodně úspěchů v V. Sabe lize.


nejlepší střelec: Martin Mařík (8 branek)


Podzimní soutěž 2018 opět ukázala, že se musí hrát naplno od prvního kola až do posledního. Ještě dvě kola před koncem byly ve hře o postup 5 mužstev. Teprve až poslední 11 kolo rozluštilo tajenku, kdo bude postupovat, a kdo bude první a kdo druhý. Tímto vyhodnocením podzimní soutěže 2018 (jedná se pouze o můj osobní názor na průběh soutěže, se kterým se někdo nemusí ztotožnit), chci všem hráčům jako rozhodčí a zároveň vedoucí IV. Rádio Jihlava ligy poděkovat za předvedenou hru a chování na hřišti i mimo ně, během celé této sezóny.


-LB-