VI. Ježek liga - 10. kolo: Závěr bude dramatický

30.10.2018

Před posledním kolem už známe vítěze soutěže (La Morais) i mužstvo, které skončí na poslední příčce v tabulce (STS Chvojkovice-Brod). Závěrečné kolo nám objasní jméno druhého postupujícího i sestupujícího.

postupová matematika
Všechna tři mužstva (Dobrejtým, ŽST "B" a FC Doubrava "A"), která usilují o postup do páté ligy, mají stejný počet (21) bodů, a tak mezi nimi patrně budou rozhodovat vzájemné zápasy. Tato varianta platí v případě, že všechna mužstva získají v posledním kole stejný počet bodu. Pokud bude jeden ze soupeřů bodově úspěšnější než jeho rivalové, tak se bude radovat z postupu.

DOBREJTÝM
- postoupí v případě, že všechna tři mužstva budou mít stejný počet bodů nebo pokud bude mít bodovou rovnost s mužstvem FC Doubrava "A" (vzájemný zápas 9-5).

ŽST "B"
- postoupí v případě, že bude mít bodovou rovnost s mužstvem Dobrejtým (vzájemný zápas 3-2).

FC DOUBRAVA "A"
- postoupí v případě, že bude mít bodovou rovnost s mužstvem ŽST "B" (vzájemný zápas 5-3).

Za určitých okolností (prohra všech tří výše uvedených mužstev a výhra Galaxie) by mohla být čtyři mužstva na 21 bodech, ovšem Galaxie by nemohla vzhledem k výsledkům vzájemných zápasů postoupit, a tak by se v tomto případě z postupu radoval Dobrejtým.

sestupová tajenka
V přímém ohrožení sestupem je kvarteto mužstev, které nemá před posledním letošním zápasem jistotu záchrany. Největší naděje na záchranu má Denaturát Zhoř, který má momentálně dvoubodový náskok a v posledním kole hraje s již jistým sestupujícím STS Chvojkovice-Brod. Ostatní mužstva hrají se soupeři z lepší poloviny tabulky (FK Stavgaz Jihlava Rychlé pípy - Galaxie, Umbro Jihlava - ŽST "B", Rail Team - Dobrejtým).

- uhraje nerozhodný výsledek, v tom případě ovšem nesmí jeden ze soupeřů (FK Stavgaz Jihlava Rychlé pípy, Rail Team) zvítězit
- prohraje, v tom případě ovšem nesmí FK Stavgaz Jihlava Rychlé pípy bodovat (navíc musí být rozdíl ve skóre poslední kola větší než tříbrankový) nebo Rail Team zvítězit

RAIL TEAM (7 bodů)
- zvítězí

FC DOUBRAVA "A" - FK STAVGAZ JIHLAVA RYCHLÉ PÍPY 4-3 (1-0)
Branky:
Koníř 3, Šimon - Boháček, Králík, J. Stratil
Doubrava téměř celý první poločas bojovala s pozornou obranou Stavgazu, která povolila až v devatenácté minutě, kdy se prosadil Jan Koníř a zajistil svým barvám poločasové vedení. První polovinu druhého poločasu si ovšem hráči Doubravy za rámeček nedají, nejprve totiž ve 28. minutě vyrovnal Jiří Stratil, na kterého navázali na přelomu 36. a 37. minuty Lukáš Boháček a Martin Králík a Stavgaz byl rázem o dvě branky před soupeřem. Hosté ovšem už několikrát na podzim nedotáhli dobře rozehrané utkání do zdárného konce a ani toto utkání nebylo jiné, neboť Doubrava v závěru otočila výsledek ve svůj prospěch. Jan Koníř, který v tomto utkání chytil střeleckou slinu, přidal další dvě branky (39. a 43. minuta) a náskok soupeře se stal minulostí. Ve 47. minutě pak Stanislav Šimon svou povedenou střelou rozhodl o tom, že Doubrava i nadále může živit postupovou naději, zatímco Stavgaz se ještě v posledním kole bude prát o záchranu v soutěži.

KANONÝŘI - DOBREJTÝM 9-4 (5-0)
Branky:
Hercig 3, Tůma 3, Sobotka 2, Hadrava - Novotný 3, Ileček
Utkání rozhodl první poločas, ve kterém domácí přejeli svého soupeře jako zamrzlý rybník. Poprvé se skóre měnilo v jedenácté minutě, kdy se prosadil Tomáš Tůma a odstartoval střeleckou chvilku svého mužstva, neboť v každé z následujících tří minut přidali KANONÝŘI jednu branku. Postupně se trefili Daniel Hercig (12.), Tomáš Sobotka (13.) a Martin Hadrava (14.). A když v poslední minutě úvodní části přidal svou druhou branku Tomáš Tůma, tak bylo jasné, že druhému mužstvu tabulky v tomto zápase pšenka nepokvete. Úvod druhého poločasu se nesl ve stejném duchu jako první část utkání, KANONÝŘI nezaháleli a po druhých trefách Daniela Herciga (27.) a Tomáše Sobotky (31.) měli už sedmibrankový náskok. Až poté se dostali ke slovu i hosté, ale byla to jen kosmetická úprava výsledku, byť se trefili třikrát během stoosmdesáti vteřin. Ale ani dvě branky Jana Novotného (36. a 37.) a jeden přesná trefa Josefa Ilečka (38.) už nemohli KANONÝRŮM sebrat vítězství, zvlášť když v následujících minutách domácí přispěchali s dalšími přesnými zásahy, pod které se podepsali třígólový střelci v dresu domácích Daniel Hercig (40.) a Tomáš Tůma (42.). Ve 42. minutě pak ještě zkompletoval hattrick i kapitán hostujícího mužstva Jan Novotný. Dobrejtým si tak notně zkomplikoval situaci v tabulce, KANONÝŘI se díky výhře posunuli do lepší poloviny tabulky.

ŽST "B" - STS CHVOJKOVICE-BROD 9-2 (1-1)
Branky:
Lacina 3, Novák 2, Janko, Petráš, Rychlý, Vacek - Čermák 2
První poločas přinesl střelecké trápení domácích, kteří svůj tlak dokázali přetavit v branku až v devatenácté minutě, kdy jim zajistil vedení Ondřej Lacina. Chvojkovice ovšem dokázaly z minima vytěžit maximum a v poslední minutě prvního poločasu zaskočily postupového kandidáta, když se o nerozhodný výsledek po polovině utkání postaral Antonín Čermák. Druhá část zápasu už přece jenom domácím vyšla lépe, hned v úvodu se trefili Michal Rychlý (28.), Matěj Petráš (29.) a Ondřej Lacina (30.), kteří tak zajistili svým barvám tříbrankový náskok. A když ve 32. minutě přidali další branky Ondřej Lacina a Rostislav Novák, tak bylo o majiteli tří bodů rozhodnuto definitivně. Hráči ŽST byli i nadále při střelecké chuti a přidali další branky, pod které se podepsali Rostislav Novák (35.), Alexandr Janko (36.) a Pavel Vacek (37). Antonín Čermák sice ve 37. minutě přidal druhou branku svého mužstva, ale byla to jen kosmetická úprava vysoké porážky. Chvojkovice tak mají smutnou jistotu, že se budou příští rok na jaře hlásit v nižší soutěži, zatímco ŽST "B" může stále pomýšlet na postup do páté ligy.

GALAXIE - FC ALKOHOLIX 5-1 (0-1)
Branky:
Svítil ml. 3, Galko, Musil - Žižka
V prvním poločase byla k vidění jediná branka, v desáté minutě se ujala střela Filipa Žižky a Alkoholix byli po úvodní části utkání blíže tříbodovému zisku. Druhý poločas ovšem ovládli hráči Galaxie, kteří svého soupeře v závěrečné čtvrthodině nešetřili a nasázeli mu na cestu domů pět branek. Nejprve ve 34. minutě vyrovnal Jan Musil, pak se dvakrát krátce po sobě (38. a 39. minuta) prosadil Tomáš Svítil ml. a domácí byli na koni, dvanáct minut před koncem drželi otěže utkání pevně ve svých rukách. V závěru utkání přidali hráči Galaxie ještě dvě branky, kterými definitivně srazili svého soupeře na kolena. Úspěšnými střelci byli ve 43. minutě Jozef Galko a o minutu později Tomáš Svítil ml., který tak zkompletoval hattrick. Galaxie má tak před posledním kolem jistotu, že nemůže skončit hůře než pátá (při troše štěstí by se mohla protlačit o stupínek výše), zatímco hráči FC Alkoholix budou v posledním zápase podzimu usilovat o návrat do lepší poloviny tabulky.

UMBRO JIHLAVA - RAIL TEAM 4-3 (1-2)
Branky:
M. Albrecht, Bena, P. Dvořák, Filip - V. Delín 2, Paška
Rail Team propásnul obrovskou šanci na záchranu, neboť neudržel dvoubrankový náskok a výrazně si zkomplikoval situaci v tabulce. Do vedení se sice dostali v patnácté minutě domácí, když se prosadil David Bena, ale hráči Rail Teamu ještě do konce prvního poločasu otočili vývoj utkání ve svůj prospěch, když se prosadili Vojtěch Delín (16. minuta) a Štefan Paška, který v předposlední minutě úvodní části utkání přiblížil hosty k záchraně. Ve druhém poločase dlouho odolávala obrana Rail Teamu útočným akcím hráčů Umbra, kteří se marně snažili o smazání svého manka. A když ve 42. minutě přidal svou druhou branku v utkání Vojtěch Delín, tak by na domácí nikdo nevsadil ani pětník. Umbro ovšem nesložilo zbraně a v závěru otočilo utkání ve svůj prospěch. Petr Dvořák ve 43. minutě vstřelil kontaktní branku a domácí začali pořádně zatápět obraně soupeře. Ve 47. minutě hráči v červených dresech neustrážili Romana Filipa, který přesnou střelou vyrovnal. V následující minutě pak Marek Albrecht dokonal obrat Umbra a zajistil svým barvám posun mimo sestupové příčky, na které se vinou porážky v tomto utkání propadnul Rail Team.

DENATURÁT ZHOŘ - LA MORAIS 3-10 (1-5)
Branky:
Stejskal 2, Novotný - Honzl 5, Jiránek 4, Kovařík
Hráči La Morais, byť mají trofej pro vítěze šesté ligy v kapse, neubrali na tempu a už ve třetí minutě se mohli radovat z vedení, když se prosadil Petr Jiránek. V páté minutě se radovala ze vstřelené branky obě mužstva, v dresu domácích překonal brankáře lídra soutěže Vojtěch Stejskal, druhý přesný zásah hostů měl na svědomí střelec úvodní branky Petr Jiránek. Pak si vzal slovo Jiří Honzl a jeho dvě trefy (9. a 15. minuta) zajistili hráčům La Morias klid do další části utkání. A když ve 24. minutě Jiří Honzl zkompletoval hattrick, tak bylo všem přítomným jasné, že jsou hosté na nejlepší cestě k desátému podzimnímu vítězství. Po změně stran pokračovali hráči La Morais v demolici svého soupeře, dvakrát se trefili Petr Jiránek (33. a 40. minuta) a Jiří Honzl (36. a 40. minuta), jednou se zapsal do listiny střelců Martin Kovařík. Až v závěru se znovu dostali ke slovu i hráči Denaturátu, Vojtěch Stejskal (42. minuta) a Ondřej Novotný (48. minuta) alespoň částečně zmírnili vysokou porážku svého mužstva. La Morais tak i nadále vládnou šesté lize bez ztráty bodu, zatímco