Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

IV. Rádio Jihlava liga - ohlédnutí na Jarem 2018

21.06.2018

 


IV. Rádio Jihlava liga skončila, a tak se můžeme poohlédnout za uplynulým ročníkem, který se hrál pod označením Jaro 2018.


 


V 66 zápasech jarní sezóny 2018 padlo celkem 613 branek, což činí průměr 9,28 branky na zápas. V porovnání s podzimní sezónou 2017, kdy padlo 522 branek, což činilo průměr 7,90 branky na utkání, je rozdíl v počtu vstřelených branek + 91 branek.


 


Střelecky nejaktivnější bylo vítězné mužstvo soutěže FC Rivals PL (83 branek – 7,54 branky na utkání), druhou pomyslnou příčku obsadilo druhé mužstvo soutěže Fanklub FCV (72 branek – 6,54 branky na utkání) a na třetím místě se umístilo třetí mužstvo konečné tabulky Bumerang (64 branek – 5,81 branek na utkání).


 


Na opačné straně tohoto žebříčku se na 10. - 11. místě umístila mužstva FC Vašíčkova banda a FC ATIS Jihlava „B“ (31 branek – 2,81 branky na utkání a na posledním, 12. střeleckém místě se umístilo mužstvo soutěže FC Real 91 „A“ (29 branek – 2,63 branky na utkání).


 


 


Nejlepší obranou se chlubí čtvrté mužstvo soutěže KTM (38 branek – 3,45 branky na utkání), druhou pozici obsadilo mužstvo FC Rivals PL (39 branek – 3,54 branky na utkání), a na třetím až pátém místě se umístila mužstva Fanklub FCV, Bumerang a FC Trialog (46 branek – 4,18 branky na utkání).


 


Nejslabší obranu mělo mužstvo FC ATIS Jihlava „B“ (76 branek – 6,90 branky na utkání), o trochu lépe se vedlo se mužstvům FC Real 91 „A“ (63 branek – 5,72 branky na utkání) a Kavčí Hory Polná (55 branek – 5,00 branky na utkání).


 


 


Nejvíce branek v jednom utkání padlo ve 4. kole, kdy SEDMÍK Some |Jihlava „B“ remizoval s Bumerangem 9:9 a nejvíce nastřílených branek do sítě jednoho mužstva bylo nastříleno do sítě mužstev SK-AZ Chaos ve 4. kole a Kavčí Hory Polná v 6. kole, kdy obě shodně inkasovala 12 branek . Nejméně branek padlo v utkání 7. kola KTM x Real 91“A“ 3:0 a 9. kola FC Popice x SK-AZ Chaos 2:1. Střelci celkem nastříleli 613 branek, o které se postaralo celkem 119 hráčů.


Nejlepším střelcem soutěže se stal Michal Petráš (FC Rivals PL - 36 branek), stříbrnou příčku obsadil František Krupica (Fanklub FCV - 35 branek) a pomyslnou bronzovou příčku obsadil Jan Hudec (FC Rivals PL - 23 branek).


Nejtrestanějšími mužstvy IV. Rádio Jihlava ligy byly SEDMÍK Some Jihlava „B“ a Kavčí Hory Polná, jejichž hráči nasbírali během jedenácti jarních kol celkem 3 žluté karty. Nejslušnějšími mužstvy IV. Rádio Jihlava ligy byla mužstva Fanklub FCV, FC Trialog, FC Popice a FC Real 91 „A“, která v jarní části soutěže neobdržela žádnou žlutou kartu. Po dlouhé době nebyla během jarní soutěže udělena ani jedna červená karta.


 


Celkem bylo uděleno 0 červených karet a 15 žlutých karet, což v porovnáním s podzimní soutěží 2017 znamená pokles o 1 červenou kartu a pokles o 24 žlutých karet.


 


1. FC Rivals PL - 28 bodů ( 9 - výher, 1 - remíza, 1 - prohra, skóre: 83-39)
Nováček soutěže potvrdil svoji podzimní formu z V. Sabe ligy, kterou vyhrál a znovu ukázal, že měl ve IV. lize výkonově nejvyrovnanější mužstvo, i když to herně zejm. Ke konci soutěže skřípalo. Mužstvo hraje kolektivní hru a opírá se zejm. O dvě střelecké opory – M. Petráše a J. Hudce, kteří nastříleli 59 z 83 vstřelených branek. Za předvedené výkony v soutěži si borci zcela jistě svůj postup zaslouží a přejeme hodně fotbalových úspěchů ve III. lize.


nejlepší střelec: Michal Petráš (36 branek)


 


2. FANKLUB FCV - 25 bodů ( 8 - 1 - 2, skóre: 72-46)
Přestože začátek sezóny Fanklubu nevyšel (remíza v 1. kole, prohra ve 3. kole), ostatní zápasy zvládl famózně a do konce soutěže ztratil body již jenom v souboji s vítězem soutěže (7. kolo). Oproti minulé sezóně předvádělo mužstvo vyrovnané výkony a opíralo se zejména o druhého nejlepšího střelce soutěže – Františka Krupicu. Rovněž tomuto mužstvu přeji hodně úspěchů ve vyšší soutěži.
nejlepší střelec: František Krupica (35 branek)


3. BUMERANG - 25 bodů (8 - 1 - 2, skóre: 64-46)


Asi největší překvapení soutěže. Po odehraném 4. kole měli borci z Bumerangu na kontě pouhé 4 body a nikdo nepředpokládal, že by mohli hrát o postup. Od 5. kola přišla však šňůra výher a ještě před posledním kolem byli stále ve hře o postup. Nakonec i přes výhru v posledním kole zůstali na třetím, nepostupovém místě se stejným počtem bodů, jako druhé mužstvo soutěže.


nejlepší střelec: Jan Nápravník (13 branek)


 


4. KTM - 22 bodů (7 - 1 - 3, skóre: 62-38)


 


Mužstvo doplatilo na nevyrovnanost výkonů během soutěže. I když se neustále pohybovalo na špici soutěže, nedokázalo využít svých šancí a dokázalo nečekaně prohrát i se slabším soupeřem. Mužstvo hraje sympatickou kolektivní kopanou (nemá žádnou individualitu) založenou na celoplošném napadání. Pokud se v podzimní soutěži vyvaruje podobnému výpadku, mohou zcela jistě pomýšlet na vyšší příčky, popř. na postup do III. ligy.


nejlepší střelec: Petr Císař (18 branek)


 


5. FC TRIALOG - 21 bodů (7 - 0 - 4, skóre: 60-46)


 


Nadále příjemné zpestření IV. ligy. Přestože se jedná o věkově (průměrem) nejstarší mužstvo, je na hráčích vidět jejich radost ze hry v každém utkání, i když se jim zrovna nedaří. Mužstvo se prezentuje technickou hrou bez zákeřností a tvrdostí. Střeleckou oporou jsou zejména bratři Čápové, které doplňují M. Šťáva, Fišer a další. I zde je však při jednotlivých zápasech vidět špatná docházka hráčů, neboť toto mužstvo dokáže porazit přední mužstva a naopak zcela nepochopitelně ztratit body s mužstvem ohroženým sestupem.


nejlepší střelec: Dalibor Čáp (11 branek)


 


6. SEDMÍK SOME JIHLAVA „B“ - 16 bodů (5 - 1 - 5, skóre: 56-51)


 


Sympatické mužstvo, které dobře rozehrálo začátek soutěže, ale svými nevyrovnanými výkony se samo připravilo o možnost bojovat o případný postup do III. ligy. Mužstvo hraje kolektivní výkon a pokud se sejde kompletní, tzn. i s Danielem Kavkou, jsou schopni porazit kohokoliv. Bez tohoto střelce jejich koncovka zaostává, což ukázala poslední tři kola, která prohráli.


nejlepší střelec: Daniel Kavka (12 branek)


 


7. FC POPICE - 15 bodů (5 - 0 - 6, skóre: 36-47)


 


Nováček soutěže, který v jarních utkání zcela jistě nezklamal. Během soutěže zjistil, že rozdíl mezi V. Sabe ligou a IV. ligou je vcelku výrazný, což přineslo určité herní výpadky, které vedly ke ztrátě bodů. I tak lze jeho konečné postavení považovat za úspěch a lze očekávat v podzimní soutěži boj o vyšší příčky. Mužstvo pod vedením L. Nagyho a D. Besty hraje sympatickou kolektivní kopanou založenou na celoplošném napadání, což může být v podzimní soutěži přínosem


nejlepší střelec: Daniel Horáček (10 branek)


 


8. SK-AZ CHAOS - 14 bodů (4 - 2 - 5, skóre: 46-50)


 


Od tohoto mužstva se čekalo více, neboť na podzim 2017 ještě hrálo vyšší soutěž. Mužstvo sice bojuje a snaží se tlačit do útoku, ale má nevyrovnané výkony a pokulhává v obranné hře. Pokud se v tomto zlepší, může zcela jistě pomýšlet na vyšší pozice.


nejlepší střelec: Michal Brom (13 branek)


 


 


9. KAVČÍ HORY POLNÁ - 13 bodů (4 - 1 - 6, skóre: 43-55)


 


Mužstvo vedené zkušeným matadorem M. Procházkou „alias Berouskem“ předvádí sice po celou sezónu kvalitní kopanou, ale doplácí na svoji střeleckou potenci a prostupnost obrany. Právě tyto dvě skutečnosti jim brání hrát o vyšší příčky, kam zcela jistě patří. Mužstvo bylo doplněno mladými hráči, kteří zcela jistě postupem času vytáhnou své mužstvo na vyšší příčky.


nejlepší střelec: Pavel Vampola (10 branek)


 


10. FC VAŠÍČKOVA BANDA - 6 bodů (2 - 0 - 9, skóre: 31-51)


 


Jedno z velkých zklamání. Na jejich hře je vidět nekoncentrovanost v obranné hře, protože min. ve dvou zápasech přišli o body v posledních minutách, přestože po celou dobu vedli. Dalším problémem je jejich docházka. Na jeden zápas se dostaví se 6 hráči na střídání, další odehrají 5+1. A posledním problémem je jejich střelecká potence, protože 31 vstřelených branek v 11 zápasech je opravdu na jejich kvality málo. I tak však chtějí hrát a my doufáme, že se jejich herní projev se zlepší v podzimní části 2018.


nejlepší střelec: Zbyněk Motáček (10 branek)


 


11. FC REAL 91 „A“ - 9 bodů (2 - 0 - 9, skóre: 29-68)


 


Asi největší zklamání soutěže, protože ještě na podzim 2017 hráli borci III. ligu. Tomuto mužstvu nelze upřít bojovnost a chuť do hry, ale to bohužel na zisk bodů důležitých na udržení v soutěži nestačilo. Mužstvo nestřílí branky a s průměrem 2,63 vstřelené branky na zápas a 6,18 obdržené branky na zápas budou mít zcela jistě problémy i v V. Sabe lize.


nejlepší střelci: Michal Mlsna (8 branek)


 


12. FC ATIS JIHLAVA „B“ - 3 body (1 - 0 - 10, skóre: 31-76)


 


Mužstvo, které obsadilo 12, sestupovou příčku v soutěži má zcela jistě na víc, než co v jarní soutěži předvedlo. Bohužel se odrážel obraz hry jeho mužstva „A“ hrající III. ligu, které se teprve v posledních kolech v soutěži zachránilo. Mužstvo dokázalo získat body pouze v 5. kole, kdy porazilo Kavčí Hory Polná. S ostatním mužstvy hrálo sympatickou hru, ale ta na zisk bodů a udržení v soutěži nestačila.


nejlepší střelec: Petr Havel (5 branek)


 


Jarní soutěž 2018 opět ukázala, že se musí hrát naplno od prvního kola až do posledního. Teprve až poslední, 11. kolo rozluštilo tajenku, kdo bude postupovat jako druhý. Rovněž o druhém sestupujícím mužstvu rozhodlo až poslední 11. kolo, kdy se vzhledem k výsledku vzájemného utkání se udrželo mužstva FC Vašíčkova banda (6 bodů) a jako druhé spadlo mužstvo FC Real 91 „A“ (6 bodů). Tímto vyhodnocením jarní soutěže 2017 (jedná se pouze o můj osobní názor na průběh soutěže, se kterým se někdo nemusí ztotožnit), chci všem hráčům jako rozhodčí a zároveň vedoucí IV. Rádio Jihlava ligy poděkovat za předvedenou hru a chování na hřišti i mimo ně, během celé této sezóny.


 


-LB-