VI. Ježek liga - 10. kolo: Postupující a sestupující jsou známi

12.06.2018

Před posledním kolem jsou vyřešeny téměř všechny otázky jarní části šesté ligy. Známe oba postupující (Young Boys, SV Ayl "B"), majitele bronzové medaile (ALPHA) i oba sestupující (FC Inter Jihlava, Rail Team). Zbývá jen vyřešit otázku prvního místa, ke kterému mají nejblíže hráči Young Boys.

PRVNÍ MÍSTO
Young Boys (27 bodů)
zvítězí v soutěži v případě, že v posledním kole:
- zvítězí
- uhrají nerozhodný výsledek
- prohrají, zároveň ovšem mužstvo SV Ayl "B" nezvítězí.

SV Ayl "B" (24 bodů)
- zvítězí, zároveň ovšem mužstvo Young Boys nesmí v posledním kole bodovat.

1. FC BLACK PANTHERS - UMBRO JIHLAVA 1-7 (0-1)
Branky:
Vlach - Bena 4, Filip 2, M. Albrecht
Hostům vyšel vstup do utkání, už ve čtvrté minutě se prosadil Marek Albrecht a umístěnou střelou překonal brankáře soupeře, který přes veškerou svou snahu nedokázal zabránit míči v cestě do sítě. Další šance v první polovině utkání zůstaly nevyužity, a tak se skóre měnilo až ve druhém poločase. Hlavní postavou této části utkání byl David Bena, který nastřílel čtyři branky (36., 38., 38. a 44. minuta) a výraznou měrou přispěl k vysokému vítězství Umbra. Další branky hostujícího mužstva přidal Roman Filip (38. a 41. minuta), v závěru utkání pak Filip Vlach (46. minuta) připravil brankáře Umbra o čisté konto a mírně upravil vysokou porážku "Černých Panterů".

RAIL TEAM - FC INTER JIHLAVA 5-8 (3-2)
Branky:
J. Delín 4, Hořínek - Šanderová 3, Burkhard 2, J. Píša, Soukupová, Vopálenský
Rail Team potřeboval zvítězit, aby udržel reálnou šanci na záchranu, a první poločas se mu vydařil, díky hattricku Jiřího Delína (3., 14. a 22. minuta) si zajistil vedení po prvním poločase, byť soupeři dokázali na jeho dvě první branky nalézt odpověď - poprvé vyrovnal Radek Vopálenský (13.), podruhé smazala ztrátu svého mužstva Monika Šanderová (17.). Druhý poločas ovšem vyšel lépe hostům, kteří otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Gustavo Burkhard ve 27. minutě potřetí v utkání vymazal soupeřův náskok, druhá trefa Moniky Šanderové (30. minuta) posunula poprvé v utkání Inter do vedení. Krátce po polovině druhého poločasu se prosadili Gustavo Burkhard (38.) a Natálie Soukupová (39.), což zajistilo Interu čtyřbrankový náskok. Rail Team se během chvilky sice dostal na dostřel (Martin Hořínek - 40., Jiří Delín - 41.), ale dotáhnout soupeře se mu nepovedlo. Hosté navíc ještě pojistili svůj náskok, když se prosadili ve 45. minutě Jiří Píša a Monika Šanderová, pro kterou to byla třetí branka v utkání.

SV AYL "B" - YOUNG BOYS 11-5 (8-2)
Branky:
T. Vystrčil 6, M. Pernička ml. 2, Wasserbauer 2, Mazuch - Altrichter 2, Časta 2, Diviš
Šlágr kola sice lépe začal pro hostující mužstvo, když se ve druhé minutě trefil Adam Altrichter, ale pak se hráči vedoucího mužstva soutěže nestačili divit, neboť hráči Aylu během následujících minut otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Ve třetí minutě vyrovnal Ondřej Wasserbauer, o minutu později zajistil vedení svému mužstvu Marek Pernička ml. a pak začal úřadovat Tomáš Vystrčil, který se prosadil v šesté a deváté minutě. A když se mezi jeho dvě trefy vešla i druhá branka Ondřeje Wasserbauera (8. minuta), tak měli hráči Young Boys po úvodní desetiminutovce čtyřbrankové manko. Domácí ovšem byli stále při chuti, ve dvanácté minutě přidal jejich šestou branku Marek Pernička ml. a ve 14. minutě zkompletoval hattrick Tomáš Vystrčil. Young Boys v minutě šestnácté přidali druhou branku, když se prosadil Ondřej Časta, ale na rozjetý Ayl to nestačilo, zvlášť, když domácí přidali ve 23. minutě osmou branku, kterou si do svých osobních statistik připsal Daniel Mazuch. Do druhé části utkání vstoupili, stejně jako do prvního poločasu, lépe hráči Young Boys, ve 27. minutě se prosadil Roman Diviš. Střelci Aylu ovšem nemlčeli příliš dlouho, ve 30. minutě se prosadil počtvrté Tomáš Vystrčil, který ve 40. minutě přidal další střelecký úspěch a rozhodnul o tom, že první jarní porážka vedoucího mužstva soutěže bude dvouciferná. Young Boys ještě v závěru přidali dvě branky, druhé branky v utkání vsítili Ondřej Časta (41.) a Adam Altrichter (48.). V dresu vítězů korunoval svůj střelecký výkon šestým přesným zásahem (46. minuta) Tomáš Vystrčil.

PVFC - GALAXIE 14-6 (8-3)
Branky:
Josef Novák 6, Jiří Novák 4, Musil 2, Petrek 2 - Svítil ml. 2, Hamáček, Musil, Vítek
Galaxie potřebovala bodovat, aby udržela naději na zisk cenného kovu, ale začátek jí příliš nevyšel, už v první minutě inkasovala branku z kopačky Jiřího Nováka. Ještě než skončila úvodní desetiminutovka, tak hráči PVFC přidali další dvě branky, v šesté minutě se podruhé zapsal mezi střelce Jiří Novák a o tři minuty později se prosadil Josef Novák. Galaxie se dostala ke slovu ve třinácté minutě, kdy přesně zamířil Jan Musil, ale domácí odpověděli o dvě minuty později, kdy přidal jejich čtvrtou branku David Petrek. Robert Hamáček (17.) a Tomáš Svítil ml. (18.) se postarali o to, že se Galaxie dostala na dostřel ke svému soupeři, ale PVFC nechtělo zbytečně dramatizovat zápas, přišláplo plynový pedál a do konce první části utkání rozhodlo o svém triumfu. Mezi dvě branky Lubomíra Musila (19. a 23. minuta) se schovaly druhé trefy v utkání Davida Petreka (20.) a Josefa Nováka (22.), což zajistilo PVFC pětibrankový náskok po prvním poločase. Tomáš Svítil ml. (30.) sice umazal část manka Galaxie hned zkraje druhé poloviny utkání, ale PVFC odpovědělo rázně, během následujících pěti minut zkompletovali hattricky Jiří Novák (32.) a Josef Novák (35.). Galaxie sice ještě dvakrát udeřila, Josef Vítek (40.) a Adam Opata (42.) snížili ztrátu na PVFC, ale hráči z Dačic opět ovládli konec poločasu (stejně jako v prvním) a svému soupeři přibalili na cestu domů další čtyři branky, z nichž většinu měl na svědomí Josef Novák (45., 48. a 50. minuta). Ve 47. minutě přidal svou čtvrtou branku v utkání Jiří Novák.

DENATURÁT ZHOŘ - ALPHA 4-7 (0-3)
Branky: J. Koumar, P. Koumar, L. Kučera, V. Sobotka - Vídenský 3, Florian 2, Brtnický, Čech
O osudu utkání rozhodla jeho úvodní čtvrthodina, ve které si ALPHA vypracovala tříbrankový náskok. Trefy Davida Brnického (9.) a Libora Floriana (13 a 14. minuta) zajistily, vzhledem ke střelecké trápení Denaturátu v prvním poločase, hostujícímu mužstvu klíčový náskok do druhé části utkání. A když hned zkraje druhého poločasu (27. minuta) udeřil Pavel Vídenský, tak to s Denaturátem vypadlo bledě. Denaturát sice ve 30. minutě vstřelil první branku, pod kterou se podepsal Vojtěch Sobotka, ale ALPHA měla i nadále utkání pod kontrolou, což dokazují další branky v síti mužstva ze Zhoře, ve 40. minutě se prosadil Pavel Vídenský a o dvě minuty později přidal šestou branku hostujícího mužstva Miloslav Čech. V závěru sice Denaturát ještě trochu zahrozil, branky Lukáše Kučery (43.), Pavla Koumara (45.) a Jana Koumara (46.) ovšem nějaké velké drama nepřinesly, zvlášť, když ve 46. minutě zkompletoval hattrick Pavel Vídenský.

FC DOUBRAVA - STS CHVOJKOVICE-BROD 9-2 (5-1)
Branky:
Mazač 3, Šimon 3, Duchoň, Koníř, Tymkovič - P. Došek 2
Chvojkovice, které měly před utkáním jistou záchranu, začaly dobře a ve čtvrté minutě se po trefě Petra Doška ujaly vedení. Byla to ovšem jediná radost hostujícího mužstva ze vstřelené branky v prvním poločase, a tak se dostali ke slovu hráči Doubravy, kteří ve druhé desetiminutovce otočili vývoj utkání ve svůj prospěch. Vilém Duchoň ve dvanácté minutě vyrovnal a o dvě minutě později Tomáš Tymkovič svou brankou otočil vývoj utkání ve prospěch svého mužstva. Obrana Chvojkovic v těchto chvílích tápala, a tak domácí přidali další branky, v patnácté minutě uspěl Stanislav Šimon a o další minutu později přidal čtvrtou branku Doubravy Ladislav Mazač. Aby toho nebylo pro Chvojkovice málo, tak v předposlední minutě prvního poločasu se podruhé v utkání zapsal mezi střelce Stanislav Šimon. I ve druhém poločase měli hráči Doubravy osud utkání ve svých rukách, šestou branku přidal ve 35. minutě Jan Koníř a ve 38. minutě se podruhé prosadil Ladislav Mazač. Ve čtyřicáté minutě došlo k nepříjemnému zranění Tomáše Tymkoviče (tímto mu přeji brzké uzdravení), ale utkání se hrálo dále a ve 42. minutě se podruhé dostali ke slovu hosté, stejně jako v prvním poločase se prosadil Petr Došek. V závěru utkání pak dokázali Stanislav Šimon (45.) a Ladislav Mazač (48.) zkompletovat hattrick.