III. liga - 1. kolo: Na úvod padlo 45 branek, nejméně za všech lig

07.04.2018

Sportvel A - IZS Jihlava   2:3 (2:1)
Branky: Tišl, Trunda - Hron 3
Nováček soutěže sice do utkání vstoupil s elánem, ale přece jen zkušenější Sportvel první dějství nakonec vyhrál v poměru 2:1. Jenže IZS chtěl dát svoji kůži lacino a ve druhém poločase zapl na vyšší obrátky a zejména díky Hronovi, který vstřelil hattrick, si nakonec připsal svoji první výhru ve třetí nejvyšší soutěži.

FC Jiřín - Monsters   3:2 (1:1)
Branky: Holub 2, Kameník - Koch, Slavík
I další nováček, který však už v minulosti třetí ligu hrál, si připsal na úvod cenné vítězství nad už jejím tradičním účastníkem. Stejně jako v loňské sezóně Monsters opět zapokovali špatný vstup do sezóny a poté museli body nahánět na poslední chvíli. Utkání rozhodl dvěma brankami jiřínský Holub.

Brojlers Poděšín - Starlet "B"   5:4 (0:1)
Branky: Jaroš 4, Jelínek - Dršata 2, Lapeš, Paiskr
Poslední z nováčků postoupivším ze čtvrté nejvyšší soutěže je Starlet, který loni na jaře už třetí ligu hrál. Do utkání vstoupil dobře a první poločas díky Dršatovi vyhrál. Jenže Poděšín má Davida Jaroše, který jako správný kapitán své mužstvo vyburcoval k lepšímu výkonu a i díky němu (vstřelil 4 branky) Poděšín nakonec utkání vyhrál.

Branky: Körber, Krautšnajdr, Medřický - Petřík, Urbánek
Odbilla před sezónou zrušila svůj "B" tým a tak se dalo očekávat, že na utkání dorazí v hojném počtu. Jenže opak byl pravdou. Bohužel bezzubý Atis nedokázal této šance, kdy měl možnost střídání většího počtu hráčů, využít a nakonec prohrál o jednu branku. Utkání mohlo skončit i vyšším rozdílem, ale proti byl Měrtl v brance Atisu, který se několikrát blýskl dobrými zákroky.

SSC Rock Club Jihlava - Palermo   4:8 (1:2)
Branky: Šimák 3, Kameník - Vorálek 2, Doležal 2, Všohájek 2, Čurda, Pirožek
Palermo bude chtít co nejrychleji zapomenout na loňskou sezónu, kdy skončilo až na 10. příčce. Toto utkání se mu herně i střelecky vyvedlo, i když v 1. poločase se do tempa dostávalo pomaleji, ale po změně stran to bylo už staré dobré Palermo, které známe z minulých let. Naopak SSC Rock Club bude muset v dalších zápasech zabrat, pokud chce pomýšlet na bodový zisk.

AC Spatra - FC Lontov   5:4 (1:3)
Branky: Urbánek 2, Urbánek, Nový, Kašík - Guth, Gregor, Bulant, Lang
Spatra, která ještě na podzim hrála druhou ligu do utkání nevstoupila vůbec dobře, působila nervózním dojmem, toho dokázal Lontov dokonale využít a díky Bulantovi, Guthovi a Langovi vyhrál první poločas 3:1. Jenže Spatra nesložila zbraně a v průběhu druhého poločasu dokázala utkání otočit ve svůj prospěch a na úvod sezóny si připsala důležité 3 body.