Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

Vánoční turnaj 2017: Sedmík-SOME obhájil titul!!!

26.12.2017

Ve skupině A se tentokrát diváci mnoha branek nedočkali. V 10 zápasech jich padlo pouhých 25 - jen jednou bylo k vidění více jak 4 branky (DRUIDS-Devillé 2:4).

První místo obsadili bez porážky Klasici, ale jejich skóre 5:2 naznačilo, že moc střelecké formy si na závěr roku neschovali.
Druhý skončil s bodovým odstupem nováček turnaje Devillé.
Litrpůl vstoupil do turnaje 2 porážkami a vypadalo to, že se bude brzy loučit, ale potom zdolal jasně stejným skóre 3:0 jak R.U.M., tak i Devillé a postoupil se 6 body ze třetího místa. Raritou bylo, že nejlepším střelcem týmu se stal brankář Ladislav Kovačík se třemi góly, který se trefil ve třech po sebě jdoucích zápasech!!
Nejstarší tým letošního ročníku - R.U.M. - začal turnaj výhrou nad DRUIDS, což se ukázalo nakonec jako rozhodující faktor pro další fázi. Bod za remízu s Klasiky byl již jen třešničkou na dortu.
DRUIDS nedokázali zopakovat loňskou spanilou jízdu, kdy vyhráli skupinu a vypadli až v semifinále i když nastoupili téměř ve stejné sestavě jako vloni. Pouhé 1 vítězství znamenalo poslední, nepostupové místo...


Skupina B měla tentokrát jen 4 účastníky, když se na poslední chvíli odhlásil Kozel Tým ze Žďáru nad Sázavou. 
Obhájce loňského vítězství - Sedmík-SOME - sice hned v úvodním utkání překvapivě ztratil body po remíze s RC Maňana, ale potom si dvěma výhrami došel pro první místo.
SV AYL zaskočil hned v úvodu Starlet a když ve druhém zápase deklasoval RC Maňana 5:0, bylo jasné, že do čtvrtfinále vstoupí z výhodné druhé příčky.
RC Maňana se z debaklu s AYLem rychle oklepala a za dvacet minut se již radovala z téměř zrcadlové výhry nad Starletem (5:1), jež jí zajistila postup ze 3. místa.
Starlet asi tak mizerný úvod turnaje dlouho nezažil - 3 zápasy. 0 bodů, skóre 2:9!!
Nicméně měl svůj šťastný den vzhledem k tomu, že postup mu i přes tu mizérii nemohl se 4 celky ve skupině nemohl uniknout...

Kouzlo Vánočního turnaje se navíc opět ukázalo jen o pár minut později, když se v prvním čtvrtfinále utkal Starlet s Klasiky.
A najednou vše bylo jinak. Starlet jakoby procitl a zaskočil Klasiky dvěma brankami hned v úvodu. Ti viditelně znervózněli a výsledkem bylo dvouminutové oslabení (ŽK za protesty), které Starlet trestal třetí brankou! Klasici teprve potom začali tlačit a snížili na 1:3, jenže hned z protiútoku se jim Starlet opět vzdálil - 1:4. Power-play Klasiků potom sice udělala z jasné záležitosti drama, ale když v poslední vteřině Cipruš ze 3 m přestřelil, tak se Starlet mohl radovat z postupu do semifinále - 4:3!!

Ve druhém duelu byl mírným favoritem tým Devillé, ale ani tentokrát se papírové předpoklady nevyplnili, když jej RC Maňana po obětavém výkonu zdolala těsně 2:1!

SV Ayl
také stačily pouhé 2 branky k postupu mezi nejlepší 4. Proti Litrpůlu navíc čaroval Novák v bráně, jenž udržel čisté konto - 2:0!

Černé úterý týmů skupiny A zakončila prohra (byť těsná) R.U.M. se Sedmíky - 1:2!!
Do semifinále tak snad poprvé v historii postoupily všechny celky jen z jedné ze 2 skupin

V prvním semifinále sehrál Starlet vyrovnaný duel s SV AYL, který skončil remízou 2:2 a tak rozhodovaly pokutové kopy, jenž lépe zvládli hráči SV - 2:3!

Ve druhém souboji o finále byli hráči RC Maňana opět blízko bodu v duelu se Sedmíky, leč tentokrát se střelecky neprosadili a tak favoritovi stačila jediná úspěšná trefa Šuty k výhře 1:0!


Zápas o 3. místo proti Starletu začal RC Maňana nejrychlejší brankou turnaje (Hron ve 23, vteřině!) a v podobném duchu se odehrál celý, na branky bohatý duel, ve kterém nakonec RC Maňana slavila výhru 4:3 a historicky první medaili z Vánočního turnaje!!!

Finále bylo reprízou semifinále v roce 2015, ve kterém tenkrát SV AYL Sedmíky senzačně zdolal 2:1, takže si dostatečně věřil. První půli zvládli lépe hráči Sedmík-SOME, když šli do druhé půle s jednogólovým náskokem (2:1).
Ve druhém poločase přibylo branek i dramatických situací. Sedmíci získali dvoubrankový náskok, o který ale v samém závěru přišli - 4:4!

Penaltové drama
zakončil stylově v současnosti nejslavnější muž jihlavské malé kopané -Mistr světa a Sportovec ČR roku 2017 - Dan Kavka. Nejprve uspěl při penaltě Niederleho a potom sám dal rozhodující vítězn
ý gól...

Sedmíci
tak obhájili loňské vítězství i když letos jejich triumf neprovázely žádné velké kanonády. Hráli, co potřebovali a potvrdili, že v Jihlavě se jen těžko hledá tým, který by je porazil. Letos se to za celý rok podařilo jen na podzim Ježkům!

Druhý SV AYL byl patrně po prohře na penalty trochu smutný, ale to nic neubírá na velkém úspěchu, jímž zopakoval stříbro z roku 2015!

Podobně pyšní mohou být na bronz hráči RC Maňana. Podlehli pouze 2 týmům, které skončily před nimi.

Čtvrtý Starlet sice nedošel do finále jako vloni, ale vzhledem k tomu, že letos získal pouze 1 výhru, musí být s bramborovou medailí spokojený.

Pátí Klasici
naopak zanechali dobrý dojem ve skupině, kterou vyhráli, jenže ve čtvrtfinále se Starletem zcela propadli a tak k radosti měli hodně daleko.

Devillé si odbyl premiéru na turnaji. Jeho hráči podali solidní výkon a určitě nabrali cenné zkušenosti do dalších ročníků.

Litrpůl postupem do čvrtfinále splnil svůj cíl. K většímu úspěchu chyběla osobnost, která by zařídila větší brankovou potenci - brankář Kovačík - nejlepší střelec týmu nemohl na vše stačit.

R.U.M. dorazil s největším počtem hráčů, ale také doplatil na slabou střeleckou potenci - v 5 zápasech vstřelil pouhé 4 branky.

DRUIDS nezastihl letošní ročník v optimální formě a tak na zopakování loňského 4. místa museli zapomenout již po zápasech ve skupině...

J.M.