Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

III. liga: Zhodnocení podzimní sezóny

21.12.2017

Postup
1. místo Atik - 27 bodů
2. místo VŠP Jihlava - 22 bodů


Sestup
11. místo SK – AZ Chaos - 9 bodů
12. místo FC Real 91 „A“ - 7 bodů


Nejlepší střelec
1. místo Marek Jeníček (VŠP Jihlava) - 25 branek
2. místo Zbyněk Tlačbaba (Atik) – 16 branek
3. – 4. místo Lukáš Solař (Brojlers Poděšín) - 14 branek
3. – 4. místo Petr Tlačbaba (Atik) – 14 branek


Nejvíce vstřelených branek
1. místo Atik - 61 branek
2. místo SSC Rock Club - 55 branek
3. – 4. místo Brojlers Poděšín - 51 branek
3. – 4. Místo Sportvel A - 51 branek


Nejméně vstřelených branek
1. místo FC Real 91 „A“ - 23 branek
2. místo Palermo - 31 branek
3. místo SK – AZ Chaos - 37 branek


Nejvíce obdržených branek
1. místo SSC Rock Club - 61 branek
2. místo SK - AZ Chaos - 60 branek
3. místo FC Real 91 „A“ - 58 branek


Nejméně obdržených branek
1. místo Atik - 20 branek
2. místo FC Galacticos - 33 branek
3. místo Monsters - 38 branek


Nejtrestanější mužstva
1. místo FC Lontov - 4 ŽK + 1 ČK
2. místo FC Galacticos - 4 ŽK
3. – 5. místo FC Atis Jihlava „A“ - 3 ŽK
3. – 5. místo FC Sportvel - 3 ŽK
3. – 5. místo FC Real 91 „A“ - 3 ŽK


ALL STAR III. ligy
Brankář: Martin Chvátal (Atik)
Obránci: Pavel Zelený (FC Lontov), Milan Petřík (FC Atis Jihlava „A“)
Útočníci: Marek Jeníček (VŠP Jihlava), Zbyněk Tlačbaba (Atik), David Solař (Brojlers Poděšín)


1.místo Atik (27 bodů)
Už několik sezón patří Atik k těm nejlepším mužstvům ve III. lize, ale na postup do vyšší soutěže si nikdy netroufl. Od začátku podzimní sezóny patřil k lídrům a od druhého kola kraloval třetiligové tabulce. Až v závěru sezónu mu pomalu docházel dech, když v 8. kole prohrál ve šlágru s VŠP Jihlava a poté nečekaně ztratil body s předposledním Chaosem.


2. místo VŠP Jihlava (22 bodů)
Vysokoškoláci po delší době opět objevili ve třetí nejvyšší soutěži a nakonec se v ní ani dlouho neohřejí. Hlavním úspěchem byla jejich docházka, kdy v minulosti měli v určitých fázích sezóny velké problémy se sestavou a těch se letos na podzim vyvarovali. Tým střelecky táhnul zejména Marek Jeníček, který dal více než polovinu vstřelených branek týmu a po zásluze se tak stal i nejlepším střelcem III. ligy.


3. místo FC Galacticos (21 bodů)
Galacticos byli příjemným překvapením. V předsezónních prognózách nikdo moc nepočítal, že by právě tento nováček mohl být štikou ligy. Tým vycházel ze zajištěné obrany, čehož je důkazem i druhý nejmenší počet obdržených branek. Hodně prestižní pro Galacticos bylo derby se Sportvelem, ve kterém však byl úspěšnější soupeř. Naopak sezónu zakončil famózním vítězstvím nad Real v poměru 9:0.


4. místo Brojlers Poděšín (19 bodů)
Vzpouru nováčku postoupivších z nižší soutěže uzavírá na konečné čtvrté příčce Poděšín. I tento tým hrál v minulosti „trojku“, ale až nyní dokázal skončit v horní polovině tabulky. Tým střelecky táhl zejména Lukáš Solař (14 branek) a kapitán David Jaroš (13 branek). Poděšín se na utkání scházel většinou v dobrém počtu, kdy minimálně 3 hráče na střídání, což také určitě přispělo ke kvalitě jeho hry.


5. místo FC Lontov (17 bodů)
Po celou sezónu byly výsledky Lontovu jako na houpačce. Jednou vyhrál, poté prohrál, někdy remizoval… Neměl žádnou delší bodovou šňůru, díky které by mohl pomýšlet ještě na vyšší umístění. Rozhodně mu pomohl návrat brankáře Brychty, který se do jeho branky vrátil po téměř roční odmlce. Naopak v defenzivní činnosti chyběl Jobák, kterého ale výborně nahradil Zelený, který se dostal i do All star III. lidy.


6. místo SSC Rock Club Jihlava (16 bodů)
Stejně jako Lontov měl i SSC Rock Club nevyrovnané výsledky. Například v 9. kole dostal 10 branek (Brojlers Poděšín), poté dokázal soupeři nasázet 10 branek (FC Galacticos), ale hned v dalším kole dostal 11 branek (Monsters). Příčinou může být i to, že jeho hráči chodí do práce na směny a ne vždy se sejdou v optimální sestavě. Nejlepším střelcem byl Petr Novák s Ondřejem Partlem, oba shodně nastříleli 12 branek.


7. místo FC Atis Jihlava „A“ (15 bodů)
Atis na jaře nedokázal zachránit druhou ligu, a proto se na podzim představil ve třetí nejvyšší soutěži, kde však díru do světa rozhodně neudělal. Až sedmá příčka je rozhodně zklamáním, fotbalová veřejnost čekala rozhodně víc. Atisu nepřidalo ani to, že Rosťa Vevera se začal spíše věnovat B týmu. V průběhu sezóny přišel na střídaný start z B týmu Jakub Mráka, který hru Atisu sice pozvedl, ale ani to několikrát na body nestačilo. Světlým momentem byla obranná činnost Petříka, který se dostal i do All star výběru.


8. místo Monsters (14 bodů)
Téměř tradiční účastník III. ligy stále na svůj velký úspěch v této soutěži čeká. V podstatě v každé sezóně se umisťuje ve spodních patrech tabulky a řeší záchranářské starosti. Tato sezóna byla menší výjimkou, kdy byl na chvostu Real s Chaosem. Možnou příčinnou neúspěchu může být i úzký kádr. Monsters má však konečně střelce v TOP 10, do které se dostal Michal Šabatka (12 branek).


9. místo Sportvel (13 bodů)
Zklamáni jsou po podzimní sezóně v Puklicích. Na jaře totiž Sportvel skončil na čtvrté příčce a jen o vlásek mu unikl postup. Letos však za svými předchozími výkony hodně zaostával. Za podzim si připsal pouze čtyři výhry, a to 3 s týmy, které nakonec skončili v tabulce pod ním. Na čtvrté vítězství dosáhl v derby s Galacticos. Sportvel tak musí doufat v lepší zítřky.


10. místo Palermo (12 bodů)
Jednoznačně největší zklamání letošního podzimu. Palermo se dlouhodobě umisťovala na nejvyšších příčkách a konečná 10. příčka je pro něj šok. Hlavní příčinou je druhý nejmenší počet vstřelených branek, navíc ani obranná fáze v čele brankářem Hanuskem, který čas od času chyběl, nebyla tak pevná jako dříve. Zmar Palerma podtrhl i impulzivní veterán Průcha, který byl vyloučen za napadení soupeře. Toto by se tak zkušeným hráčům stávat nemělo.


11. místo SK – AZ Chaos (9 bodů)
Chaos se na jaře zachránil na poslední chvíli, když skončil na 10. pozici. Tentokrát však hrobníkovi z lopaty neutekl a po ročním působení ve III. lize se vrací o soutěž níž. Světlým bodem je 11 branek Aleše Pjenčáka. Měl po Rock Clubu druhou nejhorší obranu, když průměr obdržených branek na zápas činil 5,45. Nejpovedenější utkání sehrál proti vysokoškolákům, když je dokázal porazit 5:4.


12. místo FC Real´91 „A“ (7 bodů)
Na jaře hrál Real ještě druhou ligu. Na jaře 2018 bude hrát už ligu čtvrtou. Podzimní sezónu by asi nejradši úplně vymazal ze své historie. Na svůj první bod čekal do čtvrtého kola, kdy trochu překvapivě remizoval s Poděšínem. První vítězství si připsal až v osmém kole, to dokázal porazit trápící se Palermo a poté ještě vyhrál nad Chaosem. To bylo z jeho strany vše. Z hráčů se herně prakticky nedařilo vůbec nikomu, i brankář Bláha, který patřil vždy k nejvýraznějším postavám celé ligy, zůstal za očekáváním.


 


-kh-