Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

VI. Ježekl liga: Ohlédnutí za podzimem 2017

19.12.2017Na začátek hodnocení podzimu 2017 bych chtěl všem účastníkům šesté nejvyšší soutěže poděkovat za jejich trpělivost s organizačními zmatky, které provázely celý letošní podzim. Zvlášť bych chtěl poděkovat (a omluvit se) mužstvu Hostinec U Lípy, kterého se tyto nepříjemnosti dotkly nejvíce.Podzimní část šesté nejvyšší soutěže, která se hraje tradičně pod názvem VI. Ježek liga, je za námi, a tak se můžeme ohlédnout za průběhem podzimních bojů.


V šesté lize bylo odehráno 66 utkání (tři zápasy skončily kontumačním výsledkem), ve kterých padlo 574 branek, což znamená, že průměrně padlo v jednom utkání 8,70 branky.
Nejlepším útokem se mohli pochlubit hráči vítězného mužstva AC B2B Pekelnej Stroj "B", kteří nastříleli téměř sto branek během letošního podzimu (99 branek, průměr 9,00 branky na utkání). Dalšími střelecky nejaktivnějšími mužstvy byla mužstva www.odbilla.cz "B" (76 branek, průměr 6,91 branky na utkání) a 1. FC U Gábinky (63 branek, průměr 5,73 branky na utkání).
Naopak střelecky nejméně úspěšnými se stala mužstva Hostinec U Lípy (15 branek, průměr 1,36 branky na utkání - tuto statistiku ovlivnily dvě kontumační porážky), STS Chvojkovice-Brod (30 branek, průměr 2,73 branky na utkání) a Mascotti s Galaxií (shodně 35 branek, průměr 3,18 branky na utkání).


Nejlepší obrana také patřila podzimnímu králi, mužstvu AC B2B Pekelnému Stroji "B", který udržel průměr inkasovaných branek pod dvěmi brankami na utkání (21 inkasovaných branek, 1,91 branky na utkání). Další solidní obrannou činnost předvedla mužstva 1. FC U Gábinky (30 inkasovaných branek, 2,73 branky na utkání) a STS Chvojkovice-Brod (37 inkasovaných branek, 3,36 branky na utkání). Naopak na svou obranu se nemohla příliš spolehnout mužstva Hostinec U Lípy (73 inkasovaných branek, 6,64 branky na utkání), www.odbilla.cz "B" (69 inkasovaných branek, 6,27 branky na utkání) a FC Inter Jihlava (57 inkasovaných branek, 5,18 branky na utkání).


Nejvíce branek padalo v zápasech mužstev www.odbilla.cz "B" (145 branek, 13,18 branky na utkání), AC B2B Pekelnej Stroj "B" (120 branek, 10,91 branky na utkání), 1. FC U Gábinky a FC Inter Jihlava (shodně 98 branek, 8,91branky na utkání), naopak nejméně branek viděli diváci v zápasech mužstev STS Chvojkovice-Brod (67 branek, 6,09 branky na utkání), nováčka Mascotti (83 branek, 7,55 branky na utkání), Kadeti KSČM a Galaxie (shodně 85 branek, 7,73 branky na utkání).


Nejvíce se střelci činili v kole čtvrtém (76 branek, 12,67 branky na utkání), hodně branek bylo k vidění i v pátém (61 branek, 10,17 branky na utkání) a šestém (56 branek, 9,33 branky na utkání) kole, naopak nejméně se střelecky dařilo hráčům v kole devátém (39 branek, 6,50 branky na utkání), dále pak mnoho branek nepadlo v kolech s číslem tři (40 branek, 6,67 branky na utkání) a dvě (45 branek, 7,50 branky na utkání).


Nejvíce branek, a to 23 branek, padlo v utkání šestého kola www.odbilla.cz "B" - FC Inter Jihlava (17-6), naopak pouhé dvě branky (nejméně v podzimních zápasech) padlo v zápase STS Chvojkovice-Brod - Mascotti (2-0, páté kolo) a v souboji o postup mezi mužstvy 1. FC U Gábinky a JP Gaseco (1-1, osmé kolo).


STŘELCI
V podzimních zápasech se prosadilo celkem 122 hráčů.
Nejlepším střelcem a majitelem trofeje za podzim 2017 se stal Matyáš Pech z www.odbilly.cz "B", který nastřílel 30 branek. Na pomyslné stupně vítězů ho doprovodily Patrik Svoboda (AC B2B Pekelnej Stroj "B") a David Hrubeš (1. FC U Gábinky), kteří nastříleli shodně 23 branek. Mezi pětici nejúspěšnějších střelců šesté nejvyšší soutěže se ještě vešli Michal Vlček (1. FC U Gábinky) a Václav Pavlíček (JP Gaseco), kteří do svých osobních statistik zapsali čtrnáct branek.


NEJVÍCE VÝHER V ŘADĚ
Nejvíce výher v řadě zapsali hráči mužstva AC B2B Pekelnej Stroj "B", kteří vyhráli všech jedenáct utkání. Druhá pozice patří mužstvu www.odbilla.cz "B" (7 utkání, 7. - 11. , 4., 6. kolo), třetí příčku v této statistice obsadilo mužstvo Worčestr United (4 utkání, 1. - 3., 5. kolo)
(pozn. autora - statistika je vyhodnocena dle odehraných kol)


NEJVÍCE ZÁPASŮ BEZ PORÁŽKY
I tuto statistiku (zcela logicky) ovládli hráči mužstva AC B2B Pekelnej Stroj "B", kteří nenašli přemožitele ani v jednom utkání. Druhá nejdelší série čítá sedm utkání a postarala se o ní mužstva www.odbilla.cz "B" (7. - 11. , 4., 6. kolo) a JP Gaseco (5. - 11. kolo), třetí pozice sérii šesti zápasů (5. - 10. kolo), kterou předvedli hráči mužstva 1. FC U Gábinky.
(pozn. autora - statistika je vyhodnocena dle odehraných kol)


NEJVÍCE PORÁŽEK V ŘADĚ
Nejvíce porážek v řadě si připsali na své konto hráči mužstva Hostinec U Lípy (11 utkání), sérii pěti porážek v řadě mělo mužstvo Mascotti (3., 5. - 8. kolo), čtyřzápasovou šňůru porážek si připsala mužstva www.odbilla.cz "B" (1.-3., 5. kolo) a Galaxie ( 7. - 10. kolo).
(pozn. autora - statistika je vyhodnocena dle odehraných kol)


NEJVICE ZÁPASŮ BEZ VÍTĚZSTVÍ
Hostinec U Lípy "ovládl" i tuto statistiku, během podzimních bojů nezaznamenal ani jediný tříbodový zisk, a tak si připsal jedenáct zápasů bez vítězství. Další série bez vítězství si připsala mužstva Mascotti (pět, 3., 5. - 8. kolo), www.odbilla.cz "B" (čtyři, 1.-3., 5. kolo) a Galaxie (čtyři, 7. - 10. kolo).
(pozn. autora - statistika je vyhodnocena dle odehraných kol)


KARETNÍ TRESTY
Během letošního podzimu rozhodčí udělili šestnáct žlutých karet a jednu kartu barvy červené. Mezi mužstva, která byla nejvíce trestána barevnými kartónky, patří Kadeti KSČM (čtyři žluté karty + jedna červená), Mascotti (čtyři žluté karty) a STS Chvojkovice-Brod (tři žluté karty). Naopak pětice mužstev (JP Gaseco, Hostinec U Lípy, Worčestr United, www.odbilla.cz "B", FC Inter Jihlava) neobdržela ani jedinou kartu.


AC B2B PEKELNEJ STROJ "B" (33 bodů)
Suverénní vládce letošního podzimu, který soutěží projel jako nůž máslem. Mužstvo poskládané kolem Patrika Svobody se může pyšnit nejlepším útokem i obranou soutěže, a tak není divu, že během jedenácti zápasů neztratili ani jediný bod. Hned v pěti utkáních nastříleli "Pekelníci" minimálně deset branek (oba další medailisté schytali dvoucifernou porážku), jediný "vyrovnanější" zápas sehráli s mužstvem Mascotti, během něhož sice přišli o dvoubrankový náskok, ale nakonec dokázali svého soupeře udolat. Těžko v takhle dokonale fungujícím stroji vybrat nejlepší hráče, střelecky se dařilo Patriku Svobodovi, v mých očích byl velkou oporou Lukáš Houdek, který byl velmi nebezpečný pro soupeřovu branku, ale zvládal si plnit i své defenzivní úkoly.


1. FC U GÁBINKY (25 bodů)
Obrovské překvapení (alespoň pro mě) letošního podzimu, Gábinka ovšem šlapala od začátku sezóny a až na dvě porážky (Worčestr United 4-5, AC B2B Pekelnej Stroj "B" 2-10) ve všech utkáních bodovala.V klíčovém utkání podzimu uhrála bod s mužstvem JP Gaseco (1-1) a udržela ho na distanc od své postupové pozice. V dresu Gábinky se dařilo střelecky disponovanému Davidu Hrubešovi, důležitou roli zastali Michal Vlček a Pavel Vrábel, ale i ostatní hráli náramně, a tak si můžou užít postupové oslavy.


JP GASECO (20 bodů)
Další překvapení, tak vysoko nikdo mužstvo v zelených dresech nečekal, zvlášť, když si v úvodních třech kolech připsalo Gaseco dvě vysoké porážky. Poté ovšem přišla série sedmi utkání, ve kterých si připsali hráči Gaseco sedmnáct bodů a nakonec vyválčili třetí příčku. Závěr podzimu sice trochu kazí příděl od vítězné rezervy Pekelného Stroje (5-15), ale i tak může mužstvo, mezi jehož tahouny patří Václav Pavlíček, David Matulka a Ivo Janoušek (ostatní také ovšem podávali více než solidní výkony), slavit zisk bronzové medaile.


WWW.ODBILLA.CZ "B" (19 bodů)
Začátek jak z hororu potkal hráče čtvrtého mužstva letošního podzimu, čtyři vysoké porážky (z toho jedna kontumační) a poslední příčka v tabulce neznačily nic dobrého. Mužstvo bylo posíleno a další část podzimních bojů vypadala jako pohádka, sedm výher v řadě katapultovalo www.odbillu.cz "B" na čtvrtou příčku tabulky a nebýt odečtu bodů za kontumační porážku, tak se mohla slavit medaile. Matyáš Pech si vystřílel trofej pro nejlepšího střelce, ale obranná hra, byť ovlivněna nepovedeným vstupem do soutěže, by potřebovala pro jaro příštího roku vylepšit.


WORČESTR UNITED (19 bodů)
Podzimní nováček začal jako z partesu, čtyři zápasy a zisk dvanácti bodů nasvědčoval, že právě Worčest bude největšího soupeřem Pekelného Stroje. V pátém utkání ovšem přišla porážka od vítěze soutěže, pak debakl od www.odbilly.cz "B" a ve zbývající části podzimu už Worčestr urval pouhých sedm bodů. Byť se díky výhře v posledním kole udržel Worčestr United v lepší polovině tabulky, tak poněkud rozpačitě působí porážka se sestupující Galaxií, která stála mužstvo umístění na stupni vítězů. Pro větší naději na úspěch by to chtělo nalézt střelce, nejvíce branek (osm) nastřílel Viktor Daněk.


KADETI KSČM (15 bodů)
Kadeti sice hned na úvod zvítězili, pak je ovšem postihla výsledková krize, když v pěti dalších utkání dokázali vyhrát jediné. Ve druhé polovině podzimu ovšem dokázali vyhrát tři z pěti zápasů, a tak se mohli radovat z posunu do lepší poloviny tabulky. Mužstvo táhnul Adam Uhlíř, který společně s Filipem Vlachem nastřílel téměř polovinu branek Kadetů (oba po devíti brankách). Filip Vlach byl ovšem také jediným hráčem šesté nejvyšší soutěže, který uviděl na podzim červenou kartu. Mužstvo v průběhu podzimu posílilo, což bylo jen ku prospěchu věci, poněvadž zůstalo vzdáleno bojům o udržení v soutěži.


STS CHVOJKOVICE-BROD (15 bodů)
Na úvod zisk devíti bodů ze čtyř zápasů, také ovšem třinácti brankový výprask od Pekelného Stroje. Pak se ale něco zaseklo (mrzutá je porážka se zachraňujícím se mužstvem FC Inter Jihlava) a ve zbývající částí podzimu se Chvojkovice radovaly jen ze dvou výher, což zapříčinilo umístění těsně za první šestkou. Antonín Čermák sice nasázel deset branek, ale potřeboval by větší podporu od svých spoluhráčů, jejichž střelecká aktivita patřila k tomu horšímu, co podzimní šestá liga nabídla. Na druhou stranu je ovšem třeba pochválit obranu, která patřila mezi nejlepší trojici v soutěži.


RAIL TEAM (15 bodů)
Nevím, čím to je, ale už třetí sezónu v řadě Rail Team dobře začne, ale pak se záhadně jeho forma vytratí a následuje propad tabulkou. Na podzim to bylo také ze začátku parádní, devět bodů z prvních tří kol učinilo z mužstva v červených dresech adepta na postup, ale pak se něco zvrtlo a v následujících osmi zápasech se podařilo vyhrát jen ve dvou utkání, což mělo za následek osmé místo v tabulce. Tahounem mužstva byl Dušan Luňáček, kterému zdárně sekundoval Petr Vrána, střelecky se dařilo Michalu Telčerovi, který ovšem nastoupil pouze v pěti utkáních.


FC INTER JIHLAVA (13 bodů)
Mužstvo okolo zkušených hráčů (Milan Šaroun, Karel Dvořák, Martin Staněk) bylo dvě třetiny soutěže na sestup, sedm bodů z osmi zápasů nezajišťovalo příliš výhodnou pozici do závěrečných bojů. Inter ovšem zvládl klíčová utkání podzimu na výbornou (vítězství nad Galaxií a Hostincem U Lípy) a mohl se radovat z jistoty záchrany už kolo před koncem, což bylo dobře, poněvadž v posledním kole utrpěl Inter debakl od www.odbilly.cz "B". Inter je velmi pohodovým mužstvem, jeho hráči a hráčky si užívali zápasy a doufám, že tomu tak zůstane (minimálně) i pro jaro příštího roku.


MASCOTTI (10 bodů)
Mascotti si sice první podzimní výhru připsali už ve druhém kole, pak ovšem přišla série čtyř porážek v řadě, což mělo za následek, že situace podzimního nováčka nebyla v tabulce šesté ligy nejrůžovější. Dvě důležité výhry v devátém (nad Hostincem U Lípy) a desátém (nad Worčestrem United) vylepšily mužstvu postavení v tabulce, ale o záchranu se museli hráči Mascotti třást až do posledního kola a museli za ní poděkovat spíše soupeřům než vlastním výkonům. Klíčovým hráčem je kapitán Jakub Půža, kterému zdatně sekundoval Adam Dubský, který stejně jako kapitán mužstva přispěl k záchraně devíti přesnými zásahy.


GALAXIE (9 bodů)
Dvě porážky na úvod vystřídaly dvě vítězství v následujících utkáních, ale byl to jen záchvěv formy, neboť poté přišla smolná série čtyř porážek v řadě. V dohrávce šestého kola sice Galaxie vykřesala jiskřičku naděje na záchranu (vítězství nad mužstvem Worčestr United), ale následující těsná porážka s www.odbillou.cz "B" srazila hráče předposledního mužstva soutěže na kolena. V posledním utkání, v přímém souboji o udržení s mužstvem FC Inter Jihlava, přišla po velmi nepovedeném výkonu další porážka a pád do sedmé ligy. Solidními výkony předváděli na podzim Martin Král a Tomáš Svítil ml., k udržení soutěže to bylo ovšem nestačilo.


HOSTINEC U LÍPY (0 bodů)
Žádná výhra, žádný bod. Těžko hodnotit podzim mužstva, které na podzim provázela smůla na každém kroku. Byť hráči Hostince prohráli vše, co se dalo, tak se v každém utkání maximálně snažili a odevzdali na hrací ploše vše, co bylo v jejich silách.


Na závěr bych chtěl všem hráčům a rozhodčím šesté nejvyšší soutěže popřát krásné prožití vánočních svátků a mnoho úspěchů v roce 2017.