Výběr MK Jihlava obhájil v Bratislavě stříbro!

01.05.2008

III. ročník Memoriálu K. Jokla v Bratislavě –  výběr MK  Jihlava udržel vysokou laťku

Těsně před odjezdem na turnaj se jihlavský výběr musel smířit s absencí několika nominovaných hráčů – ze zdravotních důvodů nemohli odcestovat Pěnička (Flyers), Frolda (Tel Aviv), Kovář (Kulový blesk) a A. Oberreiter (Ježek).  Místo optimálních 14 hráčů tak nakonec zbylo 10 – brankáři Šereda (Starlet) a Žatečka (Klasici), do pole P. Blaško, D. Cabuk (oba Colas), Paiskr (Starlet), Benda,  Telčer (oba Jihlavan), Brnický (Máma), Škoda (Klasici) a Kováč (Odbilla). Vzhledem k tomu, že počet účastníků turnaje stoupl z loňských 7 na 9 týmů, čekala je solidní dávka osmi duelů (hrálo se 2 x 10 minut)!

Úvodní zápas proti FC Kozina Oleksovice nezačal dobře a brzy jsme prohrávali 0:1. Potom ale zazářil Brnický, hatrickem otočil skóre a naznačil, kdo by mohl  na sebe vzít roli dirigenta.

Bohužel v dalším utkání proti Jost 2004 Bratislava jsme vyšli střelecky i bodově naprázdno. Jedna potrestaná hrubka obrany přivedla soupeře do vedení, které i přes několik našich šancí udržel až do konce – 0:1!

Hojivou náplast naštěstí přinesl hned další souboj. Bernolák Bratislava si po nečekaném střeleckém procitnutí beka Paiskra (2 branky) a trefách Škody, Brnického a Telčera odnesl krutý příděl – 5:0!

Výkonnostní houpačka v úvodu turnaje pokračovala zápasem s AC Globus Bratislava – vítězem loňského Memoriálu S. Matouška v Jihlavě. Vedoucí tým Bratislavské I. ligy malého fotbalu nám nedal nejmenší šanci a přesnými kombinacemi zcela rozvrátil naše obranné řady. Po prohře 0:4 se zdálo, že letos mnoho cenných kovů fanouškům nepřivezeme. Jenže jak se později ukázalo, bylo to naše poslední zaváhání.

Výhra proti výběru MK Brno byla při jejich neúplné sestavě a předvedených výkonech povinností. Zpočátku byl ale náš výkon tragický a soupeř byl 2x velmi blízko k pokoření Šeredy v naší brance. Alespoň trochu zlepšená hra ve druhé půli, korunovaná zásahy Brnického (2), Škody (2) a Paiskra přinesla očekávané 3 body – 5:1!

V šestém utkání nás ve hře o medaile mohla udržet jen výhra proti dalšímu bratislavskému celku EFL. Když jsme záhy inkasovali, nevypadalo to dobře, ale potom znovu zavelel k obratu Brnický (2) a přidal se i kapitán Škoda – 3:1!

V sedmém duelu proti nám stál do té doby suverénní domácí celek FC Ružinov jehož bilance byla 6 výher. Plán proto zněl, vsadit na defenzívu a pokusit se urvat alespoň 1 bod. Všichni hráči podali v tomto klíčovém zápase výkony na hranici svých možností. Soupeř útočil i s brankářem, ale do větších šancí se nedostal. Naopak naše brejky nejméně 3x měly skončit brankou, leč koncovka nám nevyšla. Ve druhé půli se nám konečně zdařil rychlý protiúder, který zakončil životní brankou dosud střelecky impotentní Kováč – 1:0! Blízko pojistce byl v nervózním závěru Blaško, ale trefil pouze tyč. Když brankář Šereda zkrotil minutu před koncem míč poskakující na brankové čáře, bylo rozhodnuto. Před posledním kolem tak byly ve hře o zlato hned 3 celky, nám bylo jasné, že poslední 3 body nám zajistí stříbro.

Bratislavský Relax sice budil respekt, ale v posledním utkání turnaje už mu chyběli síly. Bylo jen otázkou času, kdy překonáme defenzívu. V první půli se to podařilo Kováčovi a definitivní pojistku přidal 5 minut před koncem Kováč. Relax už síly na odvetu neměl – 2:0!

V souběžně hraném zápase neudržel AC Globus vedení 2:0 s FC Ružinov a po remíze 2:2 se z celkového vítězství radovali právě hráči domácího FC Ružinov (účastník III. Slovenské ligy velké kopané), druhý skončil výběr MK Jihlava, třetí Jost Bratislava a čtvrtý skončil AC Globus Bratislava.

MK Jihlava tak udržela své loňské pozice v turnaji, který byl rozhodně lépe obsazen a měl i náročnější program. Proto můžeme zodpovědně prohlásit, že druhé místo jediný bod za vítězem je rozhodně úspěchem naší družiny.

Oba brankáři, jak Šereda i mladíček Žatečka podávali vyrovnané výkony, nedopustili se ani jedné hrubky a velkou měrou přispěli ke konečnému úspěchu. V obraně byl oporou zkušený P. Blaško, kterému dobře asistovali Benda s Paiskrem, jež se na rozdíl od kolegy prosadil i střelecky. V záloze dominoval Brnický, který byl s 9 brankami nejlepším střelcem týmu! Škoda jen, že se občas nechal rozptýlit diskuzemi s rozhodčími. Telčer s Kováčem odváděli „černou“ práci, bojovali, ale střelecky se jim příliš nedařilo. Góly byly jediným mínusem i na jinak solidním představením D. Cabuka. V. Škoda mohl sice dát více branek jak 4, ale řadu gólů připravil a jako správný kapitán příkladně bojoval o každý míč.