VIII.liga - 14.kolo: Závitové tyče urvali postup!

01.01.1970

Dobrejtým - Mascotti   3:1   (1:0)
Branky: Bulant 2, Novotný - Syrovec

Dobrejtým to dokázal, porazil mladé mužstvo Mascotty a bodově se na něj dotáhl. První branka padla v 15. minutě, kdy se trefil Vlastimil Bulant a poslal Dobrejtým do vedení, 1:0. Mascotti i přes snahu branku v prvním poločase vatřelit nedokázali. Poločas tedy skončil jednobrankovým vedení Dobréhotýmu. Po změně stran Dobrejtým vstřelil druhou branku, ve 28. minutě se prosadil Jan Novotný, 2:0. Mascotti se dál hnali za vstřelením branky a to se také vyplatilo. V 35. minutě snížil Martin Syrovec, 2:1. Pak se hrálo dlouho vyrovnaně a branka nepřicházela, až ve 49. minutě uklidnil Dobrejtým svojí druhou brankou Vlastimil Bulant a zajistil tak svému mužstvu všechny body. Obě mužstva skončila s 19i body.

FC Rivals PL - 1.FC Ožujsko   17:0   (7:0)
Branky: Fencík 4, Popelář 4, Němeček 2, Novotný 2, Petráš 2, Maryška, Němeček, Popelář

Jistý vítěz nejnižší soutěže FC Rivals vlétli na svého oslabeného soupeře jako uragán, už v 1. minutě překvapil všechny Michal Petráš, který otevřel střelnici. Do poločasu přidali hráči Rivals dalších 6 branek a již do zkončení první poloviny rozmetali soupeře. Po změně stran hráči FC Rivals vůbec nešetřili Ožujsko, která dorazilo na utkání pouze 4+1. Hrdinové večera jsou Jiří Fencík a Lubomír Popelář, oba dali 4 branky. Ožujsko skončilo předposlední.

Hostinec U Lípy - Worčestr United   1:1   (1:0)
Branky: Talpa - Morales

Hostinec to zvládnul, po zaváhání Mascottů je bodově přeskočil a zajistil si poslední 4. postupové místo. Ovšem nic se nerodilo snadno. Hostinec šel ve velice vyrovnaném utkání do vedení v 19. minutě, kdy se trefil David Talpa. V prvním poločase však soupeř nedokázal odpovědět. Hostinec tak vyhrál poločas 1:0. Po změně stran se opět vedl vyrovnaný souboj. Rozjetý Worčestr se celkem Hostinci podařilo eliminovat a po překvapivém průběhu s FC Rivals z minulého kola to dokázali i nyní. Jen se nepovedla podařená akce soupeře, kdy Mike Morales vyrovnal na spravedlivých 1:1. Worčestr skončil na 2. místě.

FC Závitové tyče - FC Real ´91 "B"   4:1   (2:1)
Branky: Klimeš 3, Stejskal - Nikoyan

Favorit utkání Závitové tyče to dokázal, porazil poseldní Real "B" a poskočil na 3. postupovou příčku. Závitové tyče šli do vedení, v 7. minutě otevřel skóre Karel Klimeš. Druhou branku přidal stejný hráč v 18. minutě. Real se zmohl na odpor a ve 21. minutě snížil, kdy se trefil Hayk Nikoyan. Poločas tedy skončil těsným vedením Závitových tyčí 2:1. Po změně stran Real vyslal všechnu snahu do útoku ale ta se nedačila. Naopak ještě dvakrát inkasoval. Nejprve ve 42. minutě, kdy se trefil Dominik Stejskal a v poslední minutě utkání, kdy se nemýlil Karel Klimeš. Real zůstal na posledním místě.