DRFG SUPERLIGA : Jihlava smetla nabitou Příbram

31.05.2016

30.5.2016 od 19:00 hod.

13.kolo DRFG Superligy Malého fotbalu

PŘÍBRAM  -  JIHLAVA  4 : 9  ( 2 : 7 )

Branky : 5. a 50. M. Macek, 8. T. Pilík, 53. Rom – 14. a 56. Dvořáček, 18. a 29. Hron, 23. a 24. Vyskočil, 19. Kriegsmann, 20. Vacek, 59. Průcha. Rozhodčí: Hanusek – Pakosta. ŽK: Kočí, P. Pilík, Branžovský – Vyskočil.

Sestavy :

Příbram: Marek Branžovský – Martin Suchý, Zdeněk Buch, Pavel Pilík, Tomáš Pilík, Jakub Řezníček, Josef Trefný, Michal Macek, Ondřej Drašnar, Jan Mezera, Lukáš Rom, Aleš Bábíček, Aleš Kočí

Jihlava: Ladislav Derfl – Miloš Kriegsmann, David Vacek, Filip Dvořáček, Roman Vyskočil, Adam Průcha, Vojtěch Hron

Na poslední venkovní utkání výběr Jihlavy odcestoval pouze se sedmi hráči. Na poslední chvíli dorazily 3 omluvenky. Přesto vybraní hráči potvrdili kvalitu. Příbram na jaře ani jednou nezvítězila a právě proti oslabené Jihlavě chtěla tuto bilanci napravit. Podřídila tomu vše, využila i služeb 4 prvoligových hráčů ( Pavel a Tomáš Pilíkové, Jakub Řezníček, Michal Macek ).

A úvod utkání nenasvědčoval nic jiného, než pohodovou výhru domácích. V 8.minutě Příbram vedla 2:0, ale Jihlava nedokázala proměnit 3 čisté brankové příležitosti. A pak přišla katastrofální desetiminutovka Příbrami. V této fázi hry Jihlava absolutně ovládla dění na hřišti a rozhodla o vítězi. Domácí kupili chybu za chybou a nedokázali zastavit gólovou smršť hostí. Za 10 minut se Jihlava trefila sedmkrát. Knokautovaná Příbram se do konce poločasu nezmohla již na nic.

Po obrátce výběr Jihlavy sázel na poctivou defenzívu. Příbram zlepšila pohyb, ale kvalita ve finální fázi jí chyběla. Obrana pracovala opravdu na jedničku, skvěle blokovala střely a co prošlo, zneškodnil Derfl. Domácí se chtěli vrátit do utkání a k tomu potřebovali brzkou branku. Tu jim ale hosté z Jihlavy dlouho nepovolovali. Až po zranění Vyskočila ( zlomený nos po zákroku jednoho z domácích hráčů ) se domácí trefili. Ale to do konce utkání zbývalo 10 minut. Riskantní hra domácích však splodila chybu, kterou hosté potrestali a pojistili si tak cenné 3 body.

Chceme v konečné tabulce DRFG Superligy obsadit 3.místo, a proto je vítězství v Příbrami velice důležité. Navíc se nerodilo vůbec lehce a po omluvách to s námi nevypadalo příliš dobře. Všichni hráči odvedli na hřišti skvělý individuální výkon. Ty pak společně vytvořily skvělý tým, který nevypustil ani vteřinu zápasu. Navíc někteří hráči zaujali natolik, že mohou očekávat pozvánku do reprezentace. Někteří si jí zase díky své neúčasti notně oddálily.