VII.Deník.cz liga-6.kolo: Na čele tabulky neporazitelný Rail Team!

06.05.2016

ŽST "C" - FC Čtvrtá hvězda   2:4   (1:3)
Branky: Gál, Novák - Dokulil 2, Mach, Novák
Tento souboj, měl být nejvyrovnanějším utkáním, který se v 6 kole hrál. Před začátkem utkání, na tom však byl lépe celek ŽST "C", který v minulém kole vyhrál a držel si druhou příčku. To jejich dnešní soupeř FC Čtvrtá hvězda, v minulém utkání ztratila důležité body a to z týmem SURIKATY, který hrají o záchranu. První branka v utkání padla v 8 hrající minutě, kdy Jakub Dokulil využil chybu v obraně a poslal celek FC Čtvrtá hvězda do vedení 1:0. V 11 minutě však vyrovnal Luděk Gál, který si šikovně uvolnil a zároveň pohotově vystřelil. Závěr první půle patřil týmu FC Čtvrtá hvězda, protože nejprve jí vrátil vedení svojí druhou brankou v utkání Jakub Dokulil a v závěru zajistil dvoubrankové vedení Jiří Mach. Po změně stran došlo ke zdramatizování utkání, protože Rostislav Novák snížil na rozdíl jedné branky. Po této brance se mužstvo ŽST“C“ stávalo lepším mužstvem a svého soupeře dostalo pod velký tlak. Jenže i když si tým ŽST“C“ vytvořil několik šancí, tak žádná z nich už nebyla využita. Na opak v předposlední minutě zápasu jeden z bránicí hráčů nechtěně zahrál rukou a tým FC Čtvrtá hvězda dostala šanci kopat penaltu. K tomu se postavil Matěj Novák, který přesnou střelou k tyči nedal brankaři šanci a svojí brankou navýšil vedení a zajistil zároveň výhru. Tým FC Čtvrtá hvězda po výhře 4:2 přeskočila svého dnešního soupeře a v tabulce se nyní nachází na 3 příčce. To mužstvo ŽST "C" se naopak propadlo až na 5 pozici.

Galaxie - IZS Jihlava   0:4   (0:0)
Branky: Dolejší 2, Hron 2
Favoritem toho utkáni byl tým IZS Jihlava, který si jako nováček počíná velmi dobře a na víc si netají tím, že mají snahu bojovat o titul a postupové příčky. To mužstvo Galaxie se v dnešním utkání předvedlo fanouškům svými novými dresy, ale ty jim v tomto utkání moc štěstí nepřinesly. První poločas však skončil bez branek, i když více ze hry měl celek IZS Jihlava. Nejdůležitější moment však přišel ve 35 hrací minutě, kdy Martin Hron i s velkou dávkou štěstí se dokázal prosadit a poslat tým IZS Jihlava  do vedení 1:0. O minutu později zajistil dvoubrankové vedení Martin Dolejší. Po těchto dvou inkasovaných branek jako by celek Galaxie ztratila motivaci a snahu o vyrovnání, protože mužstvo IZS Jihlava je začalo přehrávat ve všech směrech. Následovně se pak prosadil znovu jak Martin Hron, tak i Martin Dolejší, který upravili stav na konečných 4:0 pro IZS Jihlava. Mužstvo Galaxie tedy nepřekvapila a po této prohře se usadila na 6 příčce. To jejich soupeř IZS Jihlava se posunul na druhou postupovou příčku a svým herním pojetím, patří k velkým favoritem na postupové celky.

FC Leaders - Kadeti KSČM   1:6   (0:3)
Branky: Berka - Bican 2, Uhlíř 2, Tomšů, Zadina
Oba tyto celky se nachází ve spodu tabulky a právě tento zápas byl pro ně velmi důležitý, protože v případě prohry by si jim velmi zkomplikovali šance o záchranu. Samotné utkání však mělo jednoduchý průběh, protože po brance Adama Uhlíře, Lukáše Tomšů a Hynka Bicana, vedl tým Kadeti KSČM po prvním poločase 3:0. Na začátku druhého poločasu došlo ke zdramatizování, kdy za FC Leaders snížil Michal Berka. Ale závěr utkání patřil zase týmu Kadeti KSČM, kdy se po druhé v utkání prosadil Hynek Bican, Adam Uhlíř a jednu branku si připsal i jejich spoluhráč Jakub Zadina. Mužstvo Kadeti KSČM na konec vyhrálo s přehledem 6:1 a kromě své první výhry v letošní sezoně, se v tabulce posunuli mimo sestupové příčky. To jejich soupeř FC Leaders spadnul na předposlední pozici.

Rail Team - FC Inter Jihlava   10:3   (5:2)
Branky: Tlačbaba 5, Zbořil 2, Luňáček, Sedláček, Škorpík - Dvořák, Píša, Šmrha
Tyto celky mají v letošní sezoně opačné role. Vedoucí celek Rail Team zatím jako jediný mužstvo drží neporanitelnost a každým kole ukazuje čím dál větší kvalitu. To nováček soutěže FC Inter Jihlava se v letošní sezoně zatím trápí a jejich hlavním cílem je spíše bojovat o záchranu. Favoritem utkání je tedy jednoznačně Rail Team, který svojí převahu potvrdil i v tomto utkání. I když se FC Inter Jihlava snažil držet krok, tak na dnešního soupeře silově neměl. Mužstvo Rail Team svého soupeře přestřílel 10:3 a upevnil jsi tak v tabulce první příčku. Velkou zásluhu na této tom měl Zbyněk Tlačbaba, který v utkání vstřelil 5 branek a znovu byl vyhlášen jako nejlepší hráč 6.kola.

Rayo Vallecano - SURIKATY   9:1   (2:1)
Branky: Szpytka 3, Šimák 2, Pražák 2, Lorenc, Pokorný – Hrůza
Před utkáním na tom byl bodově lépe tým Rayo Vallecano, ale i přesto tohle utkání nemělo žádného favorita. Zápas začal lépe pro tým Rayo Vallecano, kdy je v 17 minutě poslal do vedení David Šimák. Jenže o dvě minuty později za SURIKATY vyrovnal Marek Hrůza. Ale ani tento stav nevydržel moc dlouho a vedení týmu Rayo Vallecano vrátil Lukáš Szpytka. Ve druhém poločase se však už žádné zdramatizování nekonalo a celek Rayo Vallecano čím dál více navyšoval svoje vedení. Konečná cifra se zastavila na stavu 9:1 a největší zásluhu na tom měl hráč Lukáš Szpytka, který v utkání vstřelil hattrick. Díky této vysoké výhře se Rayo Vallecano vyhouplo na 8 pozici a tým SURIKATY zůstaly stále na posledním sestupovém místě.

FK Stavgaz Jihlava - Drebovi Parťáci   2:11   (2:5)
Branky: Benda, Suchý - Pokorný 6, Bartoň 2, Bartoň, Kupka, Štancl
Celek Drebovi Parťáci chytli v posledních kolech velkou formu a poráží jednoho soupeře za druhým. To FK Stavgaz Jihlava se nachází ve středu tabulky a sice mají dostatek kvalit na to potrápit i ty nejlepší mužstva, ale na postupové příčky těžko dosáhnou. Ani tento zápas neukázal žádné překvapení a Drebovi Parťáci svého soupeře převálcovali 11:2. Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen Petr Pokorný, který v utkání vstřelil 6 branek. Díky této vysoké výhře se Drebovi Parťáci posunuli na 4 příčku, kde mají stále velkou šanci promluvit do postupových pozic.