IV. Rádio Jihlava liga - 6. kolo: První ztráta bodů TJ Topičůf Salóón

05.05.2016

Kavčí Hory Polná TJ Topičůf Salóón 3:3 (1:1)

Branky: Barák, Kourek 2 – Fiedler, Šimánek 2

Papírovým favoritem byli Topiči, neboť bodový rozdíl mezi oběma mužstvy činil + 12 bodů, ale na hřišti to zejména v prvním poločase vidět nebylo. Obě mužstva sice hrála s nasazením, ale zároveň bylo vidět hodně nepřesností a pokud se zrodila nějaká šance, v klidu si s ní poradili oba brankáři. A tak první branka padla až ve 24 minutě, kdy se trefil polenský Kourek. Radost polenských však trvala pouze 1 minutu, protože pár vteřin před poločasem vyrovnal nekompromisně hlavou J. Fiedler. Druhý poločas opět přinesl vyrovnaný boj, ale do vedení šli ve 28 minutě Topiči. Opticky měli navrch, ale herní výpadek ve 31 a 41 minutě přinesl vedení opět polenským. Proti však byl opět Šimánek, který ve 43 minutě vyrovnal. Nakonec to mohli být přeci jenom Topiči, kteří mohli mít všechny body, neboť ve 48 minutě zahrávali pokutový kop, který však J. Krechler neproměnil a tak utkání skončilo dělbou bodů.

FC Jiřín – Olds Želetava 4:8 (3:5)

Branky: Řežábek, Jiří Šiška 3 – Ondráček 2, Pacas 4, Simandl 2

Hráči z Jiřína trestuhodně zaspali v úvodu utkání a dovolili soupeři, aby již v 11 minutě vedl 3:0. Do této doby měli hráči z Želetavy herně i opticky navrch. Během 14 a 15 minuty však měli „herní“ výpadek a dovolili svému soupeři vyrovnat, ale tento výsledek vydržel pouze do 20 – 21 minuty, kdy stejný výpadek měli i jiřínští borci a tak poločas skončil dvoubrankovým vedením Želetavy. Ve druhém poločase sice Jiřín ještě jednou skóroval, ale soupeř si již v klidu zasloužené vítězství pohlídal.

SEDMÍK Some Jihlava „B“ - SK – AZ Chaos 3:6 (2:3)

Branky: Sapola 2, Šereda – Kunče 2, Pjenčák 3, J. Svoboda

Sedmíci se trápí a pokud nepřijde Daniel Kavka, aby rozdával přesné nahrávky, je vidět herní trápení. Sedmíci sice bojují, ale schází jim herní přehled. Dnes sice měli jednoho hráče na střídání a v 17 minutě dokonce vedli 2:1, ale o náskok přišli během 22 a 23 minuty, kdy soupeř obrátil skóre utkání ve svůj prospěch. Chaos viděl, že dnes může získat všechny body a mnohdy zcela snadno procházel obranou soupeře a tak ve 48 minutě již vedl 5:2 a utkání nakonec dotáhl do vítězného konce.

Sportvel „A“ – AC Spatra 4:13 (0:5)

Branky: Kabelka, T. Skotar, Štěpán 2 – Kourek, Kravka 2, Matoušek 3, M. Pescit 2, Jan Urbánek 3, M. Urbánek 2

Sportvel chtěl zapomenout na prohru v minulém kole, ale dnes prostě na svého soupeře neměl. O výsledku utkání bylo rozhodnuto již po prvním poločase, kdy Spatra vedla o 5 branek. V e druhém poločase sice Sportvel dokázal 4x skórovat, ale jeho soupeř mu stačil ještě naděli dalších 8 branek a zaslouženě zvítězil. Sportvel, pokud chce stále ještě pomýšlet na možný boj o vyšší ligu se musí nad svým výkonem zamyslet a více trénovat.

Tel Aviv – VŠP 4:4 (1:2)

Branky: Švaříček 4 – Holub, Jeníček 2, Machovec

Tel Aviv hrál od samého počátku dobře takticky a útočil ze zabezpečené obrany, což mu přineslo v 38 minutě zasloužené vedení 4:2. Následně však během 39 a 41 minuty nechal soupeře trestuhodně vyrovnat a jelikož již nikdo nebyl schopen skórovat, skončilo i toto utkání dělbou bodů.

FC Vašíčkova banda – Starlet „B“ 2:2 (1:1)

Branky: Dvořák, Motáček – Lapeš 2

Opticky i herně měli navrch hráči Starletu, ale Vašíčci ukázali svoji produktivitu, podpořenou spolehlivým výkonem svého golmana. Oproti tomu Starlet tlačil, ale zejm. hráči Kahoun a Zamazal dnes neměli svůj den, protože oba měli min. 2 100% gólové šance, které však trestuhodně zahodili a tak se nakonec oba soupeři rozešli se smírným výsledkem.