Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

V. Sabe liga - 6. kolo: Všechna mužstva už bodovala

05.05.2016SSC ROCK CLUB JIHLAVA - WWW.ODBILLA.CZ "B" 11-4 (7-0)
Branky: Kovář 4, Hartmann 3, Partl 2, Bartoš, Denis Gregor - Kováč 3, Medřický
Vstup do utkání neměli hráči www.odbilly.cz "B" nejšťastnější, ještě neskončila úvodní minuta a už prohrávali, chybu v jejich obranných řadách potrestal Ondřej Bartoš a potvrdil, že Rock Club má v první polovině letošního jara parádní formu.
Druhá branka na sebe nenechala příliš dlouho čekat, už v minutě následující se napřáhnul David Kovář a Rock Club hřálo po necelých dvou minutách hrací doby dvoubrankové vedení.
Celý první poločas se pro hráče www.odbilly.cz "B" změnil v jednu velkou noční můru, protože jejich obranné řady byly pod neustálým tlakem soupeře, který si vypracovával další a další příležitosti, ze kterých se pak stávaly branky v jejich síti.
Ondřej Partl (8. minuta) a František Hartmann v následující minutě přidali další přesné zásahy vedoucího mužstva páté nejvyšší soutěže a začala se rýsovat podoba výsledku, ze které neměli hráči soupeře příliš velkou radost.
Snaha se hráčům www.odbilly.cz "B" vytknout nedá, ale střelecká nemohoucnost v prvním poločase způsobila, že branky padaly jenom do jejich sítě, další navštívenku jim poslal v patnácté minutě František Hartmann a "odbillákům" nebylo moc veselo.
V prvním poločase ještě dvakrát dokázali hráči Rock Clubu prolomit obranu soupeře, David Kovář ve 20. a 21. minutě neměl slitování s brankářem "odbilláků" a upravil náskok, který si jeho mužstvo přenášelo do druhé části utkání, na sedmibrankový.
Hned v úvodu druhého poločasu zaspala obrana www.odbilly.cz "B" a nepohlídala Ondřeje Partla, který tak měl dostatek času, aby zamířil a poslal do branky soupeře osmý pozdrav od Rock Clubu.
Až za této situace, která by dala zlehka nazvat zoufalou, se prosadili i střelci www.odbilly.cz "B", ve 30. minutě vstřelil první branku svého mužstva Jan Kováč, ale sedmibrankové manko bylo příliš velké, než aby tato trefa mohla nějakým způsobem zdramatizovat další průběh utkání.
Zvláště, když hráči Rock Clubu v dalších sedmi minutách nasypali do sítě soupeře další brankový příděl, ve 34. minutě se zapsal do listiny střelců Denis Gregor, o minutu později zkompletoval hattrick (a zároveň vstřelil desátou branku Rock Clubu) František Hartmann a ve 37. minutě si připsal čtvrtý střelecký úspěch v tomto utkání David Kovář.
Jedenáct inkasovaných branek a desetibrankové manko nebylo moc příjemnou vizitkou hráčů www.odbilly.cz "B", kteří se v závěru utkání přece jen dočkali dalších branek, které alespoň trochu zmírnili výprask, který v tomto utkání utrpěli.
Mezi dvě branky Jana Kováče (39. a 48. minuta - další hattrick v tomto utkání) vklínil svůj zásah Tomáš Medřický (46. minuta), ale pro hráče www.odbilly.cz "B" to byla jen slabá útěcha na nepovedený výkon v utkání šestého kola.
SSC Rock Club Jihlava tak v první polovině soutěže neztratil ani bod, zatímco www.odbilla.cz "B" má po šesti kolech vyrovnanou bilanci tří výher a stejného počtu porážek.


OLD BOYS - FC STEAK HOUSE NA KALVÁRII 3-4 (2-2)
Branky:
Marek 2, Krch - Roman Kružík 2, Pavelka 2
Old Boys se chtěli rozloučit s první polovinou soutěže výhrou a trochu si vylepšit situaci v tabulce, naopak Steak House by byl v případě výhry téměř zachráněn a mohl by se soustředit na možnost získat co nejlepší pozici v konečné tabulce.
Lépe vstoupili do utkání hráči Steak House, které v sedmé minutě poslal do vedení Jiří Pavelka, který využil chybné rozehrávky soupeřů a prostřelil brankáře Old Boys povedenou střelou.

Old Boys ovšem nesložili ruce do klína, ale zvýšili svou aktivitu a v desáté minutě se dočkali i oni vstřelené branky v tomto utkání, o vyrovnávající trefu se postaral Bohumil Marek.
Následující minuty nabídly několik zajímavých momentů, za zmínku stojí až ten z minuty šestnácté, kdy se prosadil Roman Krch
a díky jeho trefě otočili Old Boys dosavadní průběh zápasu ve svůj prospěch.Ovšem jen nakrátko, protože o minutu později využil euforie v řadách soupeře Roman Kružík a po jeho dobře mířené střele byl stav mezi soupeři opět vyrovnaný.
Do konce prvního poločasu už jsme se žádné branky nedočkali, a tak jsme se mohli těšit na druhou část tohoto zajímavého utkání.
Ve druhém poločase udeřili hráči Steak Housu téměř ve stejném čase jako v první části utkání, ve 33. minutě se vyhnul všem nástrahám obranné řady Old Boys Jiří Pavelka a vrátil vedení na stranu svého mužstva.
Ale i tentokrát dokázali Old Boys rychle odpovědět na vedoucí branku soupeře, ve 35. minutě bylo opět srovnáno, podruhé v zápase promluvil do osudu utkání Bohumil Marek a začínalo se opět od znovu.
Ve druhém poločase padaly branky v rychlém sledu, a tak jsem na další branku čekali pouhé dvě minuty, to se napřáhnul Roman Kružík a jeho druhá trefa v zápase vrátila vedení na stranu Steak House.
Old Boys se až do konce utkání snažili o vyrovnávací trefu, ale obrana soupeře už jim žádnou radost ze vstřelené branky nedovolila.
A zatímco si Old Boys připsali pátou jarní porážku a v tabulce se propadli až na samé dno, tak FC Steak House na Kalvárii získal desátý jarní bod a může stále směle pokukovat po bronzové medaili.


JP GASECO - FC AJTAKRAJTA 0-6 (0-3)
Branky: Jaroš 3, Dvořák, Špejtek, Štancl
JP Gaseco, pokud chtělo zastavit propad tabulkou, potřebovalo bodovat, zatímco Ajtakrajta si dělala zálusk na první jarní body.
Začátek hráčům Gaseca příliš nevyšel, už v páté minutě jejich obranu vytrestal Vítězslav Jaroš a jeho střela zajistila Ajtakrajtě parádní vstup do utkání.
Hráčům Gaseca vstup do utkání nevyšel celkově, protože už v deváté minutě to bylo o dvě branky, tentokrát potrestal chybu v obraně Filip Dvořák a mužstvu v zelených dresech se sen o bodovém zisku z tohoto utkání začal pomalu vzdalovat.
Ještě neuplynula ani čtvrthodina hrací doby a už byl rozdíl mezi soupeři tříbrankový, podruhé v zápase se do listiny střelců zapsal Vítězslav Jaroš a Gaseco se začalo obávat, aby z toho zase nebyl takový příděl jako minulý týden.
K velkému štěstí hráčů Gaseca se ovšem brankostroj Ajtakrajty v prvním poločase zadrhnul, a tak skončilo jen u tříbrankového poločasového manka, protože hráči Gaseca se v tomto utkání potýkali s nepřesnou koncovkou, což se podepsalo na nule na jejich kontě vstřelených branek.
Pokud chtělo Gaseco ještě něco udělat s utkáním, tak vstup do druhého poločasu veskeré jejich naděje rozmetal na padrť, protože už ve 27. minutě zkompletoval Vítězslav Jaroš hattrick a srazil soupeře do hluboké herní deprese.
Hráči v zelených dresech se snažili, ale v tomto zápase jim toho příliš nevycházelo, chyběla lepší přihrávka nebo přesnější střelba, a tak se nemohli ani příliš divit, že soupeři příliš starostí v obranných řadách nenadělali.
Ajtakrajta, to bylo panečku jiné kafe, ta se neustále tlačila směrem dopředu a na rozmezí 35. a 36. minuty ještě dvakrát zarmoutila brankáře soupeře, nejprve se trefil Daniel Špejtek a chvilku po něm se prosadil Ondřej Štancl.
FC Ajtakrajta si připsala první jarní body a díky nim opustila poslední příčku v tabulce, JP Gaseco po nadějném začátku začíná výsledkově chřadnout, třetí porážka ze čtyř kol jim příliš radosti nenadělala.


RED HOT - 1. FC OJOJÁK 4-2 (2-1)
Branky: Pahr 2, Vágner 2 - Pik 2
Red Hot, kterého na jaře zdobí skoro až děsivě (alespoň pro soupeře) silný útok, vstoupil do utkání jak se sluší a patří na nejofenzivnější mužstvo soutěže a už v páté minutě se ujal vedení, když se k míči dostal Tomáš Pahr a jeho střela zaplula za záda brankáře Ojojáků, který neměl příliš šancí na úspěch proti této střele.
Ojojáci přišli s rychlou odpovědí, už v osmé minutě se na konci rychlé akce objevil David Pik a po jeho přesné trefě bylo vyrovnáno.
Red Hot neustále hrozil před soupeřovou brankou, a tak se obrana Ojojáků musela snažit ze všech sil, aby uhlídala vyhlášené střelce, kteří sází na jaře jednu branku za druhou.
Až ve čtrnácté minutě se v obraně Ojojáků vyskytlo okénko, kterého využil Petr Vágner a vrátil vedení zpátky na stranu Red Hot.
Ojojáci také nevynechali jedinou možnost k prověření pozornosti obrany soupeře, ale do konce první části utkání už žádnou další branku nepřidali, a když na tom byl střelecky stejně i jejich soupeř, tak zůstal v platnosti výsledek, který platil zhruba od poloviny prvního poločasu.
Ve druhém poločase se oba soupeři snažili přidat další branky, nějaký čas jim ovšem trvalo než si střelci srovnali mířidla a dokázali prostřelit brankáře, kteří prozatím jejich střeleckým pokusům úspěšně odolávali.
Ale jen do 35. minuty, kdy se před brankou Red Hot zjevil David Pik a na jeho prudkou střelu neměl brankář soupeře žádné páky, kterými by zabránil cestě míče za svá záda.
Nerozhodný výsledek ovšem vydržel jen necelou minutu, ještě ani neutichla radost v táboře Ojojáků a už to zase byli hráči Red Hot, kteří potřetí v utkání odskočili svému soupeři na rozdíl jedné branky, podruhé v zápase se zapsal mezi střelce Tomáš Pahr.
Ojojáci v následujících minutách zvýšili svou aktivitu, tlačili se do zakončení a chtěli i potřetí v utkání smazat těsný náskok soupeře, tentokrát ovšem byl soupeř proti a žádnou další branku jim nepovolil.
Navíc ve 49. minutě využil riskantnější hry Ojojáků směrem dozadu Petr Vágner a svou druhou brankou v utkání definitivně rozhodnul o držiteli tříbodového zisku.
Red Hot je tak i nadále držitelem druhé postupové příčky, mužstvo 1. FC Ojoják si připsalo na své konto třetí jarní porážku a nadále setrvává v horší polovině tabulky.


ŹST "B" - SPORTVEL "B" 3-0 (0-0)
Branky: P. Novák ml. 2, Poul
Soupeři byli před zápasem v rozdílných náladách, zatímco ŽST "B" se hřálo na bronzové pozici, tak Sportvel "B" se nacházel na příčce, která mu nezaručovala, že si bude moci zahrát pátou nejvyšší soutěž i v podzimních měsících letošního roku.
První poločas nabídnul několik zajímavých příležitostí, ale ve všech situacích se museli střelci sklonit před uměním strážců branky, a tak se oba soupeři rozešli na poločasovou přestávku, aniž by se mohli radovat z alespoň jediné vstřelené branky.
Marná byla hráčům rezervy ŽST jejich herní převaha a větší počet šancí, obrannou hráz Sportvelu zkrátka prolomit nedokázali.
Ve druhém poločase hráči ŽST "B" stupňovali svůj tlak, trpělivě hledali skulinku v obraně rezervy Sportvelu a ve 40. minutě dokázali jednu takovou najít, Petr Novák ml. se prosmýknul mezi bránícími hráči a pro brankáře soupeře nastala nepříjemná chvilka, musel vytahovat míč ze své sítě.
Vstřelená branka donutila hráče Sportvelu trochu více otevřít hru, čehož dokonale využili rychlonozí hráči ŽST a ve 43. minutě po rychlé akci přidali druhou branku v utkání, tentokrát se trefil Lukáš Poul a přiblížil sebe i své spoluhráče k páté jarní výhře.
Hráči Sportvelu zápas nezabalili, snažili se i nadále alespoň o vstřelení jediné branky, ale nebylo jim přáno, navíc ještě jednou dokázali soupeři potrestat chybu jejich zadních řad, podruhé v zápase se mezi střelce zapsal Petr Novák ml. a bylo vymalováno.
ŽST "B" tak stále neztratilo na v souboji na hrací ploše ani jeden bod (porážka byla kontumační), naopak rezerva Sportvelu zůstává v přímém ohrožení sestupem.


KTM - STS CHVOJKOVICE-BROD 1-0 (0-0)
Branka: Votava
Další ze zápasů, ve kterém nastoupila proti sobě mužstva v rozdílných situacích, zatímco KTM byl na čtvrté pozici s mírnou ztrátou na medailové pozice, tak hráčům Chvojkovic na záda nebezpečně dýchají sestupové starosti.
KTM bylo od začátku lepším mužstvem, bušilo na obranného valu soupeře, ale dlouho nedokázalo najít recept na jeho prolomení.
Hráči STS se soustředili na obranu, pozorně bránili a nedarovali soupeři příliš prostoru, samozřejmě nevynechali žádnou příležitosti
k ohrožení branky KTM, ale jejich střelecká produkce byla velmi bídná, a tak se brankář KTM ani příliš nezapotil.
Dlouhé minuty si nevěděli hráči KTM rady s obranou soupeře, do jejich hry se pomalu začala vkrádat nervozita, která jim jejich snažení příliš neulehčovala.

Až ve 46. minutě padlo rozhodnutí tohoto zápasu, obrana STS dala příliš volného prostoru Miroslavu Votavovi, který se příliš nerozpakoval a poslal míč za záda brankáře Chvojkovic.KTM tak na poslední chvíli vydřelo výhru a zůstalo nadále ve hře o cenné kovy, mužstvo STS Chvojkovice-Brod zažívá zatím bídné jaro, jediná výhra za šesti kol hovoří za vše.


-mš-