Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

VI. Ježek liga - 6. kolo: Nečekaná ztráta rezervy ATISU

05.05.2016FC BŘEZINKY SE VRACÍ - FANKLUB FCV 4-1 (3-1)
Branky: Hyka 2, Benda, Vidourek - Bišof
Utkání nabídlo ofenzivní fotbal, neboť pro obě mužstva byl pojem pevná obrana (hlavně
v prvním poločase) španělskou vesnicí.
Útočníci se dostávali snadno do šancí, s jejich proměňováním to ovšem bylo horší, na vině byla buď špatně mířená střela nebo dobrý zákrok brankáře soupeře.
V osmé minutě jsme se dočkali vstřelené branky, rychlý protiútok Březinek skončil rozebráním obrany Fanklubu, Jan Vidourek už měl lehkou úlohu, stačilo nastavit nohu
a trefit odkrytou branku soupeře.
Další branka se urodila v minutě čtrnácté, opět došlo k destrukci obranných řad Fanklubu, tentokrát měl ale Jaroslav Hyka i potřebný kus štěstí, jeho střela se otřela o horní tyč
a až poté zaplula do sítě.
Hned v následující minutě se napřáhnul ze střední vzdálenosti Marcel Benda a s nadějemi Fanklubu na bodový zisk z tohoto utkání to vypadalo neslavně, tříbrankové manko nedávala hráčům ve žlutých dresech příliš nadějí.
Jenže ještě v téže minutě vykřesal Milan Bišof jiskřičku naděje pro Fanklub, ihned po rozehrání na polovině hrací plochy se prohnal obranou Březinek a obstřelil brankáře soupeře kolem, který s jeho střeleckým pokusem nemohl nic dělat.
Vstřelená branka nalila hráčům Fanklubu novou naději do žil, ale do konce prvního poločasu si už nedokázali poradit s brankářem Březinek, který své mužstvo držel nad vodou a zajistil mu dvoubrankový náskok do druhého poločasu.
Druhý poločas nabídnul příběh o marném dobývání branky Březinek, hráči Fanklubu zkoušeli všechno možné, ale nepodařilo se jim už znovu překonat Petra Vopálenského v brance soupeře, který podal znamenitý výkon a jeho spoluhráči mu mohli děkovat za výhru v tomto utkání.
S přibývajícím časem musel Fanklub začít hrát na riziko v zadních řadách, čehož soupeři začali využívat, ale třikrát v průběhu několika málo minut pohořeli na brankáři Fanklubu, který v těchto okamžicích držel své mužstvo ve hře.
Držel až do 46. minuty, kdy ho podruhé v utkání překonal Jaroslav Hyka a bylo vymalováno, Březinky odskočily svému soupeři na rozdíl tří branek a definitivně si pojistily druhé jarní vítězství.
Fanklub FCV si připsal třetí porážku v soutěži, navíc "dovolil" soupeři, aby se na něj bodově dotáhnul.


MELBERN - BUMERANG 1-3 (0-0)
Branky: Kříž - Jakub Mráka, Lakatoš, Pešek
I druhé zahajovací utkání středečního programu nabídlo zajímavou podívanou, obě soupeři se neustále tlačili směrem dopředu, ale v prvním poločase se oba soupeři mohli spolehnout na pevné obrany, které útočícím hráčům nedopřáli příliš volnosti.
A když se objevila nějaká skulinka v zadních řadách některého z mužstev, tak zůstala nepotrestána, jako v případě hráče Melbern, který se objevil za obranou Bumerangu,
ale nedokázal přesně zamířit a jeho střela minula branku soupeře.
Jelikož na druhé straně to bylo podobné, tak jsme se v prvním poločase branky nedočkali, byť se hrál zajímavý fotbal plný nasazení a snahy, takže se bylo neustále na co dívat.
Ve druhém poločase už začali hráči Bumerangu plnit svou úlohu papírového favorita,
ve 33. minutě rozehráli nakrátko přímý volný kop a Jakub Mráka nechytatelnou pumelicí otevřel skóre tohoto utkání.
Mužstvo v zelených dresech ještě přidalo na své snaze vstřelit branku, obrana Bumerangu ovšem šlapala i nadále na plný výkon, a tak se jejich aktivita tříštila na obranném valu,
kteří soupeři vystavěli před svojí brankou.
Navíc začali hráči v modrých dresech využívat mezírek v obraně Melbern, jednu takovou potrestal prudkou střelou Jan Pešek, který se ve 41. minutě napřáhnul těsně za pokutovým územím a brankář soupeře byl bez šance.
Třetí branka Bumerangu padla ve 45. minutě, kdy se zapsal do listiny střelců Miroslav Lakatoš a jeho přesná střela sebrala hráčům Melbern poslední zbytky naděje na obrat
v tomto utkání.
Přesto se ovšem hráči Melbern nevzdali a ve 49. minutě byli odměněni za svou neutuchající snahu o vstřelení branky, přesně zamířil Radim Kříž připravil brankáře Bumerangu o čisté konto.
V závěru druhého poločasu ještě rozhodčí udělil dvě žluté karty, po jedné na každé straně, což ovšem už nemělo žádný vliv na konečný výsledek tohoto utkání.
Bumerang ani v šestém kole neztratil body, a tak se stále může pyšnit stoprocentní bilancí, zatímco Melbern doplácí na svou jarní bolest, produktivitu, a tak si připsal do tabulky šesté nejvyšší soutěže už čtvrtou porážku.


FC POPICE - CZERVENA ZVEZDA 2-1 (0-0)
Branky: Novák, Svoboda - Kacik
Zápas sice nabídnul souboj prvního se čtvrtým mužstvem tabulky, jelikož byl ovšem mezi soupeři osmibodový rozdíl, tak nešlo o přímý souboj postupových kandidátů.
Popice, které na jaře ještě neztratily ani bod, začaly aktivně, snažily se svého soupeře dostat do úzkých, ale soupeř hrál velmi soustředěně směrem dozadu, což mělo za následek, že se lídr soutěže v prvním poločase střelecky neprosadil.
Hráči Czervene zvezdy ovšem jen nebránili, nevynechali jedinou příležitost k potrápení obranných řad soupeře, ovšem ani oni nebyli ve své snaze úspěšní, a tak skočilo úvodní dějství bezbrankovou remízou.
Druhá část zápasu byla podobné té první, hráči Popic měli optickou převahu, ale nedokázali si poradit, až na několik málo výjimek, s pozornou obranou soupeře, která jim dávala řádně zabrat.
Až ve 34. minutě povolila obranná hráz Czervene zvezdy, trestuhodně ponechala bez povšimnutí Michala Nováka a ten si už věděl rady, jak naložit s nabídnutou příležitostí
a Popice se díky jeho přesné střele ujaly vedení.
Czervena Zvezda musela zvýšit svou aktivitu směrem dopředu, snažila se smazat soupeřův náskok, ale Popičtí se v těchto okamžicích utkání mohli spolehnout na svou obranu, která držela jejich těsný náskok při životě.
Popice přežily nápor Czervene zvezdy a ve 42. minutě podruhé v utkání udeřily, tentokrát obranu soupeře obelstil Kamil Svoboda a z pohledu lídra soutěže to začínalo vypadat velmi nadějně, dvoubrankový náskok necelých osm minut před koncem nebyl jistě k zahození.
Ovšem dvoubrankové vedení vydrželo Popicím jen krátce, už ve 43. minutě se dostal ke slovu kanonýr Czervene Zvezdy Pavol Kacik, kterému dala obrana soupeře příliš volnosti a jeho přesná střela umazala část náskoku Popic.
Ve zbývajících minutách už žádná další branka nepadla, a tak si Popice mohly v šestém kole připsat šestou jarní výhru, zatímco Czervena zvezda potřetí na jaře opouštěla hrací plochu bez bodového zisku.


KOVO-MIKU TEAM "99" - ŠLAPKY 1-2 (0-1)
Branky: Mazač - van Gelder, Štětkář
Oba soupeři během jara zatím neposbírali příliš bodů, a tak by se jim bodový zisk ze vzájemného duelu celkem hodil.
Šlapky vstoupily do utkání lépe, už v sedmé minutě se trefil Roman Štětkář a zajistil svým barvám vedení, které i přes snahu hráčů KOVO-MIKU teamu vydrželo až do konce prvního poločasu, protože žádná další branková příležitost se už nedočkala využití.
Ve druhém poločase se snažili hráči KOVO-MIKU odčarovat neprůstřelnost soupeřova brankáře Miloslava Hulína, dlouho ovšem nedokázali najít správné zaklínadlo, které by jim přikouzlilo radost ze vstřelené branky, která by znamenala vyrovnání.
Šlapky naopak chtěly své vedení navýšit, vedlo se jim ovšem stejně jako soupeřům, jejich aktivita směrem dopředu narážela na pevnou obranu KOVO-MIKU v čele s brankářem Ladislavem Mazačem, který v těchto okamžicích utkání držel své mužstvo nad vodou.
Závěr zápasu byl pořádně dramatický, předposlední minuta hrací doby byla bohatá na branky, na střelecké trápení svých spoluhráčů
se už nemohl z branky dívat Ladislav Mazač a svůj parádní výkon korunoval vstřelenou brankou, bohužel pro celé KOVO-MIKU se na druhé straně dokázal trefit ve stejné minutě Bernardo van Gelder a bylo po nadějích na bodový zisk z tohoto utkání.
Šlapky podruhé na jaře vyhrály a vylepšily si své postavení v šesté lize, KOVO-MIKU Team "99" si připsal čtvrtou (druhou v řadě) jarní porážku a zkomplikoval si situaci v tabulce.


FC ATIS JIHLAVA "B" - SPORT BAR TEAM KUŽELNA 5-8 (0-5)
Branky: Nešpor 3, Heřmánek, Rostislav Vevera - Barák 5, Karol 3
FC ATIS, třetí prozatím stoprocentní mužstvo letošního jara, vstoupil do utkání aktivněji, zatlačil soupeře před jeho branku, ale jeho aktivita nepřinesla kýžené úspěchy, a tak udeřilo na druhé straně, po rychlém protiútoku se před Michalem Karolem zjevila odkrytá brána
a pro střelce jeho kvalit již nebyl problém vstřelit branku.
V sedmé minutě ztratili hráči ATISu míč na soupeřově polovině, k míči se dostal Leoš Barák, dva metry před pokutovým územím se odhodlal ke střele a Kuželna byla rázem
o dvě branky před svým soupeřem.
Hráčům ATISu se herně příliš nevedlo, míče jim odskakovaly, přihrávky byly nepřesné
a o úspěšnosti střelby se také dalo polemizovat.
Kuželna pozorně bránila a vyrážela k rychlým protiútokům, v 18. minutě využil přečíslení ke vstřelení další branky Leoš Barák a s ATISem to začalo vypadat bledě.
Ještě hůře bylo hráčům ATISu v závěrečné pětiminutovce, kdy jejich obrana dvakrát propadla a Kuželna přidala další dvě branky, nejprve ve 21. minutě zkompletoval hattrick Leoš Barák, na kterého navázal v následující minutě Michal Karol, pro kterého to byl druhý úspěšný zásah v tomto utkání.
Kuželna měla v prvním poločase úžasnou střeleckou bilanci, z prvních pěti střel nastřílela stejný počet branek a zajistila si luxusní náskok do druhého poločasu.
Druhý poločas začal lépe pro hráče ATISu, po půlhodině hry brankář Kuželny jen vyrazil hlavičku Rostislav Vevery, na jeho dorážku byl ovšem už přes veškerou svou snahu krátký.
Vstřelená branka povzbudila hráče ATISu a ve 33. minutě se hráči ve světle modrých dresech radovali z druhého střeleckého úspěchu, prudký centr Jiřího Nešpora poslal jeden z bránících hráčů přímo mezi nohy svého brankáře a ATISu svitla jiskřička naděje na zdramatizovaní tohoto utkání.
Ovšem jen nakrátko, neboť hned v následující minutě našel Filip Havelka přesnou přihrávkou na levém křídle Leoše Baráka a ten už si věděl rady, přesnou a tvrdou střelou nedal brankáři ATISu šanci a vrátil svému mužstvu klid do následujících minut.
ATIS chvílemi soupeře svíral v kleštích, ale v koncovce byl bezradný, což příliš netrápilo hráče Kuželny, kteří naopak byli směrem dopředu velmi produktivní, sedmou branku přidal ve 43. minutě po rychlém protiútoku Michal Karol a necelých sedm minut před koncem zkompletoval hattrick.
Následující minuta, akce jak přes kopírák (ztráta míče na polovině Kuželny, rychlý protiútok) a SPORT BAR TEAM přidává další branku, popáté v zápase se mezi střelce zapisuje Leoš Barák a definitivně uklidňuje sebe i své spoluhráče, tří body z tohoto utkání zůstanou v jejich péči.
ATIS v závěru utkání ještě zkorigoval nepříjemně se vyvíjející výsledek, postupně se trefili Aleš Heřmánek (46. minuta) a dvakrát Jiří Nešpor (48. a 49. minuta), ale byla to jen zmírnění hrozivě vypadající porážky.
Hlavní hvězdou utkání byl střelec pěti branek Leoš Barák, který dělal soupeři velké problémy, nejenže střílel branky, ale nedal se prakticky odstavit od míče a táhnul většinu nebezpečných akcí svého mužstva.
FC ATIS Jihlava "B" tak poprvé na jaře ztratil body a přišel o nejtěsnější kontakt s postupovými příčkami, SPORT BAR TEAM Kuželna po dvou porážkách v řadě zabral a vylepšil si náladu i postavení v tabulce.


RYCHLÉ PÍPY - 1. FC U GÁBINKY 0-1 (0-0)
Branka:
Pohan
Zápas mužstev, kterým patřily po pěti odehraných kolech sestupové příčky, nenabídnul příliš fotbalové krásy, byl to spíše urputný boj o každičký centimetr hrací plochy.
Rychlé pípy byly sice opticky lepším mužstvem, ale v koncovce si nevěděly rady s pozorně bránícím soupeřem, který nastoupil v improvizované sestavě, bez střídání a s náhradníkem v brance.
"Pípáci" se snažili ze všech sil, ale hráči Gábinky nejsou žádná ořezávátka, a tak si s pokusy soupeře poradili bez ztráty kytičky, pravdou je, že někdy s velkým štěstím, ale důležité bylo, že stále drželi střelce soupeře na nule.
Druhý poločas nabídnul stejný obrázek, obě mužstva se urputně snažila, ale dlouho ani jedno nedokázalo přijít s řešením zapeklitého problému, a to jak prolomit soupeřovu obranu
a vstřelit branku.
Až ve 40. minutě se jedno z mužstev dočkalo radosti ze vstřelené branky, hráči Rychlých píp se dopustili dva metry před vlastním pokutovým územím osudového nedovoleného zákroku a Petr Pohan prudkou střelou jejich provinění proti pravidlům potrestal.
Ve zbývajících minutách hráči Rychlých píp zamkli soupeře před jeho pokutovým územím, ale přes drtivý nápor nedokázali vstřelit branku, která by znamenala alespoň dělbu bodů.
Rychlé pípy tak nenavázaly na výhru v minulém kole a porážkou s přímým konkurentem v boji o záchranu si zkomplikovaly situaci, mužstvo 1. FC U Gábinky na jaře poprvé bodovalo a zvýšilo svou naději na setrvání v soutěži.