VIII.liga - 6.kolo: Hostinec U Lípy obral favorita!

02.05.2016

1.FC Ožujsko - Mascotti   4:3   (3:0)
Branky: Konorza 2, Kosak, Wendl - Novotný 3

Hráči Ožujska ukazují zvyšující se formu. Toto kritérium potvrdili i dnes. První půle byla plně v jejich režii. První branku utkání dal Michal Wendl v 9. minutě. Další přidal Martin Konorza ve 20. minutě a poslední v prvním poločase vstřelil Jakub Kosak. Ožujsko rázem vedlo o 3 branky a soupeř se nemohl trefit. Do přestávky se šlo hlavně s odhodláním Mascottů a klidam ze strany Ožujska. Po změně stran vykřesal jiskřičku naděje Patri Novotný ve 33. minutě, kdy snížil na 3:1. Jenže ve 36. minutě navýšil vedení Ožujska Martin Konorza, 4:1. Mascotti nesložili zbraně a o minutu později snížil opět Patrik Novotný, 4:2. Mascotti ožili a hnali se za vyrovnáním. Přes jejich snahu se jim podařilo vstřelit už jedinou branku a to ve 47. minutě opět Patrik Novotný. Po dnešním utkání má Ožujsko 6 bodů. Mascotti 4.

FC Závitové tyče - Dobrejtým   8:3   (3:1)
Branky: Stejskal 3, Klimeš 2, Klimeš 2, Babínek - Novotný 2, Štěpánek

Závitové tyče vlétli na svého soupeře jako uragán a opět ukázali, že se jich štěstí drží. Ve 4. minutě dal branku Jiří Bábínek z výkopu od vlastní branky. Další přidal v 8. minutě Ondřej Klimeš, 2:0. Potom Jan Novotný snížil v 17. mintě na 2:1. O minutu později přišel zlomový moment utkání, kdy se nechal vyloučit za hrubou urážku Jakub Bulant z Dobréhotýmu a ovlivnil tak zbytek utkání. Ondřej Klimeš přidal ještě jednu branku ve 22. minutě. Poločas tedy skončil 3:1. Po změně stran se hned prosadil Dominik Stejskal. Pak jsme dlouhé minuty branku neviděli až ve 33. minutě, kdy snížil Jan Novotný, 4:2. Závitové tyče měli průběh utkání pod kontrolou. Ve 39. minutě a v 42. minutě přidal další branky Dominik Stejskal. I přes početní nevýhodu se snaha Dobrémutýmu nelze upřít ale branky nepřicházeli. Karel klimeš vstřelil ve 43. minutě další dvě branky. Za Dobrejtým snížil ve 46. minutě Pavel Štěpánek. Po tomto utkání má Dobrejtým 7 bodů, Závitové tyče 6.

Worčestr United - FC Real ´91 "B"   7:4   (3:1)
Branky: Jakoubek 3, Klíma 3, Pernica - Duda 2, Nikoyan, Vrzáček

Utkání sousedů v tabulce vyznělo lépe pro Worčestr, který Realu utekl. První branku utkání dal Michal Klíma ve 14. minutě, vyrovnat se podařilo Hayku Nikoyanovi o minutu později. Worčestr měl více šancí a byl také lepší v koncovce. V 19. minutě poslal Worčestr do vedení opět Michal Klíma, 2:1. Ve 24. minutě uzavřel střelecký účet první půle Jakub Jakoubek. Real musel dohnat dvoubrankové manko. Po změně stran snížil za Real Tomáš Duda, probíhala 29. minuta. O minutu později Ondřej Pernica navýšil vedení Worčestru zase o dvě branky, 4:2. Jenže nastala 35. minuta a nejprve Tomáš Duda snížil a pak také Petr Vrzáček vyrovnal, 4:4. Real vycítil příležitost vstřelit ještě další branky ale to se jim stalo osudným, ve 42. minutě Jakub Jakoubek poslal Worčestr do vedení. Závěr utkání si Worčestr pohlídal a vstřelil ještě další branky. Ve 48. minutě se trefil Michal Klíma a ve 49. minutě pečetil zaslouženou výhru Worčestru Jakub Jakoubek. Worčestr má po dnešním utkání 7 bodů, Real jediný.

Hostinec U Lípy - FC Rivals PL   2:2   (2:1)
Branky: Engel, Exner - Fencík, Petráš

Šlágr kola nepoznal vítěze. Vyrovnaný duel se spoustou šancí na obou stranách skončil nerozhodně 2:2. První branku vstřelil Vojtěch Exner a poslal Hostinec do vedení. Vyrovnat se podařilo Jiřímu Fencíkovi ve 12. minutě. V 15. minutě poslal znovu Hostinec do vedení Tomáš Engel. Rivals zažili zcela odlišný vývoj utkání, až do dnes neprohrávali a byli pod psychickým tlakem. Branku však vstřelit nedokázali. Po změně stran rychle vyrovnal Michal Petráš a hrálo se od začátku. Brankových příležitostí bylo hodně ale žádná z nich už nebyla proměněná a tak utkání skončilo spravedlivou remízou.