I. DRFG liga - vedoucí duo dvouciferně a s nulou!!

02.05.2016

Starlet se sice proti Devillé hodně nadřel, ale nakonec slavil cennou výhru 4:3 a je stále třetím nejen v tabulce, ale i neporaženým celkem jara. FK Klasici pozvolna nabírají ztracenou formu a dnes dosáhli druhého vítězství 5:3 proti obrozeným Ježkům...

J.M.

Starlet "A" - DEVILLÉ   4:3 (1:1)
Branky: Průcha 2, Lapeš, Příhoda - Kružík, Navrkal, Roušar

Hráči DEVILLÉ přijeli proti Starletu pouze se 4 hráči do pole, a tak Starletu zápas ulehčili hned od začátku, ale v týmu Starletu působí několik hráčů, kteří hrají ve stejném klubu velký fotbal, jako hráči DEVILLÉ, a tak se oba týmy domluvily, že nastoupíme oba ve 4, což první liga dlouho nepamatuje. Samotný zápas Starlet začal velmi dobře, když se už ve 4. minutě trefil Průcha. V první půli byl Starlet fotbalovější a tempo řídil. Hlavně se hrálo velmi netypicky, když obě mužstva spoléhala na hru brankáře, aby druhý tým přečíslily. Nakonec DEVILLÉ v první půli dokázalo srovnat, když se do úniku dostal Roušar a srovnal na poločasových 1:1.Ve druhé půli Starlet začal zostra a soupeře přitlačil. Výsledkem toho byla dělovka Lapeše a vedení 2:1. Starlet i nadále pokračoval v tlaku a další branku přidal ve 36. minutě svým typickým obtočením Průcha. DEVILLÉ sice mělo pár výpadů, ale většinou branku příliš neohrozilo. Starlet pak naopak znovu udeřil, když ve 39. minutě využil špatné rozehrávky soupeře Příhoda a uklidil míč do prázdné branky. DEVILLÉ ale zápas zkoušelo zdramatizovat, když nejprve snížilo ve 47. minutě Kružíkem, když míč nešťastně tečoval za záda Kubici Michálek. No a ve 49. minutě  na konečných 4:3 pro Starlet upravil Navrkal z trestného kopu.

FC Hranatá Koule - SEDMÍK - Some Jihlava "A"   0:15 (0:7)
Branky: Kavka Dan. 4, Šuta 4, Demeter 2, Kriegsmann 2, Benda, Kučera, Sedmík

V zápase mezi Sedmíkem Some Jihlava a Hranatou Koulí není příliš co komentovat. Sedmík od začátku na svého soupeře vlítnul a místy ho až zesměšňoval. Za zmínku snad stojí jen trefa netypického střelce Karla Sedmíka, protože jeho střela za patou neměla chybu. První půli nakonec vyhrál 7:0. ve druhé půli byl obrázek hry stejný. Hranatá Koule nebyla v ideální sestavě a pro Sedmíka to nebyl důstojný soupeř. Sedmíka nakonec vyhrál druhou půli, celkově tak 15:0 a drží první pozici v tabulce. Střelecky se nejvíce dařilo Danu Kavkovi a Šutovi, kteří se trefili shodně 4x.

Pohárová středa - Litrpůl   0:11 (0:4)
Branky: Vacek 6, Vlček 3, Kalný, Vaněk David

Další nářez se odehrál v zápase mezi Litrpůlem a Pohárovou středou. Vyrovnaných totiž bylo jen prvních 10 minut. Zraněními ovlivněná Pohárovka nstačila na rozjetý Litrpůl, který první půli vyhrál hned 4:0. ve druhé půli Litrpůl ještě víc přitlačil a nedal Pohárovce nejmenší šanci. Litrpůl nakonec vyhrál na jeho poměry nečekaně vysoko 11:0. Formu z víkendového zápas jihlavského výběru si přinesl hlavně Vacek, který zatížil konto Pohárovky 6 brankami. Zdárně mu sekundoval Vlček, který vsítil hattrick. Oba tak byli hlavními strůjci jasné výhry a Litrpůl se tak stále bez prohry drží na druhé pozici o skore za Sedmíkem.

R.U.M. - STOON   4:6 (0:1)
Branky: Špendlíček 3, Slezák - Janák 4, Novák V. 2

Překvapivý výsledek byl k vidění mezi STOON a R.U.M. První půle byla velmi vyrovnaná. Hrálo se sice nahoru dolů, šancí bylo na obou stranách také hodně, ale střelci neměli zrovna nabito ostrými. Až ve 23. minutě se skore poprvé změnilo, když se trefil Janák a poslal STOON do vedení. Ve druhé půli se ale vše otočilo a branky začaly padat. Na další branku se nemuselo příliš dlouho čekat, protože se ve 31. minutě trefil Špendlíček a srovnal. Pak ovšem přišly parádní minuty STOON, když se mezi 32. a 37. shodně po dvou brankách trefili Janák s Vojtěchem Musilem a STOON, tak vedl záhy 5:1. Jenže poté měl výbornou část zápasu i R.U.M., když se ve 40. a 43. minutě trefil Špendlíček a ve 42. Reiterman a rázem to bylo pouze o branku. Zbytek zápasu měl strhující tempo, R.U.M. dobýval branku STOON, ale nedokázal ze své převahy nic vytěžit. STOON tak nakonec vyhrál 6:4, když pojistku přidal ve 49. minutě opět Janák, který byl hlavním strůjcem prvního vítězství STOON v této sezoně a rázem se nám tabulka zase velmi zamotala.

FK Klasici "A" - Ježek "A"   5:3 (2:2)
Branky: Göth Jakub 2, Janák 2, Tichánek - Poul 2, Oberreiter D.

Ježci v minulé kole nečekaně porazili Pohárovku a v dalším zápase chtěli překvapit i Klasiky, kteří zrovna neprožívají dobrou sezonu. První čtvrtina zápasu byla vyrovnaná, oba týmy si vypracovaly několik příležitostí, ale brankáři své týmy drželi. Jako první se dostali do vedení Klasici, když se nejprve ve 13. minutě trfeil Janák a hned v následující minutě udeřil i Kuba Göth. Jenže za pár minut se to samé podařilo i Ježkům, když se ve 20. a 21. minutě prosadili Poul s Davidem Oberreiterem a mávnutím proutku bylo srovnáno a ve druhé půli nás tak čekala vyrovnaná bitva. Klasici si vedení ve druhé půli vzali brzy zpět, když se ve 30. minutě trefil Kuba Göth a vedení za 4 minuty navýšil vedení Klasiků svou druhou brankou Janák. Ve 36. minutě to ale bylo znovu o branku, když se podruhé prosadil Poul. Jenže těsný výsledek vydržel pouhé 2 minuty, něž se trefil Tichánek a Klasici tak opět vedli o 2 branky. Ve zbytku zápasu se Ježci snažili alespoň srovnat, ale Klasici už žádnou změnu stavu nedovolili, a tak vyhráli 5:3 a posunuli se tabulkou o nějakou příčku výše, ale stále je to za očekáváním.

AMC Trans - FC Orel Luka   1:4 (0:2)
Branky: Mašek P. - Varhaník 2, Hintnaus P., Kubín

Velmi pohledný zápas se odehrál mezi AMC Trans a Orlem Luka. Než se diváci stačili kloudně posadit, tak už se skore měnilo, když poslal Orli do vedení v 5. minutě Varhaník. To bylo ale z obou stran na dlouhou dobu vše. Oba týmy se pak hlavně soustředili, aby neinkasovali. Orli si sice vypracovali více šancí, ale nedokázali je proměnit. až ve 24. minutě Orli udeřili, když se trefil netypický střelec Kubín. Druhá půle začala ještě rychleji, než ta první, když se ve 26. minutě měnilo skore díky Varahníkovi, který poslal Orli do vedení už 3:0. Orli byli v zápase lepší a AMC nepředvádělo příliš dobrý výkon. Hlavně i díky sestavě, která nečítala moc hráčů. Orli zápas kontrolovali a šancí měli stále dost, ale na další branky jsme si museli počkat až do samého závěru, když nejprve na 4:0 zvýšil Petr Hintnaus ve 47. minutě a poté si poslední slovo v zápase vzal dělostřelec Petr Mašek, který jen zmírnil porážku svého týmu na konečných 4:1. Orli tak stále pokračují ve velmi dobrých výkonech a v příštím kole narazí na Starlet. Naopak AMC přišlo o třetí pozici, ale 9 bodů je stále dobrý počin.