Superliga DRFG: Jihlava-Pardubice 4:3 (2:1)

12.04.2016

Již ve druhé minutě šel na Mičjana sám Demeter, ale pardubický gólman ho vychytal. Téměř stejná situace se opakovala o minutu později, bohužel pro domácí i se stejným výsledkem!

Na začátku 5. minuty poprvé byli blízko brance i hráči Pardubic, ale tentokrát se vyznamenal Novák, když zlikvidoval střelu Urbance ze 2 m!

V 7. minutě se poprvé měnilo skóre. Nejprve Göth z trestného kopu Mičjana nepřekvapil, zato rychlý brejk Pardubic na jeden dotek úspěšně zakončil Mužík - 0:1!

Míč měla sice Jihlava více na svých kopačkách, ale přes pozornou, těsnou a důraznou obranu Pardubic vůbec nebylo snadné se prosadit. Z dalšího brejku v 9. minutě Mužík nic nevytěžil. V 10. min. šutoval ze 20 m Šuta, ale Mičjan byl opět pozorný.

Vyrovnání se Jihlava dočkala ve 13. minutě, když k ráně z druhé vlny nasadil Heide a jeho střelu na brankové čáře tečoval do sítě Göth - 1:1!

V 15. minutě pálil z dálky po zemi Göth, ale o dobré 3 m minul. O pár vteřin později narazil Kučera z jedné Demeterovi, ale v tísni branku netrefil. Vše si ale vynahradil v 18. minutě, když nadvakrát využil přesnou přihrávku Šuty - 2:1!

Ve 22. minutě zahrozil za Pardubice Beran, jemuž na poslední chvíli zabránil skórovat Klusák. Ve 28. minutě Demeter vybídl ke skórování Šutu, jenže ten z rohu vápna trefil pouze boční síť.

Minutu před koncem 1. půle mohly Pardubice srovnat, ale Mužík z 5 m přestřelil.

Ani druhé dějství nezačalo pro výběr Jihlavy nijak vesele. Hned po 20 vteřinách skončila hlavička na břevně Nováka a ve 34. minutě se probíjel Demeter a byl zastaven faulem a po signálu Dan Kavka pálil rovněž do břevna.

Jihlava i nadále hledala cestu přes pardubický beton, ale bez úspěchu skončila i rána Přibyla.
Ve 43. minutě si vybrala domácí obrana oddechový čas a sám před Novákem byl úspěšným zakončovatelem "bílých" Hanč - 2:2!
Ve 45. min. pěknou kombinaci zakončoval Demeter do pravého horního rohu Mičjanovy svatyně, ale tem míč vytěsnil na roh.

ve 47. minutě mohly jít Pardubice do vedení, když se na Nováka řítil zcela sám Šimon, naštěstí jeho lob se jen zvenku otřel o jihlavskou tyč.

Nejhezčí akci zápasu si Jihlava nechala na 51. minutu. Míč z vlastní půle vyvezl Průcha, jenž uvolnil na pravém křídle Heideho a ten místo střely našel přesnou křížnou přihrávkou nabíhajícího Klusáka, pro kterého již nebyl problém trefit ze 2 m prázdnou branku - 3:2!!
V 53. minutě mohl přidat pojistku Demeter, který se prosmýkl středem hřiště, jenže jeho střela z 10 skončila jen na tyči.

Radost domácím fandům tak přinesla až 55. minuta, kdy si Kavka narazil s Kučerou a křížnou ranou z pravého křídla prostřelil Mičjana - 4:2!

Bohužel o 30 vteřin později nezvládl šťastný střelec rozehrávku, které se zmocnil Mužík a své sólo s přehledem proměnil ve svou druhou branku v zápase - 4:3!

Závěrečný nápor Pardubic domáci i s trochou štěstí přečkali a připsali si tak do tabulky další 3 body a udrželi si jarní 100% bilanci!

Branky: 13. Göth, 18. Demeter, 51. Klusák, 55. Kavka - 7. a 56. Mužík, 43. Hanč.

Sestava domácích: Novák - Kriegsmann, Heide, Klusák, Průcha, Přibyl, Demeter, Šuta, Göth, Kavka Daniel, Kučera

Před 130 diváky řídili zápas sudí Denev a Šmarda.