VIII.liga - 1.kolo: Začala nejnižší soutěž!

21.03.2016

Hostinec U Lípy - 1.FC Ožujsko   3:0   (0:0)
Branky: Engel 2, Exner

V utkání dvou staronových účastníků nejnižší soutěže začal hodně opatrně. Obě mužstva se soustředila spíše na obrany a čekala na chyby soupeře. První poločas se ukázal jako jedna veliká taktika nedostat branku. Skončil také bezbrankovou remízou. Po změně stran se hrálo otevřeněji, hned ve 28. minutě otevřel skóre Tomáš Engel.
Ožujsko sice mělo několik slibných brankových příležitostí ale trefit se nedokázalo. Hostinec se ve 42. minutě trefil znovu, Vojtěch Exner uklidnil svoje spoluhráče.
Ožujsko vrhlo všechny síly do útoku snahou za vstřelení branky ale to se nepodařilo, chybu v obraně rozhodl ve 48. minutě svou druhou brankou Tomáš Engel, 3:0. Hostinec U Lípy bere první body, Ožujsko čeká na vstřelený gól.

Worčestr United - FC Závitové tyče   6:2   (2:1)

Branky: Jakoubek 2, Pernica 2, Brázdil, Franek - Číhal, Klimeš

V utkání loňského účastníka nejnižší soutěže NoDefence a nováčka soutěže Závitových tyčí začal velmi svižně. Hned několik šancí končilo závarama v pokutovém území. První branku dal Dominik Brázdil v 10. minutě, 1:0.
Vyrovnat se podařilo Karlu Klimešovi o minutu později, 1:1.
Do poločasu přidal druhou branku Worčestru Jakub Jakoubek, 2:1.
Worčestr tedy vyhrál poločas 2:1. Po změně stran už měli herní převahu hráči Worčestru, kteří ji dokázali vyjádřit i brankami.
V 30. minutě zvyšoval na 3:1 Jakub Jakoubek. O minutu později na 4:1 Ondřej Pernica. Další branku dal opět Ondřej Pernica a šestou branku přidal Jan Franek. Závitové tyče dokázali pouze korigovat na konečných 6:2, trefil se Šimon Číhal. Worčestr se zvedl, Závitové tyče zaplatili nováčkovskou daň.

FC Rivals PL - Dobrejtým   6:5   (3:1)

Branky: Petráš 3, Pospíšil 2, Lašan - Novotný 3, Fišer, Plutnar

Utkání začalo sice opatrně ale hned v úvodu nedůrazem v pokutovém území Rivals, to potrestal Jan Novotný, 0:1. Rivals měli více ze hry a tlačili svého soupeře. Dobrýmu týmu docházeli síly a byla otázka času, kdy kapituluje. Rivals vyrovnali v 17. minutě, trefil se Jiří Lašan, 1:1.
Michal Petráš měl několik slibných střel a ta v 19. minutě skončila za zády bezmocného brankáře Dobréhotýmu, 2:1. V poslední minutě přidal třetí branku Štěpán Pospíšil, 3:1. Po změně stran přidal svou druhou branku v utkání Michal petráš, 4:1.
Nejlepší hráč Dobréhotýmu Jan Novotný snížil na 4:2 v 34. minutě.
V 38. minutě zvýšili vedení Rivals nejprve Michal Petráš, který dal svojí třetí branku a Štěpán Pospíšil, 6:2.
Rivals byli na koni uspokojeni svým vedením a svým nedůrazem dovolili soupeři snížit. Nejprve v 43. minutě Jiří plutnar propálil vše, co mu stálo v cestě a také Karel Fišer, jenž hlavičkou nedal brankáři šanci. Rivals se nepoučili a ještě jednou inkasovali, v 50. minutě korigoval na konečných 6:5 Jan Novotný.
Nováček Rivals příjemně překvapili ale zbytečně si zdramatizovali závěr utkání, kdy měli svého soupeře na lopatkách.

FC Real ´91 "B" - Mascotti   3:3   (2:1)

Branky: Duda, Karakhanyan, Kupec - Novotný 2, Dufek

V utkání juniorky Realu a nováčka soutěže, který má nejnižší věkový průměr na mužstvo a to 16 let a 9 měsíců začalo nedůrazem Mascottů, již ve 2. minutě se trefil Stephan Karakhanyan, 1:0. Mascotti si počkali na vyrovnání do 13. minuty, trefil se Patrik Novotný. Jan Kupec z Realu zvyšoval vedení svého týmu v 17. minutě, 2:1.
Poločas skončil těsným vedení Realu. Po změně stran se hrál vyrovnaný fotbal, kdy i přes velikou ztrátovost míčů Mascotti vyrovnali, v 32. minutě se trefil Dominik Dufek, 2:2.
Mascotti byli na koni a na co sáhli to jim vyšlo. Téměř od poloviny hřiště propálil Patrik Novotný vše, co mu stálo v cestě, 2:3. Real se hnal za vyrovnáním a to mu také dlouhé minuty nešlo, až v 48. minutě to dokázal kapitán Tomáš Duda a stanovil výsledek na 3:3.
Real zachránil bod dvě minuty před koncem, Mascotti příjemně překvapili.