DRFG Superliga: Jihlava poráží Blanensko 8:5 (3:2)!

20.03.2016

Jihlava sice dál měla více ze hry, ale další slibné šance nevyužila, zato soupeř po jednom z brejků ve 22. minutě srovnal Fládrem na 2:2!
Naštěstí tento stav zůstal nezměněn jen 2 minuty, když další akci domácích zakončil Demeter - 3:2.

Druhý poločas po přestávce začali lépe hosté, když ve 33. minutě srovnal na 3:3 opět Fládr - 3:3. Odpověď domácích ovšem znovu přišla téměř okamžitě - ve 34. minutě se poprvé prosadil Göth - 4:3! Potom přišly další šance, ale také hrubka v obraně, po níž Paděra ve 39. minutě hodně snadno dostal duel již potřetí do remízy - 4:4.
Chléb se lámal ve 47. minutě, kdy se tým Blanenska dožadoval penalty, ale sudí (i delegát utkání) byli jiného názoru a z následného protiútoku a po závaru před brankou Hrdého Pavla protlačil míč do sítě Blanenska Přibyl - 5:4!
Od té chvíle bylo na hřišti pánem pouze jedno mužstvo. Mezi 52.-58. minutou se po pohledných akcích trefili postupně Kavka, Demeter a Göth a bylo rozhodnuto - 8:4!
Branka Bočka v 60. minutě byla již jen kosmetickou úpravou konečného výsledku - 8:5!

Třicet věrných diváků vidělo v chladném večeru malý fotbal výborné úrovně. Náš výběr ukázal, že v této sestavě se nemusí bát žádného soupeře a kvalitním výkonem, kterému dominovala ofenzíva před defenzívou, pozval všechny na další domácí zápas, ve kterém v sobotu 2.4. 2016 bude Na Stoupách od 20:00 hostit v 9. kole DRFG Superligy výběr Brna.

Sestava domácích: Novák - Heide, Krigsmann, Jakub Göth, Daniel Kavka - Klusák, A. Průcha, Přibyl, R. Demeter, Šuta, Kučera

Branky domácích: 2., 9., 52. Kavka, 24. a 54. Demeter, 34. a 58. Göth, 47. Přibyl.

Zápas řídil jako hlavní sudí J. Staněk, pomezní L. Bartů.