Malá kopaná Jihlava

Statutární město Jihlava podporuje činnost MK Jihlava

Přihlášení

Jméno:

Heslo:

TOPlist

Hledat

Partneři
MK JIHLAVA:

Mediální partneři
MK JIHLAVA:

Spolupráce s
FC Vysočina

Miniaplikace

JIHLAVA POSTAVÍ SILNÝ TÝM A CHCE VRÁTIT BLANENSKU PORÁŽKY

20.03.2016

„Chceme mu vrátit dvě porážky z loňského roku. O kvalitě soupeře dobře víme, před utkáním si řekneme jeho silné stránky. Očekávám duel ve vysokém tempu, okořeněný kvalitními individuálními výkony a náš cíl jsou tři body,“ má jasno jihlavský trenér Lukáš Staněk, který připomněl i prohru svého výběru 0:2 ještě z přípravy...


Blanensko na třetí příčce DRFG Superligy malého fotbalu ztrácí čtyři body na vedoucí dvojici, šestá Jihlava má na svého soka tříbodové manko. „Je to derby, na které se těším. V Jihlavě nás čeká křest ohněm a zápas, na který se soustředíme,“ prohlašuje blanenský trenér Jindřich Záboj.


V jeho nominaci nechybí uzdravený reprezentační zadák David Bednář i jeho parťáci z národního týmu Jan Koudelka, Ondřej Paděra a Zdeněk Traxl. Doplňuje je také kanonýr z české jedenadvacítky Adam Širůček.


Pozadu není ani Jihlava, která také nasadí dvojici prověřenou reprezentací – Jakuba Götha s Robinem Demeterem. „Ochota hráčů reprezentovat náš výběr velice ulehčila výslednou nominaci. Nastoupíme v silném složení. Přeji si, aby zájem mezi hráči vydržel celou jarní část. Od toho se následně budou vyvíjet ambice na konečné umístění,“ pochvaluje si Staněk.


Od svých svěřenců požaduje zodpovědný výkon, protože Blanensko zdobí velmi rychlý přechod do útoku. „Ten musíme eliminovat. Start do soutěže je pro nás velice důležitý. Tým máme poskládaný velmi kvalitně a hráčům věřím, jsem optimista,“ povídá jihlavský trenér.


Výběr z Vysočiny vidí na jaře velkou výhodu v pěti zápasech, které jej čekají v domácím prostředí. „Velikou výhodu potřebujeme proměnit v náš prospěch. O tento fakt se opírám a věřím, že promluvíme do bojů o stupně vítězů. Úvodní kola ukáží, jak moc jsem se mýlil,“ dodává Staněk.


Jihomoravský celek vstoupí do jara s novým obšírnějším názvem regionu Blanensko. „Okresní město žije svým životem, léta se moc nedívá za hranice Blanska, nechtělo nás vůbec nijak podpořit. Navíc v užším výběru není nikdo z jeho blízkého okolí, daleko víc hráčů pochází z Boskovicka. Proto jsme se rozhodli pro Blanensko, což je férovější a do budoucna použitelné,“ objasňuje Záboj.


Předpokládaná sestava Jihlavy:
Daniel Novák (SV Ayl) - Daniel Kavka, Radim Šuta, Robin Demeter, Zdeněk Kučera (všichni Sedmík Some Jihlava), Petr Heide, Jakub Göth (oba FK Klasici), Miloš Kriegsmann , Adam Průcha (oba Starlet), Ondřej Přibyl (Pohárová středa), David Klusák (RC Maňana)


Předpokládaná sestava Blanenska:
Pavel Hrdý (FC Stars Letovice) - David Bednář, Ondřej Paděra, Antonín Preč (všichni Sadros Boskovice), Jan Koudelka, Zdeněk Fladr (Viktoria Suchý), Robin Muller (Stars Letovice), Tomáš Prudil (FK Rozhrání), Zdeněk Traxl (Kvasar Černá Hora), Vítězslav Boček (LPP Lhota u Lysic), Adam Širůček (Torpéda Važany)


Jaroslav Kára