Úterní Ligový pohár, čtyři dvouciferné výsledky

15.03.2016

FC Orel Luka - Bumerang   4:5   (4:1)
Branky: Navrátil 3, Hintnaus - Hájek 3, Dvorský, Mangl
V prvním poločase potvrzoval roli favorita prvoligový celek FC Orel Luka, který díky hattricku hráče Petra Navrátila vedl 4:1. Jenže po změně stran Bumerang překvapil svého soupeře a útočně přehrál. Díky obětavosti a ofenzivě se týmu Bumerang podařilo vyrovnat v předposlední minutě na 4:4 a to přesněji hráči Kamilu Hájkovi, který tak dokončil svůj hattrick. V penaltovém rozstřelu byl zase za hvězdu brankař Marek Dvorský, protože kromě chycené penalty, dokázal i jednu proměnit. Mužstvo FC Orel Luka, tak mohlo litovat, že nedokázali udržet tříbrankový náskok a v letošní ligovým pohárem se loučí.

IZS Jihlava - Sportvel "B"   5:2   (2:2)
Branky: Malý 4, Láznička - Souček 2
Podle hrající soutěže, měl být spíše favoritem utkání tým Sportvel „B“, který hraje 5 ligu, ale mužstvo IZS Jihlava hrálo vyrovnanou partii a i díky tomu byl stav po prvním poločase 2:2. Ve druhém poločase se však dokázalo prosadit pouze mužstvo IZS Jihlava, které na konec zaslouženě vyhrálo 5:2. Nejlepším hráčem zápasu byl zvolen Pavel Malý z týmu IZS Jihlava (4 vstřelené branky).

FK Klasici "A" - VŠP Jihlava   15:1   (3:0)
Branky: Göth 5, Volák 3, Grepl 2, Kocmánek 2, Třetina 2, Heide – Jeníček
V tomto vyřazovacím zápase, byl jasným favoritem celek Klasici“A“, který jsou zároveň považovány i za největšího favorita na vítěze celého ligového poháru. Mužstvo VŠP Jihlava se sice snažilo držet se soupeřem krok, ale jeho kvalita byla nesrovnatelná. Největší zásluhu na vysoké výhře měl hráč Jakub Goth, který sám vstřelil 5 branek.

LH.

R.U.M. - Tel Aviv 16:3 (10:1)
Branky: Kovář 4, Štěpánek 4, Dvořáček 3, Šebesta 2, Brabec 2, Listopad - Voldán 2, Příhoda

Obě mužstva nastoupila do utkání s jedním hráčem na střídání. Hrálo se za silného sněžení, kdy viditelnost byla chvílemi velmi malá. Byl k videní jeden z největších obratů v utkání v ligovém poháru. Tel Aviv se ujal vedení a chvílemi to vypadalo, že by se mohlo rodit i překvapení. Ale R.U.M. zabral a nasázel soupeři do poločasu deset branek. Ani po změně stran R.U.M. nešetřil svého soupeře a dělal si na hřišti co chtěl. Tel Aviv přitvrdil hru a několikrát se také dostal do brankové příležitosti. Ale až na dvě vyjímky, kdy R.U.M. příliš nesázel na svojí defenzivu byli k nezastavení a přidávali další branky. Zasloužený postup vybojoval R.U.M., střelci utkání jsou Alexandr Kovář a Jiří Štěpánek, oba dali 4 branky.

Plastoma CZ-Jihlavan - Mokováci   10:2   (5:1)
Branky: Šerý 5, Svoboda 3, Vomela, Vlk - Vyskočil 2

V utkání, kdy Mokováci nastoupili bez střídání a bez brankáře ze základní sestavy a kdy polevilo silné sněžení měli herní převahu hráči Plastomy, kteří dávali branky ze střední vzdálenosti. Již v prvním poločase ukázali, kdo má více sil a chuti po vítězství. Vedení 5:1 tomu také nasvědčovalo. Po změně stran padlo shodně branek z prvního poločasu a o postupujícím nebylo pochyb. Mokováci podali bojovný výkon ale dnes to na postup nestačilo. Střelec utkání je Daniel Šerý, dal 5 branek.

FC Jiřín - Spartak Jihlava   1:10   (1:3)
Branky: Ohnút - Rychlík 4, Dreveňák 4, Blaško 2

FC Jiřín nastoupil do utkání s jedním hráčem na střídání, Spartak se nečekaně dostavil do pole o hráče méně. Tomu také uzpůsobil svojí hru. Vyčkával na brejky a dával více prostoru soupeři. Jenomže v 10. minutě utkání dorazil ostrostřelec Karel Dreveňák a hned to bylo znát. Spartak začal být důraznější a začal mít herní převahu. Poločas vyhrál rozdílem dvou branek. Po změně stran vycházeli Spartaku útočné akce a ten navyšoval skóre, měl více ze hry a také více střel. FC Jiřín trefil dvakrát tyč. Hrdinou je jistě kapitán Spartaku Petr Rychlík, který dal ve druhém poločase 4 branky. Shodně 4x se trefil také Karel Dreveňák. Spartak Jihlava zaslouženě postupuje.