První výhra Jihlavy v LMF - neporažený Most dostal bůra!

JIHLAVA  -  MOST  5 : 1  ( 1 : 0 )

Branky : Demeter 2x, Šuta 2x, Szabo -  Onuščák

Sestava Jihlavy :
Šebesta - Kriegsmann, Fejt, Průcha, Cipruš - Demeter, Kučera, Šuta, Přibyl, Szabo, Ujčík

Doposud neporažený celek Mostu zavítal na Vysočinu. Prořídlé řady hráčů dávaly tušit, že i oni mají s venkovními zápasy problémy s nominací. Naopak námi avizovaná sestava byla až na dvé vyjímky kompletní.

Od úvodních minut bylo jasné, že Most bude důsledně bránit. Počáteční oťukávání nepřineslo příliš svižný fotbal a tak za zmínku stojí pouze nepřesná střela Průchy ze 2´.V 7´o sobě dalo vědět trio ze SOME, když rozehrálo z PVK rychlou kombinaci, kterou překazil až skvělý brankář. V 9. minutě přišel vedoucí gól. Do rozhozené obrany Mostu si na přihrávku z hlouby pole naběhl
Šuta a z levého křídla prostřelil golmana Mostu - 1:0. Hosté se prakticky nedostávali k ohrožení Šebesty. Naopak naši hráči si vytvářeli jednu slibnou možnost za druhou.V rozmezí 5-ti minut nejprve netrefili Přibyl, a Šuta opět po spolupráci s Kučerou a Demeterm.Následně Kučeru vychytal brankář. Most se poprvé do šance dostal až v 17´. Šebesta však skvělým zákrokem udžel nulu. Naopak sám Šebesta založil v 19´minutě přesným míčem útok, který v jasné příležitosti nepřetavil v gól Přibyl. Opět brankář Mostu Šlégr čaroval. Nepochodili ani dravci ze SOME. I oni si ve 27´vylámali zuby na golmanovi Mostu.

Jednobrankové vedení určitě nebylo odrazem poměru sil na hřišti.

Ve 35´zahrozil Cipruš, za 3 minuty Demeter přestřelil. Až
Demeter po spolupráci se Šutou protrhl střelecké trápení 2:0. Třetí gól si za 2´po svém spoluhráči připsal Szabo .Nemalou zásluhu na jeho gólu měli Průcha a Přibyl, kteří celou situaci vymysleli - 3:0. Ve 49´bylo ještě veseleji. Šuta vysunul Demetera a ten prokázal střelecké kvality umístěnou ranou po zemi k pravé tyči - 4:0.

Deset minut před koncem si naše obrana vybrala slabou chvilku a po chybě nechala lacině snížit Onuščaka 4:1.

Finálovou podobu výsledku dal Šuta pět minut před závěrečným hvizdem 5:1. Další naše příležitosti již gólem nezkončily.

Slova trenéra Lukáše Staňka : Dnes jsme neviděli příliš rychlý fotbal. Most hrál v hlubokém bloku a téměř nevyrážel do protiútoků. To bylo hlavně zapřičiněno naší zodpovědnou hrou dozadu. Bylo důležité, že jsme byli trpělivý a nesrážely nás neproměnění příležitosti. Druhý poločas nabídl podobnou porci šancí v našem podání jako ten první, avšak v něm jsme již měli v koncovce více času. Hostům docházel dech. To se projevilo samozřejmě v produktivitě.

Po celé utkání jsme byli jasně lepší a vítězství bylo zasloužené. Opět děkuji všem, kteří reprezentovali a podíleli se na přípravě zápasu. Děkuji i fanouškům, kteří přišli ve slušném počtu - kolem 90!