V. Sabe liga - 8. kolo: Vedoucí trio nezaváhalo

18.10.2015

OLD BOYS - WWW.ODBILLA.CZ "B" 4-4 (1-2)
Branky: Dopita 2, Novák, Vrátil - Pech 2, Horký, Medřický
Pro zachování naděje na postup potřebovali oba soupeři zvítězit, a tak se od začátku bylo na co dívat, obě mužstva se tlačila směrem dopředu, chtěla svého soupeře zaskočit a získat výhodu do následujících minut zápasu.
Jako první se radovali ze vstřelené branky hráči www.odbilly.cz "B", které v páté minutě poslal Tomáš Medřický přesnou střelou do vedení.
Old Boys nečekali se svou odpovědí na branku soupeře příliš dlouho, už v osmé minutě bylo vyrovnáno, jako správný kapitán nenechal své mužstvo ve štychu Vítězslav Dopita.
V následujících minutách se hra přelévala ze strany na stranu, lidově řečeno každý chvilku tahal pilku, ale na další branku jsme si museli chvilku počkat, neboť dlouho odolávaly obrany nájezdům soupeřových útočníků.
Až v 19. minutě povolila obranná hráz Old Boys, čehož využil Milan Horký a pohotovou střelou vrátil vedení na stranu www.odbilly.cz "B".
Další branku už nám první polovina zápasu nenabídla, a tak jsme se mohli těšit na výkonu hráčů v druhém poločase a doufat, že nám nabídnou stejně zajímavou podívanou jako v úvodních pětadvaceti minutách.
Hned zkraje druhého poločasu udeřili hráči www.odbilly.cz "B", jmenovitě Matyáš Pech, který hned ve druhé (27.) minutě překonal brankáře Old Boys a zajistil svým barvám na prahu druhého poločasu dvoubrankový náskok, který ovšem příliš dlouho nevydržel, neboť už ve 30. minutě se podruhé radovali ze vstřelené branky hráči Old Boys, Jan Novák zamířil přesně a umazal polovinu ztráty svého mužstva na soupeře.
Ještě ovšem neodezněla radost hráčů v oranžových dresech a už to bylo opět o dvě branky, hned v následující minutě se podruhé v zápase zapsal mezi střelce Matyáš Pech a z pohledu www.odbilly.cz "B" se zápas vyvíjel více než dobře.
Další trefu si připravili hráči Old Boys na 37. minutu, kdy podruhé v zápase navštívil míč z kopačky Vítězslava Dopity síť za zády brankáře www.odbilly.cz "B" a necelou čtvrthodinu před koncem byl osud tohoto duelu zase zamotanější.
Old Boys se i nadále tlačili dopředu, chtěli přidat další přesnou trefu, zatímco jejich soupeři pozorně bránili a snažili se Old Boys potrápit z rychlých brejků, které se ovšem míjeli účinkem, neboť střely z kopaček hráčů www.odbilly.cz "B" nepředstavovali pro branku soupeře žádné velké nebezpečí.
A tak byli ve 48. minutě odměněni za svou snahu hráči Old Boys, přesně zamířil Jan Vrátil a rozhodnul o tom, že se body z tohoto utkání rozdělí mezi obě mužstva spravedlivě.

OLDS ŽELETAVA - FC VAŠÍČKOVA BANDA 6-0 (3-0)
Branky: Daniel 3, Kabelka, Malík I, Polenda
Hráči vedoucího mužstva tabulky (Olds Želetava) chtěli udržet své postavení v čele páté nejvyšší ligy, a tak se do svého soupeře pustili pěkně zhurta a už v sedmé minutě se dočkali hráči v zelených dresech odměny v podobě radosti ze vstřelené branky, na přesnou střelu Ladislava Kabelky byl brankář Vašíčkovy bandy krátký.
Vedoucí branka hráče Želetavy uklidnila, kontrolovali hru, ale další branku dlouho nemohli přidat, obrana soupeře se držela a odolávala nájezdům útočníků soupeře, kteří hledali skulinku v zadních řadách "Vašíčků".
Až v 17. minutě našli hráči Želetavy okénko v soupeřově obraně, Zdeněk Daniel se objevil v jasné příležitosti a nezaváhal, Želetava vedla 2-0.
Ještě než se hráči Vašíčkovy bandy stihli srovnat s vědomím, že ztrácejí na svého soupeře dvě branky, tak se jejich ztráta navýšila o další zásah, podruhé v zápase se v 19. minutě prosadil Zdeněk Daniel a všem začínalo být jasné, že v tomto duelu Olds body neztratí.
Pokud chtěli "Vašíčci" ještě něco se zápasem ve druhém poločase vymyslet, tak jejich plány dostaly velkou trhlinu ve 30. minutě, kdy Zdeněk Daniel zkompletovat hattrick a vzal soupeři poslední zbytky naděje na úspěch v tomto zápase.
"Vašíčci" se snažili alespoň o vstřelení čestného úspěchu, ale veškerá jejich snaha směrem dopředu byla marná, střely z kopaček střelců v červenočerných dresech lítali mimo tři tyče nebo si s nimi brankář Želetavy vždy hravě poradil.
To střelci Olds byli úspěšnější, ve 35. minutě přidal pátou branku svého mužstva Tomáš Polenda a celý střelecký účet tohoto utkání zakončil pět minut před koncem Martin Malík I.
Olds Želetava si tak díky vysoké výhře udržela první místo v tabulce a tři kola před koncem má tak všechny trumfy ve svých rukách, v našem případě spíše nohách.

AC SPATRA - SC CAVALERA 10-2 (6-1)
Branky: Kašík 3, Pescit 3, Jan Urbánek 2, Kravka, M. Urbánek - Kulhánek, Vácha
Spatra vstoupila do utkání na výbornou, hned ve třetí minutě se dostala do vedení, když se ujala střela Michala Pescita.
Více branek ovšem z povedeného úvodu nedokázali hráči Spatry vytěžit, a tak se pomalu začali osmělovat i soupeři a jedna z jejich akcí skončila vyrovnávací brankou, ve 14. minutě propálil vše, co mu stálo v cestě, Libor Vácha a těsně před koncem úvodní čtvrthodiny byli oba soupeři stejně vzdáleni tříbodovému zisku z tohoto utkání.
Ovšem posledních deset minut prvního poločasu bylo v podání hráčů Spatry doslova uragánem, na branku Cavalery mířil jeden útok za druhým a obrana Cavalery byla pod trvalým tlakem.
Druhou branku Spatry zařídil v 16. minutě Michal Pescit, třetí branku druhého mužstva páté ligy přidal o dvě minuty později Tomáš Kašík a s Cavalerou to začínalo vypadat bledě, bohužel pro její hráče nebylo všem pohromám v rámci prvního poločasu konec.
Jan Urbánek přidal další trefu Spatry ve 21. minutě, do konce prvního poločase se ještě dvakrát trefil Tomáš Kašík (22. a 24. minuta) a Spatra si během necelých deseti minut vypracovala pětibrankový náskok, který se zdál být dostatečným pro zisk další podzimní výhry.
Ve druhém poločase sice Cavalera udeřila jako první, ve 28. minutě vstřelil její druhou branku Václav Kulhánek, ale na výraznější zdramatizování utkání to nestačilo, hráči Spatry měli osud tohoto utkání pevně ve svých rukách a nechtěli si zbytečně komplikovat život, a tak zase přidali a v 37. minutě posedmé překonali brankáře soupeře, druhým hráčem Spatry, který v tomto zápase nastřílel hattrick, se stal Michal Pescit.
V posledních deseti minutách zápasu pak ještě střelci Spatry dorazili nebohé hráče Cavalery dalšími třemi kousky, postupně se trefili Jan Urbánek (43. minuta), Michal Urbánek (45. minuta) a poslední trefu si připsal v posledních vteřinách utkání Marek Kravka.
Spatra tak díky vysokému vítězství udržela krok s vedoucí Želetavou, Cavalera si zkomplikovala situaci v boji o udržení v páté lize.

SPORTVEL "B" - RED HOT 4-2 (2-2)
Branky: Kuchyňa 3, Pauser - Pahr, Vágner
Už v první minutě musel brankář Red Hot vytahovat míč ze své branky, povedenou střelou ho překonal Filip Kuchyňa a zajistil Sportvelu rychlé vedení, které ovšem nevydrželo ani úvodní čtvrthodinu utkání, protože hráči Red Hot našli rychlou odpověď na vedoucí branku soupeře.
Už v sedmé minutě se obranou Sportvelu prohnal jako tornádo Tomáš Pahr a na jeho přesně mířenou střelu neměl brankář soupeře nárok.
Ještě veseli bylo v táboře Red Hot v minutě dvanácté, kdy využil chyby v obraně soupeře Petr Vágner a jeho branka otočila dosavadní vývoj utkání, nyní to byli hráči Sportvelu, kteří museli nahánět ztrátu na svého soupeře.
Ztrátu smazali ovšem rychle, v 16. minutě se podruhé v zápase zapsal do listiny střelců Filip Kuchyňa a jeho trefa zajistila nerozhodný výsledek po prvním poločase.
Druhý poločas nám nabídnul stejnou podívanou jako první část utkání, obě mužstva hrála aktivně, snažila se o vstřelení dalších branek, ale jen jednomu z mužstev se podařilo dosáhnout na odměnu za svou snahu.
Miroslav Pauser přidal ve 34. minutě třetí branku Sportvelu a jeho trefa nasměrovala jeho mužstvo k další podzimní výhře.
Třetí inkasovaná branka donutila hráče Red Hot ke zvýšení útočné aktivity, na druhou stranu si museli dávat pozor na útočné výpady soupeřů, kteří nevynechali jedinou možnost jak provětrat jejich obranu.
Bohužel pro hráče Red Hot dokázali soupeři jeden z těchto výpadů proměnit v další branku, ve 40. minutě zkompletoval Filip Kuchyňa hattrick a pojistil náskok svého mužstva.
Sportvel "B" tak díky výhře udržel třetí místo v tabulce a stále může pokukovat po postupových příčkách, hráči Red Hot si zkomplikovali situaci v horší polovině tabulky, náskok na sestupové příčky se nebezpečně krátí.

SK-AZ CHAOS - STS CHVOJKOVICE-BROD 8-1 (6-0)
Branky: Kubát 2, J. Svoboda 2, M. Fatr, Mařík, Němeček, Vohryzka - Došek
Chaos potřeboval zvítězit, aby udržel naději na postup či cenný kov, Chvojkovicím by výhra patrně stačila k jistotě záchrany.
Hráči Chaosu si v úvodu vytvořili mírnou převahu a vyústěním jejich snahy byla vedoucí branka, kterou v osmé minutě vstřelil Michal Fatr.
O tři minuty později už měl Chaos náskok dvoubrankový, do listiny střelců se zapsal Tomáš Kubát a s Chvojkovice to od této chvíle šlo z kopce.
Tomáš Kubát totiž o další tři minuty později přidal svou druhou branku v utkání, v minutě šestnácté se hráči Chaosu radovali ze čtvrté vstřelené branky, pod tento úspěch se podepsal Jan Svoboda.
Ani teď ovšem nebylo všem pohromám pro Chvojkovice konec, v 19. minutě popáté v zápase nachytal jejich obranu Martin Mařík a hráči STS byli zralí na ručník, nevycházelo jim vůbec nic a soupeři si s nimi pohrávali jako podzimní vítr s papírovým drakem.
Chvojkovičtí nakonec v prvním poločase utrpěli, tenisovou terminologií řečeno, kanára, protože ještě jednou inkasovali, šestou branku jim vstřelil ve 23. minutě Otakar Němeček.
Do druhého poločasu vstoupili hráči Chaosu s hlavami v oblacích, a tak je soupeři vrátili rychle zpět na zem, ve 29. minutě se trefil Petr Došek a zajistil svému mužstvu alespoň čestný střelecký úspěch, více radosti jim obrana Chaosu nepovolila.
Na další branky jsme si museli počkat až do poslední deseti minut hrací doby, kdy hráči Chaosu ještě dvakrát pokořili obranu soupeře, nejprve ve 43. minutě vstřelil jejich sedmou branku Jindřich Vohryzka, poslední slovo patřilo Janu Svobodovi, který svou druhou trefou (49. minuta) v zápase ukončil střelecké představení svého mužstva.
SK-AZ Chaos tak i po osmém kole udržel naději na postup, zatímco Chvojkovice si, vzhledem k výsledkům mužstev, za nimi trochu pohrávají se záchranou.

FC AJTAKRAJTA - SPORT BAR TEAM KUŽELNA "A" 3-1 (1-0)
Branky: Chvojsík, Jaroš, Pivoňka - Štengl
Zápas dvou posledních mužstev tabulky měl velký náboj, neboť jen vítězství by uchovalo, či spíše zvýšilo, soupeřům naději na záchranu.
Na hrací ploše se strhla urputná bitva, ani jeden ze soupeřů nebyl ochoten pustit ani píď hřiště bez boje, protože pak by soupeři získali výhodu,
která by se nemusela vyplatit.
První poločas nabídnul jedinou branku, ve 12. minutě prošel obranou Kuželny Vítězslav Jaroš jako nůž máslem a jeho přesná trefa znamenala nejtěsnější možné vedení Ajtakrajty po prvním poločase.
Ve druhém poločase se hráči Kuželny snažili o vymazání náskoku soupeře, dlouho ovšem naráželi na pozornou obranu Ajtakrajty, které se ovšem vedlo směrem dopředu úplně stejně, a tak branky začaly padat až ve druhé polovině poločasu.
Když se nedařilo vstřelit branku hráčům v poli, tak vzal odpovědnost na sebe brankář Kuželny Milan Štengl a svou precizně umístěnou střelou srovnal manko svého mužstva.
Vyrovnaný stav vydržel necelých pět minut, poté se opřel do míče Jan Pivoňka a vrátil Ajtakrajtě vedení do její moci.
Definitivní konec naději SPORT BAR TEAMU na bodový zisk nastal o minutu později, kdy přidal třetí branku Ajtakrajty Marek Chvojsík a pojistil vedení svého mužstva, které vydrželo až do závěrečného hvizdu rozhodčího.
Ajtakrajta zvýšila své naděje na záchranu, naopak SPORT BAR TEAM Kuželna "A" se může zachránit jen zázrakem.