VII. MF DNES liga - 8. kolo: Mužstvo AC Pekelnej stroj napravuje svojí herní reputaci !!!

16.10.2015

Fanklub FCV - KOVO-MIKU team "99" "B"   9:0   (1:0)
Branky: Petráš 3, Zeman 2, Urban 2, Krupica, Vavroušek -
Favoritem tohoto utkání byl jednoznačně tým Fanklub FCV, který v předešlých zápasech ztratil cenné body a pokud chtěl ještě pomýšlet na postup, musel neprodleně vyhrát. To celek KOVO-MIKU team „99“B“ se nachází ve spodu tabulky a v případě další prohry by mu hrozilo spadnutí na předposlední sestupové místo. První poločas byl překvapivě vyrovnaný a obě mužstva předváděla pohledný a útočný fotbal. I když si oba celky vytvořily několik brankových situací, tak jediná branka padla ve 13 hrací minutě, kdy se prosadil zatím nejlepší střelec VII MF Dnes ligy a to Michal Petráš z týmu Fanklub FCV. Po změně stran, ale celku KOVO-MIKU team „99“B“ došly síly a místo ofenzivního fotbalu vsadili na defenzivu. Toho hned Fanklub FCV začal využívat a svého soupeře přehrával ve všech směrech. Místo vyrovnání tedy přišlo několikabrankové navýšení. Nejprve si dokončil hattrick Michal Petráš a následně na jeho branky navázal dvakrát Aleš Urban a David Zeman. Tým KOVO-MIKU team „99“B“ se snažil střelecky prosadit aspoň jednou, ale proti tomu byl výborně chytající brankař Daniel Vavroušek, který byl vyhlášen, jako nejlepší hráč zápasu. V závěru utkání se ještě do statistiky střelců zapsal po jedné brance František Krupica a Jakub Vavroušek. Díky jasné a jednoznačně výhře 9:0, se tým Fanklub FCV posunul na 4 pozici a na vedoucí celek ztrácí už jen 4 body. To bohužel KOVO-MIKU team „99“B“ se jen díky lepšímu skore nenachází na sestupové pozici, ale v závěru sezony, budou mít ještě co dělat, aby se mužstvo zachránilo.

FC ATIS Jihlava "B" - SPORT BAR TEAM Kuželna "B"   2:7   (2:3)
Branky: Nešpor, Vevera - Žila 2, Stehlík 2, Havelka, Barák, Kunc
Vedoucí tým tabulky SPORT BAR team kuželna „B“ na svého soupeře vlítnula tak rychle, že ve 2 minutě šla po zásluze hráče Filipa Havelky do vedení 1:0. Jenže v 5 minutě už bylo srovnáno, když chybu v obraně využil Jiří Nešpor z týmu FC ATIS Jihlava „B“. Ale ani o minutu později šel celek SPORT BAR team kuželna „B“ zase do vedení, když se tentokrát prosadil Jan Žila. Ve 14 minutě však bylo zase srovnáno, když se do statistiky střelců zapsal Rostislav Vevera. V závěru první půle se prosadil po druhé v utkání Jan Žila, který tak zajistil svému týmu vedení 3:2 po prvním poločase. Po změně stran SPORT BAR team kuželna „B“ potvrdila svojí roli favorita a svého soupeře přehrála.  Mužstvo FC ATIS Jihlava „B“ se sice snažilo o vyrovnání, ale SPORT BAR team kuželna „B“ nedopustil další zdramatizování a místo toho po brance Leoše Baráka, Davide Kunce a dvou branek Lukáše Stehlíka zvýšila svoje vedení na konečných 7:2. Díky této výhře se tým SPORT BAR team kuželna „B“ zajistil první místo v tabulce. To FC ATIS Jihlava „B“ po dnešním těžkém zápasu spadnul na 3 pozici, ale stále má ještě velkou a reálnou šanci bojovat o postupové místo.

Czervena Zvezda - Rychlé pípy   2:1   (2:0)
Branky: Hos, Nechvátal - Kubeš
Hledat favorita v tomto utkání bylo velmi složité, i když v tabulce na tom byl lépe celek Rychlé pípy, které chtěly navázat na svojí výhru v předešlém kole. Jenže první poločas začal lépe pro tým Czervena Zvezda, která po brankách Jana Hose a Davida Nechvátala vedla 2:0.  Hned na začátku druhé půle, se podařilo týmu Rychlé pípy snížit na rozdíl jedné branky a to zásluhou hráče Jana Kubeše.  Mužstvo Czervena Zvezda se pak v některých situacích dostala podtlak, ale jejich jednobrankový náskok, už stačil do konce utkání. Díky této výhře 2:1, se tým Czervena Zvezda posunula do středu tabulky.

Umbro Jihlava - AC Pekelnej Stroj   3:7   (0:2)
Branky: Filip 2, Olejník - Höfer 3, Vlk 3, Svoboda
Tento duel byl velmi důležitý pro oba celky. V případě výhry by se AC Pekelnej stroj mohl pokusit ještě o titul nebo postupové pozice. To Umbro Jihlava má zase opačný problém, protože v případě prohry by se dostala na předposlední sestupové místo. První poločas dopadl podle papírových předpokladů a díky brance Patrika Svobody a Radima Vlka, vedl tým 2:0. Po změně stran však došlo ke zdramatizování, když Filip Olejník snížil na rozdíl jedné branky. Hráč Jan Hober z týmu AC Pekelnej stroj dokončil pohlednou akci a vrátil svému týmu dvoubrankový náskok. Ale mužstvo Umbro Jihlava se nezdávalo a hráč Roman Filip zase snížil na rozdíl jedné branky. Jenže tým AC Pekelnej stroj se pak rozjel a po dalších dvou brankách Jana Hofera a Radima Vlka vedlo už 7:2. Poslední slovo v zápase pak měl hráč Roman Filip z týmu Umbro Jihlava, který svojí druhou brankou v utkání upravil stav na konečných 3:7. Díky této výhře se AC Pekelnej stoj vyhoupl na 2 postupové místo a na vedoucí celek ztrácí už jediný bod.

Bumerang - Galaxie   1:3   (1:0)
Branky: Lakatoš - Galko, Musil, Svítil ml.
Oba tyto celky se nachází ve středu tabulky, i když je potřeba zdůraznit, že celek Bumerang, má ještě jeden zápas k dobru. První poločas dopadl lépe pro tým Bumerang, když je dostal do vedení Miroslav Lakatoš. Ve druhém poločase však začal zajímavý obrat. Nejprve ve 39 hrací minutě vyrovnal na 1:1 Jozef Galko a pak následně po chybě v obraně ve 43 minutě Tomáš Svítil, poslal svůj tým Galaxie do vedení 2:1. Mužstvo Bumerang, se pak snažilo v závěru aspoň o vyrovnání, ale místo toho v poslední minutě znovu inkasoval. Na 3:1 potvrdil překvapivou výhru Jan Musil. Mužstvo Galaxie tak získala po dnešní výhře velmi cenné 3 body, které je posunuly mimo sestupové místo, ale i přesto ještě stále nemá záchranu jistou. Tým Bumerang sice ještě čeká dohrávka, ale jejich šance promluvit do postupových pozic už je velmi mizivá.

Rail Team - FC Leaders   3:2   (2:1)
Branky: Bílek, Delín, Komůrka - Doležal, Vaško
Velkým překvapením v letošní sezoně je Rail Team, který místo bojování o záchrany, bojuje o postupové příčky. To bohužel FC Leaders s jediným bodem na kontě, se pomalu a jistě smiřuje sestupem do nižší soutěže. Ale v případě dvou výher, by se ještě mohl vrátit zpět do hry. Utkání začalo velmi překvapivě, protože první do vedení šel tým FC Leaders, když se prosadil Jakub Doležal. V 9 hrací minutě však už bylo srovnáno, kdy se pohlednou akcí prezentoval Stanislav Komůrka. V závěru první půle se ještě prosadil jeho spoluhráč Jiří Delín, který zařídil vedení týmu 2:1. Po změně stran, FC Leaders dokázal svojí bojovností vyrovnat a to zásluhou hráče Romana Vaška. Důležitý moment přišel ve 46 minutě, kdy rozhodující branku v utkání vstřelil Pavel Bílek z mužstva Rail Team. Tým FC Leaders tak zase vyšel na prázdno, ale o jejich osudu ještě není rozhodnuto. To Rail Team potvrdil roli favorita a v tabulce se drží na 5 místě.

Šlapky - FK Stavgaz Jihlava   3:2   (1:0)
Branky: Duba, Mafek, Matouš - Luňák 2
Před tímto utkáním, na tom byl v tabulce lépe tým Šlapky, ale celek  FK Stavgaz Jihlava, má ještě zápas k dobru, kdy má dohrávat utkání s Bumerangem. První branka v utkání přišla v 17 minutě a postaral se o ní Ladislav Mafek, který poslal Šlapky do vedení 1:0. Po změně stran byla k vidění zajímavá branková přestřelka, kdy se oba celky prosadily po dvou brankách. Za Šlapky se v utkání prosadil Lukáš Duba a Martin Matouš. A do statistiky střelců z tým FK Stavgaz Jihlava se zapsal dvakrát Libor Lunák. Mužstvo Šlapky vyhrálo důležité utkání 3:2 a posunulo se v tabulce na 6 pozici.