VI. Ježek liga - 8. kolo: ŽST "C" slaví postup

16.10.2015

ŽST "C" - MELBERN 10-2 (5-1)
Branky: Dočkal 4, P. Novák ml. 3, Bednář, Dvořák, Švehla - M. Tomášek 2
Vedoucí mužstvo ŽST "C" si v případě výhry mohlo zajistit postup do vyšší soutěže, Melbern by v případě bodového zisku zvýšili svůj náskok na sestupové příčky.
Válec jménem ŽST "C" se ovšem o body dělit nechtěl a hned od úvodních minut nenechal nikoho na pochybách, že si připíše další tříbodový zisk.
Petr Novák ml. se v sedmé minutě protlačil před branku soupeře, přesně zamířil a brankář Melbern byl bez šance, míč zaplul do sítě za jeho záda a ŽST "C" vedlo.
Už v následující minutě byl náskok ŽST "C" dvoubrankový, o další přesný zásah se postaral Jan Bednář a favorit utkání si mohl mnout ruce, všechno mu vycházelo podle plánu.
Další branka padla v minutě šestnácté, Petr Novák ml. přidal svou druhou trefu v tomto utkání a hráčům Melbern začínalo být jasné, že z tohoto zápasu asi žádné bodíky nekápnou.
V 18. minutě se radovala obě mužstva ze vstřelené branky, čtvrtou branku ŽST "C" přidal Jiří Dočkal, premiérovou trefu Melbern v tomto zápase měl na svědomí Milan Tomášek.
Do konce prvního poločasu našla ještě jedna střela cestu do sítě, a to ta Karla Dvořáka, který ve 23. minutě přidal další přesný zásah svého mužstva a vedoucí tým šesté ligy si v úvodním dějství vypracoval čtyřbrankový náskok.
Ve druhém poločase začali lépe hráči Melbern, ve 28. minutě podruhé v zápase překonal brankáře ŽST "C" Milan Tomášek, ale byla to taková labutí píseň Melbern, neboť hráči tohoto mužstva už nedokázali přidat žádný střelecké úspěch v tomto utkání.
Kdo je pánem na hrací ploše ukázal během stodvaceti vteřin (36. až 37. minuta) Jiří Dočkal, který v tomto časovém úseku dokázal nasázet do branky soupeře tři branky a dorovnal na čele tabulky střelců svého spoluhráče Petra Nováka ml.
Další přesnou trefu přidal ve 45. minutě Jan Švehla a začínali jsem být zvědavý, jestli v tomto zápase padne desátá branka do sítě Melbern.
Petr Novák ml. tuto otázku vyřešil ve 47. minutě, jeho třetí branka v zápase znamenala dvouciferné vítězství ŽST "C" a jeho samotného osamostatnila na čele tabulky střelců šesté nejvyšší soutěže.
Hráči ŽST "C" svou část úkolu (zisk tří bodů) splnili, teď museli čekat na výsledky svých konkurentů, jestli budou moci slavit postup už teď nebo budou muset oslavy odložit až na následující týden.
Hráči Melbern, kteří už čtyři utkání v řadě nedokázali zvítězit, stále zůstávají těsně nad hranicí ponoru, na sestupovou příčku mají dvoubodový náskok (mají ovšem utkání k dobru).

FC POPICE - FC BŘEZINKY SE VRACÍ 8-0 (4-0)
Branky: Brázda 3, Horáček 3, Čížek, Sláma
Největší drama tohoto zápasu se odehrálo ještě před úvodním hvizdem rozhodčího, neboť hráči Březinek, kteří se na podzim velmi trápí s docházkou, čekali do poslední možné chvíle, jestli jim přijde pátý parťák do hry.
Všechno dobře dopadlo, a tak mohl začít zápas, který měli hráči Popic od samého úvodu ve své moci, a byť se hráči Březinek snažili ze všech sil, tak se čekalo na první branku v jejich síti.
Klid zbraní prolomil v deváté minutě Daniel Horáček, který svou přesně mířenou střelou nedal šanci brankáři soupeře a poslal Popice do vedení.
Hráči Popic dobře kombinovali, neustále se tlačili před branku soupeře, chtěli své vedení pojistit, což se jim podařilo ve 13. minutě, kdy se trefil Roman Sláma a svou přesnou trefou dodal potřebný klid na kopačky své i svých spoluhráčů.
Ondřej Brázda překonal brankáře Březinek v minutě sedmnácté, a když o tři minuty později přidal čtvrtou branku Popic Ladislav Čížek, tak začínalo být všem jasné, že si soupeři z tohoto utkání odnesou pořádný nášup.
Těsně před koncem prvního poločasu ještě Daniel Horáček nastřelil břevno, ale i tak byl náskok Popic po úvodní části zápasu více než dostatečný.
V úvodu druhého poločasu byly Březinky velmi aktivní, spíše šlo ovšem jen o náznaky ofenzivních schopností než o opravdové brankové příležitosti.
Veškerou jejich útočnou aktivitu utlumily dvě branky Ondřeje Brázdy (35. a 39. minuta), který tak dosáhnul v tomto zápase na hattrick a vylepšil průběžný stav z pohledu svého mužstva.
O další vylepšení se postaral ve 43. minutě Daniel Horáček, jehož centr z pravé strany do pokutového území si jeden z bránících hráčů Březinek srazil do vlastní branky, z čehož dotyčný hráč jistě neměl velkou radost, ale vzhledem k průběhu tohoto utkání ho to až tak moc trápit nemuselo.
Ve 45. minutě se dočkal Daniel Horáček třetí branky v utkání, tentokrát bez cizí pomoci, a tak si jako druhý hráč Popic v tomto utkání mohl odškrtnout v kolonce hattrick políčko splněno.
V závěru utkání už byla jen nastřelena horní tyč branky Březinek, žádná další branka už nepadla.
Hráči z Popic může být spokojeni, záchrana je jistá (nevím, co by se muselo stát, aby mužstvo s jedenácti body padlo) a k třetímu místu chybí kousek, tříbodové manko by se dalo ještě v závěru podzimu smazat.
To mužstvo z Březinek je na tom o poznání hůře, tři kola před koncem ztrácí na pozici, která zajišťuje záchranu dva body, což jistě není situace, ve které by hráči v modrých dresech chtěli být.

KTM - POLOCHAUSTRALAN 2-7 (0-2)
Branky: Krajer, T. Vyhnanovský - Šťastný 4, Mareš 2, Kašík
KTM ještě mohlo odložit oslavy ŽST "C" z postupu, potřebovalo k tomu ovšem v tomto zápase zvítězit.
První poločas byl vyrovnaný, oba soupeři byli aktivní směrem dopředu, dlouho jim ovšem nevycházelo zakončení, a tak jsme se první branky dočkali až v 19. minutě, trochu překvapivě padla do sítě KTM, o překonání brankáře třetího mužstva tabulky se postaral Pavel Šťastný.
Další tvrdá rána dopadla na hráče KTM v předposlední minutě první části utkání, kdy jejich obranu podruhé v zápase nachytal nepřipravenou Pavel Štastný a bylo z toho dvoubrankové vedení pro POLOCHAUSTRALANA, což se před utkání (dle pohledu do tabulky) příliš nečekalo.
Druhý poločas začal pro hráče KTM stejně bídně jako skončil ten první, už ve 26. minutě jejich obrana potřetí kapitulovala, tentokrát se do střelecké listiny zapsal David Mareš.
Po půlhodině hry bylo o osudu utkání rozhodnuto, svou třetí branku v zápase vstřelil Pavel Šťastný a čtyřbrankový náskok se zdál být dostačující, zvlášť když se hráčům soupeře směrem dopředu příliš nedařilo.
Pavel Štastný byl při střelecké chuti a ve 35. minutě přidal pátou branku svého mužstva, které tak bylo necelou čtvrthodinu před koncem blízko k druhé podzimní výhře.
Následující minuta byla radostná pro hráče KTM, první jejich branku v tomto zápase vstřelil Dominik Krajer, ale byla to jen taková kosmetická úprava průběžného stavu, soupeřův náskok byl v tomto zápase nedostižný.
Zvlášť, když ve 45. minutě přidal další branku POLOCHAUSTRALANA David Mareš, a tak byl rozdíl mezi soupeři krátce před koncem utkání opět pětibrankový.
Tato minuta byla mrzutá pro hráče KTM nejen kvůli inkasované brance, ale i kvůli červené kartě, kterou vyfasoval Filip Šinkovský za nesportovní chování vůči rozhodčímu tohoto utkání.
Poslední dvě branky si schovali střelci na předposlední minutu zápasu, na straně KTM se trefil kapitán Tomáš Vyhnanovský, na straně soupeře přidal sedmý zářez do pažby Tomáš Kašík.

FC TUKAN - STARLET "B" 1-5 (1-3)
Branky: Pernica - Paiskr 2, Švaříček, Zamazal, Záškoda
Zápas mezi posledním a druhým mužstvem tabulky měl mít jasného favorita v podobě rezervy Starletu, ale první čtvrthodina nabídla vyrovnanou podívanou, Tukan kladl houževnatý odpor a byl Starletu vyrovnaným soupeřem.
Zápas se zlomil v 15. minutě, kdy se stal smutným hrdinou brankář FC Tukan, jenž svým odkopem trefil záda Davida Záškody, od kterých se míč odrazil vysokým obloukem, přeletěl nebohého brankáře a zapadnul do branky, což značilo jediné - Starlet "B" se dostal do vedení.
"Tukany" nešťastný okamžik rozhodil a soupeři toho využili dokonale, v 17. minutě přidal další branku svého mužstva Tomáš Zamazal, o další dvě minuty překonal brankáře soupeře Lukáš Paiskr a rezerva Starletu si během necelých pěti minut vypracovala tříbrankový náskok.
"Tukani" se dokázali ještě před koncem prvního poločasu otřepat z nepovedené pasáže, ve 23. minutě prostřelil brankáře soupeře Ondřej Pernica a jeho umístěná střela vrátila Tukanům naději na bodový zisk z tohoto utkání.
Z pohledu mužstva FC Tukan byla velká škoda, že se v závěru prvního poločasu odrazil nepovedený odkop brankáře Starletu mimo branku, druhý poločas by tak začínal za velmi zajímavého stavu.
Po změně stran se "Tukani" snažili o zdramatizování zápasu, ale obrana Starletu pracovala spolehlivě, nechtěla si zbytečně zkomplikovat situaci
a už soupeři nedovolila žádnou radost ze vstřelené branky.
A když se ve 43. minutě objevil před odkrytou brankou soupeře Daniel Švaříček, pro kterého nebyl problém zakončit pohlednou kombinaci svých spoluhráčů, bylo o osudu utkání rozhodnuto.
Starlet "B" si ještě v poslední minutě připsal další střelecký úspěch, podruhé v zápase se prosadil Lukáš Paiskr.
Situace mužstva FC Tukan začíná být kritická, momentálně ztrácí čtyři body na záchranu a pokud hráči Melbern zvládnou dohrávku, tak bude ještě hůře.
Rezerva Starletu si upevnila druhou příčku, k jistotě postupu jí stačí získat v posledních třech kolech dva body nebo neprohrát v zápase s KTM, který je na programu hned v následujícím kole.

FC STEAK HOUSE NA KALVÁRII - 1. FC U GÁBINKY 5-5 (4-1)
Branky: Navrkal 3, Antonů, Duchan - Hrubeš 3, Čopák, Vlček
Do utkání vstoupili lépe hráči Steak Housu, už v páté minutě dostali obrovskou výhodu , neboť jeden z hráčů Gábinky zahrál před vlastní brankou nešťastně rukou a rozhodčí nemohl jinak, pískala se penalta.
K jeho provedení se postavil brankář Milan Duchan a prudkou střelou nedal svému kolegovi v brance soupeře žádnou šanci.
Filip Navrkal hned o další dvě minuty přidal druhou přesnou trefu Steak Housu a zdálo se, že cesta k vítězství je pro mužstvo z Kalvárie umetená, ale soupeři odmítli složit zbraně a bez náznaku odporu přihlížet vítězství Steak Housu.
David Hrubeš dokázal v osmé minutě za pomoci několika odrazů od hráčů soupeře dostat z téměř nulového úhlu míč do sítě, což nalilo novou energii do žil jeho i spoluhráčů, kteří se tak rychle oklepali z dvoubrankové manka, které nabrali v úvodních sedmi minutách.
První poločas byl až do jeho závěru vyrovnaný, oba soupeři si vypracovali několik nadějných příležitostí, dlouho ovšem nedokázali prostřelit brankáře, kteří několikrát svá mužstva podrželi.
Až ve 24. minutě nastala pro hráče Gábinky minuta hrůzy, neboť během necelých šedesáti vteřin prolomili jejich obranný val Marek Antonů a Filip Navrkal, což mělo za následek, že si Steak House vypracoval v prvním poločase tříbrankový náskok.
A když ve 29. minutě zkompletoval Filip Navrkal hattrick, tak se zdálo, že je hotovo, protože čtyřbrankový náskok se zdál být velmi luxusním.
Jenže ještě v téže minutě se trefil hlavou Michal Vlček, který využil zaváhání jednoho z bránících hráčů, který nešťastně prodloužil míč za sebe,
kde už byl připravený elitní střelec Gábinky.
Vyhraný hlavičkový souboj Michala Vlčka povzbudil hráče Gábinky k vyšší aktivitě, neustále se tlačili před soupeřovu branku, naráželi ovšem na pozornou obranu Steak Housu, jehož hráči se snažili o navýšení svého náskoku z rychlých protiútoků, ale veškerá jejich snaha byla marná, obrana Gábinka si se všemi jejich pokusy poradila bez vážné ujmy na skóre.
David Hrubeš prokázal pověst posily pro Gábinku a ve 35. minutě umazal další část manka svého mužstva, dvoubranková ztráta už nevypadala tak strašlivě jako čtyřbrankové manko, které měli hráči ve žlutých dresech ještě před pár minutami.
Zápas se blížil ke svému závěru a na nás čekalo jeho vyvrcholení, které příliš nepotěšilo hráče Steak Housu ani jejich příznivce.
Pavel Čopák nedal ve 46. minutě svou střelou žádnou šanci brankáři soupeře a necelých pět minut před koncem byl rozdíl v počtu vstřelených branek soupeřů vyjádřen číslovkou jedna.
Běžela poslední minuta zápasu, už to vypadalo, že Steak House svůj těsný náskok udrží, když v tom se u postranní čáry zbavil David Hrubeš dotírajícího obránce a prudkou střelou z hranice pokutového území zajistil dělbu bodů mezi soupeře.
FC Steak House na Kalvárii tak během druhého poločasu prošustroval čtyřbrankový náskok, je to velká škoda (z pohledu jeho hráčů), v případě tříbodového zisku mohl výrazněji poodskočit od pozic ohrožených sestupem.
Mužstvo 1. FC U Gábinky urvalo cenný bod, se kterým v průběhu zápasu asi příliš nepočítalo.

JP GASECO - SSC ROCK CLUB JIHLAVA 5-3 (3-1)
Branky:
Částka 2, Janoušek 2, M. Pernička - Bartoš, Hartmann, Partl
Už jen SSC Rock Club Jihlava mohl překazit postupovou radost ŽST "C", a tak bylo utkání, které začínalo v osm hodin, velmi sledované, alespoň co se týče situace v tabulce šesté nejvyšší soutěže.
Rock Club ovšem nezačal příliš povzbudivě, už ve třetí minutě jeho obrana neuhlídala Ondřeje Částku a bylo to rázem 1-0 pro JP Gaseco, které se ovšem ze svého vedení dlouho neradovalo, neboť v páté minutě využil zmatků v jeho obranných řadách František Hartmann a pohotovou střelou se postaral o vyrovnání.
V následujících minutách se oba soupeři přetahovali o vládu nad hrací plochou, chvíli bylo lepší jedno mužstvo, pak zase chvilku vládli hráči mužstva druhého, takže jsme sledovali celkem vyrovnanou partii.
Klíčový okamžik utkání nastal v závěru druhé desetiminutovky zápasu, ve které dokázali hráči Gaseca dvakrát udeřit, v devatenácté minutě využil nabídku v podobě pokutového kopu Ivo Janoušek, o minutu později navýšil vedení Gaseca parádní střelou Marek Pernička, pro kterého to byl první střelecký úspěch v letošním roce.
Rock Club se snažil ve druhé části zápasu zdramatizovat utkání, ale jeho hráči vyrobili krátce po půlhodině hry (32. minuta) chybu, kterou dokázal svou druhou brankou v utkání potrestat Ondřej Částka a o osudu utkání bylo rozhodnuto.
Ondřej Bartoš sice ve 42. minutě snížil manko svého mužstva na dvě branky, ale další přesné zásahy přišly až ve 48. minutě, kdy se radovala ze vstřelené branky obě mužstva, za Gaseco se podruhé v zápase prosadil Ivo Janoušek, třetí branku Rock Clubu měl na svědomí Ondřej Partl.
JP Gaseco se posunulo tabulkou výše, v případě, že zvládne úterní dohrávku s Melbern, tak se může zařadit mezi kandidáty na bronzovou medaili.
SSC Rock Club Jihlava ztrácí dech, třetí porážka z posledních čtyř zápasů výrazně komplikuje jeho snahy o zisk cenného kovu.