IV. Rádio Jihlava liga - 8. kolo: liga se dohrává o 11 mužstvech, odstoupil FC Steak House na Kalvárii "A"

15.10.2015

TJ Topičůf Salóón – VŠP Jihlava 6:6 (4:3)

Branky: J. Fiedler 2, P. Heřmánek, J. Krechler, M. Povýšil 2 – J. Holub 2, M. Chvojka, M. Jeníček, T. Válek 2
Topiči, kteří nastupují v nových dresech předvedli proti vysokoškolákům obětavá a bojovný výkon. Borci z VŠP měli sice opticky herně navrch, ale Topiči dokázali brejkovými akcemi úspěšně skórovat a tak první poločas vyhráli rozdílem jedné branky. I v druhém poločase jim taktika vycházela, protože již 35 minutě vedli 6:4 a zdálo, že si odnesou všechny 3 body. VŠP se však nevzdali a zvýšenou aktivitou se jim během 38 minuty podařilo vyrovnat. Více branek již nepadlo a Topiči mohou v závěrečné 10ti minutovce děkovat Š. Karšovi za zisk cenného bodu.

Tel Aviv – FC Jiřín 2:1 (0:1)

Branky: F. Příhoda, M. Příhoda – P. Vondruška
Tel Aviv vstoupil do utkání s cílem konečně bodovat a svého soupeře herně převyšoval. Byl to však Jiřín, který se již ve 4 minutě ujal vedení a následně se úspěšně bránil tlaku svého soupeře. Jen v prvním poločase borci z Avivu nastřelili 2x tyč a jednou břevno a jenom díky skvělému výkonu brankáře Jiřína L. Seborskému se jim nepodařilo skórovat. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu a až 36 minuta přinesla zasloužené vyrovnání z kopačky F. Příhody. Tlak Avivu byl nakonec úspěšný, protože ve 46 minutě se trefil jejich nejlepší střelec M. Příhoda, který rozhodl o zisku všech 3 bodů pro své mužstvo.

Spartak Jihlava - SEDMÍK Some Jihlava „B“ 9:3 (2:2)

Branky: D. Blaško, M. Blaško 2, K. Dreveňák 4, M. Novák, D. Ramach – M. Havel, M. Nekula, K. Sedmík

Spartak i v dnešním utkání potvrdil své ambice na postup do vyšší soutěže. Svému soupeři nechal žít šanci na zisk bodů pouze v prvním poločase, který skončil remízou. Tento stav trval až do 36 minuty, kdy Spartakovci zabrali a svému soupeři nasázeli v rozpětí 36 – 46 minuty 6 branek a rozhodli o výsledku utkání. Je nutno poukázat na skutečnost, že Spartak se ke každému utkání schází v kompletní sestavě, oproti tomu jeho soupeř je rád, když má 1 hráče na střídání.

Monsters – 1.FC Ojoják 10:5 (5:2)

Branky: L. Caha 5, L. Jonáš, L. Milfajt 3, O. Žák – M. Prchal 4, V. Prchal

Trápící se Ojoják neměl dnes proti svému soupeři šanci na úspěch. Navíc nastoupil k utkání pouze 4+1, což na mladíky z Monsters, kteří stále mohou pomýšlet na postup nestačilo. Ojoják sice bojoval, ale skórovat se mu podařilo až ve 12 minutě, když už prohrával 4:0. Pokud se Ojojáku nepodaří plně bodovat ve zbývajících utkáních, bude zcela jistě sestupovat do nižší soutěže.

ABUS GASTRO – Brojlers Poděšín 5:5 (2:2)

Branky: D. Medvík 2, R. Svoboda 3 – D. Jaroš 3, L. Jaroš, L. Solař

Abus stejně jako Brojlers mají stále šanci promluvit do boje o druhé postupové místo. Proto bylo dnes k vidění zajímavé utkání, které nakonec skončilo spravedlivou remízou, i když k vítězství měl vždy o krok blíže Abus. Ten se ujal vedení již ve 2 minutě, ale v 8 minutě soupeř vyrovnal. Stejně pokračoval celý první poločas a tak druhý poločas začínal prakticky od začátku. V něm se Abusu podařilo během 28 a 30 minuty odskočit na 2 brankové vedení, o které však přišel během 42 a 46 minuty, kdy vyrovnal D. Jaroš. Abus však ihned po výkopu kontroval a opět se ujal vedení, o které však nakonec ve 48 minutě přešel a utkání skončilo spravedlivou dělbou bodů.