I. Maxi-tip liga: Hranatá Koule opět vyhrála!

15.10.2015

FC ATIS Jihlava "A" - FK Klasici "A"   3:11 (2:4)
Branky: Kozojed, Urbánek J., Vevera - Cipruš ml. 2, Göth Kuba 2, Heide 2, Třetina 2, Kocmánek P., Pokorný, Šancl

Klasici nastoupili v dalším zápase proti Atisu a role favorita je tedy neminula. Atis ale zápas začal překvapivě lépe a už v 5. minutě se dostal do vedení po trefě Vevery. Klasici se rozjížděli pomalu, ale pomalu začali zápas překlápět ve svůj prospěch. Nejprve vyrovnal v 7. minutě Šancl a v 10. minutě už Klasici vedli, když se trefil Kuba Göth. Další branky Klasici přidali v 17. a v 19. minutě, kdy se prosadili Heide s Pavlem Kocmánkem a rázem to bylo 4:1 a Klasici měli zápas ve své moci. Poslední tečku za první půli a zároveň jiskřičku naděje vykřesal Kozojed, který snížil na poločasových 4:2. Ve druhé půli začali lépe Klasici a hned ve 27. minutě navýšil vedení Třetina, který nastoupil po delší odmlce. Rozhodnutí zápasu se zrodilo mezi 32. - 34. minutou, kdy se prosadil Pokorný a Kuba Göth. Od té doby se hrálo v poklidném tempu a žádný řev se na hřišti nekonal. Další branky padly až v samotnám závěru, kdy si Klasici vylepšili skore a vyhráli nakonec 11:3 a stále drží druhou pozici o skore za SEDMÍKEM.

STOON - AMC Trans   2:6 (1:4)
Branky: Musil, Sokolík - Číhal 2, Fejt 2, Mašek P. 2

Důležité body se rozdávaly v zápase mezi AMC Trans a STOON. Získané 3 body by totiž velmi pomohly k záchranářským bůjům. AMC minulá výhra nakopla a i tento zápas začali velmi dobře, když se hned v 1. minutě dostali do vedení, když se prosadil Fejt. Hra byla vyrovnaná a STOON i bez klasického brankáře držel v pohodě krok. Nakonec se mu podařilo srovnat v 9. minutě, když se trefil Musil. AMC ale více bojovalo a mělo větší hlad po vítězství. To potvrdil Číhal ve 13. minutě, který AMC dostal opět do vedení. V dalším průběhu stále pokračovala vyrovnaná partie, oba celky měly několik šancí, ale dlouho se nemohl nikdo prosadit. To vše se změnilo až s koncovkou první půle, kdy se AMC urvalo a díky brankám Číhala a Petra Maška zvýšilo vedení už na 4:1. Ve druhé půli se opět hrála vyrovnaá partie, ale AMC bylo nebezpečnější a šancí mělo mnohem více. STOON si také zvládl nějaké vypracovat, ale v koncovce nebyl příliš úspěšný. AMC nakonec dokázalao zápas v pohodě zvládnout a navýšit skore. Nejprve se ve 38. minutě prosadil Petr Mašek, na kterého za dalších 5 minut navázal Fejt a AMC vedlo už 6:1. STOON už věděl, že zápas těžko zvrátí a koncovkou se bavil a nakonec se mu podařilo zápas alespoň kosmeticky upravit, když se trefil Sokolík.

Starlet "A" - FC Hranatá Koule "A"   3:8 (1:5)
Branky: Mareš, Matějíček, Paiskr - Kalců 3, Brnický 2, Knepr, Merhaut, Šandera

Velmi nepovedený zápas odehrál Starlet proti Hranaté Kouli. Starlet začal lépe a už v 5. minutě se dostal do vedení, když chybnou malou domů využil Mareš. Vedení Starletu ale nevydrželo ani minutu a bylo srovnáno, když zmatků v obraně využil Kalců a srovnal. Koule se poprvé dostala do vedení v 9. minutě, kdy pozorný Brnický využil velké hrubky Šebesty. Poté se hrála vyrovnaná partie, kde se oba celky snažily kombinovat, ale Starletu hodně chyběl Průcha a jeho hra dopředu byla mnohem slabší. Naopak Koule měla v ofenzivní části velkou kvalitu a Starletu to dokonale ukázala a parádně zvládla závěr první půle. Nejprve v 19. minutě zvýšil na 3:1 Merhaut, kterého ve 24. a 25. minutě doplnili Knepr se Šanderou a Koule šla do druhé půle s pohodlným vedením 5:1. Kouli také vyšel vstup do druhé půle, když hned ve 28. minutě navýšil vedení Kalců. Starletu se podařil dílčí úspěch ve 31. minutě, když snížil Paiskr, ale hned v téže minutě se ihned z rozehrávky trefil Brnický, který nachytal Šebestu na švestkách a zvýšil už na 7:2. Hra poté postrádala tempo a Koule hlavně zkušeně hájila náskok, starlet se do hry příliš nedostával a o zápase bylo rozhodnuto. Ve 42. minutě padla další branka, když hattrick uzavřel Knepr. Tečku za utkáním pak udělal Matějíček, který v poslední minutě uspěl s dorážkou a zkorigoval tak stav na konečných 8:3 pro Kouli, která si připsala pátou výhru v řadě a zároveň se posunula na 3. pozici místo Starletu, ktreý klesl na pátou pozici.

SEDMÍK - Some Jihlava "A" - 1.FC Mudrcové "A"   19:7 (9:5)
Branky: Šuta 5, Kučera 4, Kavka Dan. 4, Demeter 3, Kavka David 2, Sapola - Denev 2, Urbánek 2, Toman S. 2, Křenek

Some v dalším zápase nastupilo proti Mudrcům a nedalo se předpokládat nějaké velké drama. Mudrcové sice Some nečekaně překvapili v úvodu, když se už v 1. minutě dostali do vedení po trefě Standy Tomana. Za minutu bylo ale srovnáno, když se prosadil Dan Kavka. Mudrcové šli ale opět do vedení v 5. minutě po trefě Urbánka. Na tu ale opět hned zareagoval v 6. minutě Kučera. Jenže Mudrcové nečekaně drželi krok a 7. minutě opět vedli po druhé trefě Standy Tomana. Poté branky na malou chvíli ustaly, ale v 11. minutě to přišlo, protože pak co minuta, to branka od Some. Some nakonec první půli vyhrálo vysoko 9:5 a bylo zaděláno na další vysoký výsledek v jejich podání. ve druhé půli už to byla jednoznačná partie, some zápas v pohodě kontrolovalo a přes drobné koreckce Mudrců, smšřovalo za dalšími třemi body, které nakonec také získali za výhru 19:7 a stále se drží na první pozici. Opět si také hráči some vylepšovali střlecké účty, nejlépe byl na tom Šuta, který se trefil 5x.

Ježek "A" - Litrpůl   4:4 (1:2)
Branky: Poul 3, Lacina - Vacek, Vlček, Vaněk David, Živný

Velmi vyrovnaná partie se odehrála mezi Litrpůlem a Ježkem. Souboj starých známých byl velmi bojovný, hrálo se o každý metr a hlavně ježci chtěli po dlouhé době urvat nějaké body. Zápas se ale lépe vyvíjel pro Litrpůl, který se dostal do vedení v 6. minutě, když se prosadil Vlček. Jízda pokračovala i nadále, v zápase bylo hodně šancí, ale střelci úspěšní moc nebyli. V 18. minutě bylo srovnáno, když se prosadil Poul. Litrpůl ale nakonec první půli zvládl lépe, když se ve 24. minutě trefil David Vaněk. Začátek druhé půli ale patřil Ježkům, kteří hne dve 28. minutě zásluhou Poula vyrovnali a ve 30. minutě dokonce vedli, když se prosadil Lacina. Stále ale pokračovala velká bitva, kde nic nebylo jasné. Litrpůlu se zápas opět podařilo otočit, když se nejprve ve 39. minutě proasdil Živný, na kterého pěknou individuální akcí navázal Vacek ve 41. minutě. Ježci ale i nadále bojovali jako lvi a nakonec se jim podařilo srovnat, když svůj parádní výkon korunoval Poul, který ve 48. zkompletoval hattrick a uzavřel stav utkání na konečných 4:4.

R.U.M. - Pohárová středa   7:12 (3:7)
Branky: Zamazal 2, Slezák 2, Kovář 2, Šebesta - Procházka 4, Jahoda 3, Vacek David 3, Kolman, Morkus

Divoká přestřelka se zrodila v zápase mezi Pohárovou středou a R.U.M. Zápas hned od začátku rozehrála lépe Pohárovka, která se díky netredičního střelce Jahody, v 5. a 8. minutě dostala do vedení 2:0. No a když se v 11. minutě poprvé prosadil i Procházka, tak měla Pohárovka zápas výborně rozehraný.. Ve 13. minutě se konečně prosadil R.U.M., když svou 100 branku v nejvyšší soutěži vstřelil Šebesta. PAk ale Pohárovka opět udeřila a během 16. - 19. minuta udeřila třikrát, když se prosadil opět Procházka a dvakrát David Vacek. Poté Pohárovka trochu povolila a umožnila R.U.M. snížit, když se nejprve ve 22. minutě trefil Slezák a za další dvě minuty Zamazal. Pohárovka ale stačila do konce první půle ještě vedení navýšit, když se trefil Kolman a uzavřel stav po první půli na 7:3. Pohárovka měla lepší vstup i do druhé půle a hned ve 26. minutě zvyšoval Morkus už na 8:3. To Pohárovku značně ukolébalo a mohla na to doplatit, protože R.U.M. začal mocně stahovat. Nejprve ve 28. minutě snížil Kovář, na kterého za 3 minuty navázal svou druhou brankou v zápase Zamazal. No aby toho nebylo málo, tak ve 35. minutě udeřil znovu Kovář a no a na 8:7 snížil ve 40 Slezák a bylo znovu o co hrát. Pohárovka se poté dokázala zvednout a znovu dávat branky a R.U.M. nakonec přehrála, když rozhodla v posledních 6 minutách. Nejprve zvýšil ve 44. minutě Vacek a uzavřel hattrick. Toho následně doplnil ve 45. minutě Jahoda a opět zkompletoval hattrick. Konečnou podobu výsledku dal Procházka, který ve 48. a 49. minutě vsítil svou třetí a čtvrtou branku a podtrhnul tak výhru Pohárovky v poměru 12:7.