Juniorská liga – 5.kolo. Senzace se zrodila v souboji dosud stoprocentních Lachtanů s Mimoni 1.

15.10.2015

LT Lachtani - Mimoni 1 7:7 ( 2:3 )

Branky : Adam Prchal 4x, Roman Diviš 3x – Natálie Soukupová 5x, Monika Šanderová, Kateřina Haubertová

Oba celky nastoupili ve značně oslabené sestavě. Absence hráčů byla s podivem více znát na lídrovi soutěže – LT Lachtani. Mimoni se do svého soupeře pěkně zakousli a překvapivě si vybudovali třígólový náskok. Do přestávky však Lachtani přeci jenom dokázali výsledek zkorigovat a jít tak do druhé půle s příznivějšími vyhlídkami.

To pravé drama se událo ve druhé části utkání. Lachtani nejprve otočili skóre ve svůj prospěch. Mimoni však dokázali dvěma trefami naklonit misku vah zase na svojí stranu. Zkrátka, skóre se neustále přelévalo z jedné strany na druhou, až vše vyvrcholilo v samém závěru. Diviš s Prchalem opět strhli vedení na stranu Lachtanů. Do konce utkání zbývaly 4 minuty. Jenže Mimoni mají ve svém středu kanonýrku Soukupovou, která svým pátým gólem v utkání 3 minuty před koncem vyrovnala na konečných 7:7. Překvapivý výsledek, který hraje nejvíce do karet Elitě ze střídačky.

Elita ze střídačky - Mimoni 2 18:5 ( 12:0 )

Branky : Václav Duben 5x, Martin Kaman 3x, Roman Pátek 3x, Josef Hruška 2x, Vojtěch Došek 2x, Dominik Homola, Šimon Homola, Jakub Staněk – Tereza Lancová 2x, Dominika Menzelová 2x, Denisa Bernátová

Od samého začátku Elita pevně držela v rukách otěže utkání. Dařila se jí mezihra a produktivita neměla výrazné trhliny. Zejména dnes hrající brankář Duben měl střelecký apetit. Mimoni 2 hlavně v 1.půli nenašli recept na překonání obrany Elity a tak se do kabin šlo za jednoznačného stavu.

Až ve druhém poločase byl k vidění vyrovnanější souboj a i Mimoni 2 se střelecky probudili. Elita se díky vítězství přiblížila na jediný bod k vedoucím Lachtanům. Souboj o první titul v Juniorské lize tak nabral na dramatičnosti.

V 6.kole právě uvidíme přímý souboj o vedení v tabulce. Elita ze střídačky v něm vyzve Lachtany. Ve druhém klání se pokusí Klasici juniors ve vzájemném souboji odskočit Mimoňům 1.