I. Maxi-Tip liga: rozhodne až poslední kolo?

27.05.2015

Záchranu má po výhře 12:3 nad I.FC Mudrcové na dosah nováček FC Hranatá koule, důležité 3 body získal i Starlet, který po půli přehrál AMC Trans 4:2
MKM Dobronín sice čelil po většinu zápasu tlaku Zoufalého Chaosu, ale brankově na tom byl až do samého závěru lépe. "Zoufalci" se ale nevzdali a nakonec dosáhli zasloužené dělby bodů - 5:5!

Ždírec - Ježek "A"   8:3 (3:1)
Branky: Horáček 2, Záškoda O. 2, Forman, Kliment, Nepraš, Záškoda - Lacina 2, Nevosad

Ježek nastoupil v dalším zápase proti Ždírci a čekal se obdobný průběh jako v předchozích zápasech Ždírce. Opak byl ale pravdou. Ježci měli problémy se zraněními, a tak hráli vcelku opatrně. Naopak Ždírci se dařilo a v 9.minutě se díky Horáčkovi dostal do vedení 1:0. Ve 14.minutě už to bylo 2:0, když se trefil Ondra Záškoda. Ježci ale zmobilizovali síly a snížili za další minutu Nevosadem. Ždírec byl ale při chuti a ve 21. se opět dostal do vedení o dvě branky, když se podruhé trefil Horáček. Ždírec si tak do druhé půle nesl nadějné vedení. Druhá půle začala lépe pro Ježky, kteří hned v úvodu opět snížili Lacinou na 2:3. Ždírec byl ale v tomto zápase netradičně potentní a díky brance Klimenta ve 35.minutě se dostal opět do dvoubrankového vedení. Ježci ale Lacinou zareagovali ve 39.minutě  a bylo to opět o branku. Ždírci ale vyšla parádně poslední desetiminutovka, kdy nasázel 4 branky, na které Ježci už nedokázali ani jednou odpovědět. Ždírec tak poprvé bral v soutěži 3 body a vykřesal jiskřičku naděje k záchraně.

FC Hranatá Koule "A" - 1.FC Mudrcové "A"   12:3 (5:1)
Branky: Procházka 4, Brnický 3, Rozmahel 2, Schrek 2, Klímek - Denev A. 2, Toman F.

Zápas o záchranářské 3 body se odehrál mezi Hranatou Koulí a 1.FC Mudrci. Jenže samotný zápas nabídnul nakonec jednoznačnou partii. Zápas začal bez bázně hned od první minuty, kdy jako první udeřil Filip Toman a dostal Mudrce do vedení. To jim vydrželo pouhou minutu, než srovnal Brnický. Dalších 10 minut bylo vcelku vyrovnaných, ale Koule působila lepším dojmem. Vše podtstané se odehrálo mezi 12. - 15.minutou, když se za Kouli trefil 2x Rozmahel, Klímek a Brnický. Koule si vypracovala nákok čtyř branek a Mudrové poté jakoby rezignovali. První půle tako skončila 5:1 a Koule tak měla hodně nakročeno ke třem bodům. Druhá půle připomínala spíše exhibici, neboť Koule zápas naprosto ovládala a svého soupeře nekompromisně drtila. Konečné skore se nakonec zastavilo až na stavu 12:3. Koule si tak připsala hodně cenné 3 body, naopak padají tabulkou stále níže. Za Kouli řádil hlavně Procházka, který se trefil 4x a ukázal, že umí tak něco jiného, než jen držet pivo:-) Toho také doplnil Brnický, který vsítil hattrick.

Some Vysočina Prachárna "A" - R.U.M.   8:5 (6:5)
Branky: Kavka Daniel 3, Demeter 2, Kavka David, Kučera, Sapola - Reiterman 2, Brabec, Šebesta, Štěpánek

Some Vysočina Prachárna nastoupila v dalším zápase proti R.U.M., který nedává zrovna body zadarmo, a tak Some muselo zabrat, aby se udrželo na špici. Zápas začal bez nějakého většího oťukávání a branky přišly hodně brzy a zároveň se strhla pěkná přestřelka. R.U.M. se dostal do vedení už ve 3.minutě, když se trefil Reiterman. Some ale průběh rychle otočilo, když se trefilo 3x mezi 4.-7.minutou, to skorovali bratři Kavkové a Demeter. V následující minutě ale R.U.M. snížil, když se prosadil Šebesta. Tempo nadále neupadalo a v 11.minutě poslal Sapola Some opět do dvoubrankového vedení. Ve 12.minutě už to bylo poprvé o 3 branky, když se trefil Dan Kavka.. R.U.M. ale za další minutu opět snížil na rozdíl dvou branek díky Reitermanovi. V 18.minutě přišly branky na obou stranách, když za R.U.M. korigoval Štěpánek a za Some zkompletoval hattrick Dan Kavka. Tečku za velmi atraktivní první půli udělat Brabec, který snížil na 5:6 po první půli. Ve druhé půli se ale tempo hodně změnilo. Some sice dalo další branku ve 331.minutě, ale to bylo na dlouhou dobu vše. Some si náskok hlídalo, ale samo se nedokázalo více prosadit. R.U.M. si sice také šance vypracoval, ale už nebyl tak produktívní. Poslední slovo si tak vzal Kučera, který ve 48.minutě uzavřel stav na 8:5 pro Some, které se stále drží na první pozici.

AMC Trans - Starlet "A"   2:4 (1:1)
Branky: Páral, Pech - Průcha 2, Dvořák 2

Velmi důležitý zápas, kde se rozdávaly další záchranářské body se odehrál mezi Starletem a ŽST. Zápas byl od začátku velmi intnzivní, protože šlo opravdu o hodně. Starlet měl ale početní výhodu, které postupně v zápase využíval a fyzicky zápas zvládnul lépe. AMC do samotného zápasu vstoupilo lépe a prosadilo se díky tečované střele Pecha v 7.minutě. Poté s ehra vyrovnala, kde Stralet měl o něco více ze hry, ale AMC mělo nebezpečné breaky. Další branka padla až v 19.minutě, kdy se po pěkně kombinaci trefil Průcha. Druhá půle tak začínala od nuly. Druhou půli začal lépe Starlet, když se ve 30.minutě dokázal prosadit Dvořák. AMC ale brzy zrovnalo na 2:2, když zaváhaní obranky využil Páral.  Postupem času Starlet byl stále nebezpečnější. AMC sice mělo nějaké šance, ale golovku jen jednu. Starlet nakonec zápas zlomil ve svůj proěch, když se trefili Dvořák s Průchou po velmi pěkných kombinacích. Starlet tak bral velmi cené 3 body za výhru 4:2 a poskočil tabulkou o nějaké místečko nahoru. Naopak AMC bude mít ještě co dělat, aby se zachránilo.

FK Klasici "A" - Pohárová středa   4:3 (3:2)
Branky: Volák, Svoboda, Göth Jakub, Vácha - Zadražil, Heřmánek, Kolman

Šlágr kola  a boj o druhé místo, se odehrál mezi Pohárovou středou a Klasiky "A". Kdo čekal od začátku vyčkávací taktiku, tak se mýlil, protže první branka padla už v 1.minutě, kdy poslal Pohárovku do vedení netradiční střelec, Zadražil. Jenže za minutu už bylo srovnáno, když se trefil Kuba Göth. Pohledný fotbal pokračoval i v dalších minutách. Další branky se diváci dočkali v 10.minutě, kdy se Klasici dostali do vedení díky Svobodovi. Za další 4 minuty už to bylo 3:1, když zvyšoval Vácha. Zbytek první půle byl odehrán ve vysokém tempu, oba týmy měly několik šancí, ale nikdo se nedokázal prosadit To trvalo do 25.minuty, kdy se ujala střela Heřmánka, který zkorigoval na 2:3 po první půli. Druhá půle byla opět velmi vyrovnaná, Pohárovka se tlačila za vyrovnáním, ale na Klasiky si musela také dávát pozor. Pohárovce se nakonec podařilo srovnat ve 38.minutě, kdy se prosadil Kolman. Pohárovka si ale vyrovnaný stav dlouho neužila, protože hned v následující minutě byli Klasici po trefě Voláka znovu ve vedení.V posledních 10 minutách Pohárovka přidala s nažila se vyrovnat, ale Klasici těsný náskok uhájili a tím i druhou pozici. Pohárovka naopak bude hájit třetí pozici.

Zoufalej Chaos - MKM Dobronín   5:5 (1:2)
Branky: Cech 2, Dvořák, Janák, Točík - Laňka 2, Beránek, Smejkal, Vaněk

MKM Dobronín si v minulém kole připsal první výhru a chtěl na ní navázat i proti Zoufalýmu Chaosu, který hraje v klidných vodách tabulky. Dobronín vlétldo zápasu jako uragán a už v 7.minutě vedl 2:0, když se dvakrát trefil Laňka. V dalším průběhu první půle oba týmy měly šance, ale brankáři chytali skvělý zápas. Nakonec se diváci ještě branky dočkali, když vše na sebe vzal kapitán Dvořák a snížil ve 23.minutě na 2:1. Druhá půle začala také svižně, když už ve 28.minutě byla na světě další branka, když na 3:1 zvýšil Vaněk. Dramatický souboj však pokračoval i nadále. Nejprve ve 30.minutě snížil na 2:3 Cechce a Chaosu se dokonce podařilo vyrovnat, když se ve 35.minutě prosadil Janák. Jenže Dobronínu se opět podařilo v krátké době opět dostal na rozdíl dvou branek, když se ve 37.minutě prosadil Beránek a ve 38.minutě ho doplnil Smejkal. Chaos ale nicnevzdával a ve 41.minutě opět snížil na rozdíl jediné branky, když se opět trefil Cech. Chaos se pak tlačil dopředu a hlavně Cech dělal Dobronínu velké problémy, Dobronín však dkázal odolávat i za cenu žlutých karet dál. Chaos byl nakonec za svou snahu odměněn, když ve 46. minutě srovnal po trefě Točíka. Pohledný zápas tak skončil zaslouženou remízou. Zklamám je hlavně Dobronín, který se mohl odpoutat ze sestupových pozic.