I. Team Leaders liga: Colas oskalpoval budoucího mistra!

26.10.2009

Nastupující mistři FK Klasici vypadali v duelu proti Colas jakoby už ztratili motivaci. Colas přečkal jejich 2 šance v úvodu zápasu a potom dokazoval, že naopak jeho zájem o stříbro je velmi vážný. Jeho rychlé kombinace a neustálý pohyb ostře kontrastovaly s chaosem a beznadějí v Klasiků. Ve 23. minutě již vedl Colas 3:0 po zásazích Zemana (2) a Váchy. Klasici se sice během poslední minuty první půle dostali zpátky do zápasu díky proměněné penaltě Tichánka a přesné střele V. Kocmánka - 3:2 - jenže hned v úvodu druhého dějství jim Colas znovu a definitivně odskočil. Klasikům nevycházelo vůbec nic a Colasu zase téměř vše. Výsledkem byla sice překvapivá, ale zcela zasloužená vysoká výhra Colasu 7:3, která mu už před posledním kolem zajistila druhé místo v podzimní tabulce!
Boj o záchranu nevyšel Bumerangu, který nestačil na Plastomu CZ-Jihlavan, přestože ta neměla ani jednoho muže na střídání. V prvním poločase sice ještě za Bumerang dokázali vyrovnat na 2:2 Kondrát s Leligdonem, ale po přestávce si jeho obrana nedovedla poradit s Chmelíkem, jenž svými 3 brankami měl lví podíl na výhře Plastomy 6:3! Plastoma se tak vrátila do boje o medaili, zato s Bumerangem to nevypadá moc dobře. Pokud se chce v posledním kole zachránit, musel by porazit rozjetý Colas zhruba osmibrankovým rozdílem a doufat, že Klasici současně porazí Litrpů ve stejném brankovém přídělul! Litrpůl má totiž nyní brankový rozdíl o 15 branek lepší. Podtrženo a sečteno - záchrana Bumerangu je ještě méně pravděpodobná než postup HC Dukla do Extraligy!
Ještě hůře než Bumerang ale dopadli I. FC Mudrcové. Jejich bitvu o záchranu v duelu s Litrpůlem ukončila branka soupeře v poslední vteřině zápasu - 5:5! Přitom Mudrcové po skvělém začátku a skvostném hattricku F. Tomana vedli ve 18. minutě již 3:0! Jenže před půlkou vsítil branku naděje za Litrpůl D. Kavka a po obrátce rantířovští svůj nápor vystupňovali, až do vyrovnání na 3:3! Mudrcové nezpanikařili a taktovku převzal po Tomanovi A. Denev. Nejprve zvýšil na 4:3, o minutu později trefil tyč a do třetice znovu zamířil do černého - 5:3. Do konce zbývalo 5 minut, když Litrpůl se dostal opět na dostřel - 5:4. Jeho zoufalý nápor potom vygradoval ve šťastný závěr, kdy z posledního útoku vydřel vyrovnávací branku - 5:5, kterou poslal Mudrce předčasně do II. ligy a sobě zachoval šanci na udržení!
Torzo Armagedonu jen s 5 hráči dokázalo vyhrát I. poločas nad www.odbilla.cz "A" 2:1, ale potom mu logicky došly síly podlehl chlapcům od Billa 2:4! V posledním kole musí doufat ve výhru Plastomy nad jeho dnešním přemožitelem a své vítězství nad Ježky, jinak zůstane po jarním titulu bez medaile!!
Pohárová středa v předvečer oslav 20. výročí založení klubu důstojně zavzpomínala na "lepší časy" a v dramatickém duelu přestřílela Ježky 7:5 především a hlavně díky galakoncertu R. Demetera, jenž Plavcovi poslal za záda hned 5 nechytatelných pozdravů!
Starlet nastoupil po delší době opět téměř kompletní a na jeho hře to bylo hned znát. Po úvodních 25 minutách se sice radovali z vedení 1:0 (Zamazal) hráči Kulového blesku, jenže potom si již ani neškrtli, 5x inkasovali a odmesli si prohru 1:5! Starlet si tak s K.B. vyměnil osmé místo v tabulce a pojistil si zároveň i účast v jarní I. lize!
O majiteli koruny pro Krále střelců je před závěrečným kolem prakticky rozhodnuto. R. Zeman (Colas) vstoupil do druhé stovky prvoligových branek hned 3 přírůstky a na podzim tak má na své zabijácké pažbě již 27 zářezů!! M. Niederle (Plastoma) na něj nyní ztrácí plných 11 branek, takže Zeman by už ani nemusel na poslední kolo chodit...