VI. liga - 9. kolo - FC Jiřín je blízko postupu, stačí mu jediný bodík!

22.10.2009

FC Jiřín vyhrál 4-2 nad FC Netopýr a již jen bodík (nebo zaváhání svých pronásledovatelů) potřebuje k potvrzení svého postupu do vyšší soutěže. Jiřín se na výhru nadřel, ačkoliv po pěti minutách vedl o dvě branky, ale Netopýr, který již hraje jen o čest a slávu (je mimo hru o postup i sestup), podal sympatický výkon a neustále ohrožoval branku lídra soutěže.
Tel Aviv sice v utkání otočil s Cavalerou otočil nepříznivý stav z prvního poločasu, ale dvě minuty před koncem přišel nejen o vítězství, ale také o brankáře (naražená holeň) a hráče v poli (červená karta). Postup má ale nadále ve svých rukách a pokud dvakrát zvítězí, nemusí se ohlížet na své soupeře. Cavalera získala důležitý bod v boji o záchranu, ale úplně vyhráno ještě nemá.
Do tohot kola třetí Abbacar nečekaně (i když zaslouženě) klopýtnul v utkání s Red Hot (1-3) a spadnul na čtvrté místo. Red Hot si v prvním poločase vypracoval tříbrankový náskok a ten v druhém poločase udržel. Abbacar má stále šanci na postup, ale v příštím kole musí nutně porazit Tel Aviv, Red Hot má (byť by k tomu musela přispět štěstěna a výsledky soupeřů v tabulce postavených výše) také teoretickou šanci na postup.
Na třetí místo se díky porážce Abbacaru dostali hráči Olds Želetava, kteří po poločasovém smírném výsledku v utkání proti Abus Gastro v druhé půli zabrali a nastříleli svému sokovi sedm branek a nakonec se radovali z výhry 9-2. Olds Želetava je stále ve hře o postup (v příštím kole změří síly s lídrem z Jiřína), Abus se propadnul na sestupovou pozici a je v těžké situaci.
Jako v Jiříkově viděni si museli připadat hráči Kalamity v utkání s Jihlavským baletem, neboť poločasové dvoubrankové vedení ve druhé půli dokonale promarnili, neboť čtyřikrát inkasovali, aniž by sami v druhém dějstvím alespoň jedenkrát skórovali. Konečný výsledek je 5-3 pro Jihlavský balet, když jeho všechny branky vstřlelil Turoň. Obě mužstva jsou stále v ohrožení sestupem a pokud nechtějí spoléhat na výsledky soupeřů, musí získat ještě nějaký ten bodík.
Zápas mezi 1. FC U Gábinky a Brojlers Poděšín nabídl více snahy, bojovnosti a zarputilosti než fotbalovosti (i když některé akce Brojlers byly pohledné). "Brojleři" si připsali výhru 3-0 (hlavně díky výkonu hráče Kasala, autora dvou branek, který bránil i útočil, byl zkrátka všude a odehrál skvělý zápas) a posílili svou naději na udržení v soutěži (jen nešťastná shoda náhod a výsledků by je mohla připravit o "šestku"). 1. FC U Gábinky nezažívá šťastné období, protože podruhé v letošním roce sestupuje, tentokrát do sedmé ligy, když v podzimní části šesté ligy ještě nezískali borci z Gábinky ani jediný bodík.