VIII.Deník Vysočina liga - 9.kolo - lize vládne osmnáctibodové trio Ojoják, Polochaustralan a Cavalera.

25.10.2011

Dalšího soupeře ze spodních pater tabulky má vítězně za sebou Polochaustralan. Po těsném vítězství 2:1 z minulého kola nad OdBillou dal tentokrát ještě o jeden gól více a porazil Rondo 3:1. Z první poloviny tabulky mají Pološi sice nejméně vstřelených branek, ale na druhou stranu i nejméně inkasovaných což je stále drží na druhém místě tabulky. Ze všech týmů z úplného čela má však zřejmě do závěru soutěže nejtěžší los. Zápas pravdy je čeká již příští kolo kdy se utkají s vedoucím Ojojákem, potom je čeká nevyspytatelný Hostinec u lípy a v posledním (prvním) kole se střetnou s HEXENem. Velmi špatně je na tom Rondo, které je pravděpodobně adeptem na sestup. Poslední tři kola totiž mají nejtěžší možné soupeře. 10.kolo Duňáci, 11.Cavalera a 1.Ojoják hovoří za vše. Rondo bude muset zmobilizovat všechny síly a spoléhat na zaváhání některého ze soupeřů, aby se ještě mohli pokusit o nějaké body.

Třetí remiza v řadě řadí EFC HEXEN Prachárnu „B“ stále na páté místo, ale ostatní týmy se začínají nebezpečně přibližovat a čelo naopak utíkat. V minulém kole byla totiž ráda za bod v nepovedeném zápase s Rychlými pípami (5:5), kdy zachraňovala alespoň remizu až v samotném závěru. Lépe na tom nebyli ani Duňáci, kteří v minulém kole dokonce podlehli Cavaleře a ztrátu potřebovali dohnat. V jednom z nejzajímavějších zápasů sezóny prohrával HEXEN s Duňáky 0:1. Přesto, že mu chyběl jeden z nejlepších útočníků Brázda, dokázal do poločasu vyrovnat. Nejlepší střelci Duňáků Szabo s Kucarovem však ve druhém poločase navýšili vedení na 3:1. Už to vypadalo, že si Duňáci připíší kýžené tři body, ale Michal Kabátek dvěma slepenými góly z výkopů od branky! a Jarda Herman svým druhým gólem, nejen vyrovnali, ale dokonce otočili na 4:3 pro Hexen! V hektickém závěru se však prosadil nejlepší střelec ligy Szabo a svým třetím gólem v zápase rozhodl o spravedlivé dělbě bodů. Oba týmy tak spolu v tabulce sousedí a dělí je dva body. V bojích o postup na tom jsou lépe Duňáci, které čekají relativně přijatelnější soupeři Rondo, Dobrejtým a International Team. Na Hexen čeká lepšící se Dobrejtým, který nedá kůži zadarmo, stejně jako OdBilla a nakonec Polochaustralan a tak se zdá, že Hexen již do případného postupu z nižších pozic nezasáhne. I když kdo ví. I páté místo může znamenat postup viz. J11.

1.FC Ojoják sice po poločase pouze remizoval s www.odbilla.cz „B“ 2:2, ale narozdíl od minulého kola s Internationalem (1:3), kdy byl poločasový výsledek 0:0, dokázal ve druhém svého soupeře přestřílet a zvítězil jednoznačně 6:2. Lví podíl na vítězství má kapitán týmu Dan Herzig, který byl jediným střelcem svého týmu v minulém zápase a v tomto dal dokonce čtyři branky, což ho vyneslo již na dělené druhé místo v tabulce střelců. Ojojáci tak stále drží první místo a v cestě za titulem jim stojí zvláště v příštím kole Polochaustralan. Pokud tento zápas zvládnou, čekají na něj ještě Rychlé pípy a v závěru Rondo. OdBilla tak, po těsné prohře z minulého kola s Polochaustralanem (1:2), podlehla i dalšímu soupeři z čela tabulky a tak se drží pouze v klidném středu tabulky. Navíc se síla jejích soupeřů v posledních kolech bude stupňovat. Čeká ji ještě Esquadra, HEXEN a Cavalera.

Hostinec u lípy po prohře v minulém kole, kdy nestačil na Dobrejtým a prohrál jednoznačně 1:5, potřeboval nutně bodovat, aby mu ostatní týmy, bojující o udržení, bodově neodskočily. Měl k tomu přijatelného soupeře Rychlé pípy. Ty ale v minulém kole hodně potrápily HEXEN a nechybělo mnoho, aby měly všechny body. Rýsoval se tak zajímavý zápas, ve kterém byl nakonec Hostinec šťastnější. Pípy totiž nedokázaly najít recept na obranu a brankaře Hostince. A protože bez vstřelené branky se vyhrát nedá odešly poraženy 0:2. Hostinec totiž dokázal v obou poločasech alespoň jednou skórovat tyto tři body pro něj mají cenu zlata. Pokud dokáže v příštím kole porazit poslední International, bude na 90% zachráněn. Čekají ho pak ještě silní Duňáci a v závěru Esquadra, což je zápas, který může dopadnou všelijak. Rychlé pípy jsou sice v klidném středu tabulky, ale nyní je čekají těžké týmy Cavalera a Ojoják. Sezónu dohrají s Dobrýmtýmem.

Ještě před třemi týdny by asi nikdo na Dobrejtým nevsadil. Bez bodu se krčil na dně tabulky. Za poslední tři kola však uhrál plný počet devíti bodů a je na nejlepší cestě zachovat 8.ligu i pro jaro 2012. Nemalou zásluhu na tom má nová posila Jan Novotný, který v minulém kole dvěma góly pomohl k jasnému vítězství 5:1 nad Hostincem u lípy a v tomto kole dal, stejně jako Petr Kolda, dokonce hattrick! Tito dva hráči prakticky rozhodli zápas s International Teamem. O výsledku bylo prakticky rozhodnuto již po prvním poločase, který skončil 6:1. Dobrejtým sice ve druhém již zřejmě trochu polevil, ale vítězství si pohlídal. Konečné skóre zní 8:5. International tak nedokázal navázat na minulé kolo, kdy se postaral o největší překvapení vítězstvím nad Ojojákem 3:1 a zůstává nadále poslední. Na závěr soutěže má však ještě hratelné soupeře Hostinec u lípy, Esquadru a po překvapení s Ojojákem mohou klidně bodovat i s Duňáky a mohou se ještě v osmé lize udržet. I přes devět bodů bude muset vydržet v nastoleném tempu i Dobrejtým. Čeká ho ještě HEXEN, Duňáci a Rychlé pípy.

SC Cavalera prochází soutěží velice dobře a je stále na nejlepší cestě za postupem. V minulém kole vyloupila Duňáky, kterým nedovolila ani jednou skórovat, kterým sice chyběl nejlepší střelec ligy Szabo, ale to vžádném případě nesnižuje výkon Cavalery. Výsledek 4:0 hovoří za vše. V tomto kole dokázala zvítězit opět o čtyři branky 5:1 nad FC Esquadra. Ta sice v minulém kole se štěstím porazila 3:1 Rondo, když se málem včas nesešla, ale na výbornou Cavaleru už nestačila. Ta se díky brankám Marka Hlaváčika a Doubka z úvodu utkání ujala vedení a i když na začátku druhého poločasu Esquadra Schmailerem snížila, vrátil čtyři minuty nato Marek Hlaváčik Cavaleře dvoubrankové vedení, které Libor Vácha dvěma góly ještě navýšil. A protože má Cavalera zápasy s největšími soupeři za sebou je její postup na dohled. Otázkou je případně z jakého místa. Pokud jí vydrží forma neměly by pro ni být zápasy s Rychlými pípami, Rondem a OdBillou problémem a klidně může soutěž i vyhrát. Esquadra má sice deset bodů, ale to jí zatím jistotu osmé ligy i pro příští sezónu nezaručuje. Ještě to bude chtít nějaký bodík přidat. Příležitostí k tomu bude mít ještě dost v zápasech s OdBillou, International Teamem, nebo v závěru s Hostincem u lípy. Jedno nelichotivé prvenství ji už však nikdo nevezme a to, že je jako první tým jihlavské Malé kopané, podle nového pravidla o předkládání Zápisů o utkání, potrestána pokutou 300,-Kč za nepředložení platného Zápisu o utkání.

Závěrečná tři kola nám slibují stále zajímavé boje tak vzhůru do nich. Všem do nich přeji hodně úspěchů a hlavně radosti z fotbalu a žádná zranění.